4letý chlapec neumí barvy a počítat, zlepší se to?

roxinka1000
1. črc 2015

Mam depku ze muj syn v zari oslavi 4.narozeniny neumi skoro barvy,kdyz se ho zeptam co je to za barvu prirovna ji k dane veci jak jsme h to ucili.. treba kdyz se zeptam na zlutou barvu tak rekne to je barva jako slunicko, jako srdicko, jako trava, nebe....kazdy den mu rikam ze musi rikat barvy tak jak jsou a neprirovnavat..napocitat ani do 5 taky skoro neumi pocita si jak chce, a po chvilicce ho to nebavi...zlepsi se to? i z mluvenim to neni nejlepsi, vynechava vsechny pismenka s hacky takže š,č,ž o r ř nemluvím na to má čas, ale vynechává i l a v už je to trošku lepší, byli jsme na logopedii tam ho dr pochválil ještě nás čeká kontrola na foniotropii skrz huhlání tak jsem řeč teď hodila za hlavu když dr říkal, že mluví dobře a že na ty písmenka má ještě čas...holky, má otázka zní, zlepší se to? popř.jak ho to více naučit? nebo pořídit i odbornější knížku?

alisek
1. črc 2015

@roxinka1000 a řešíš to s pediatrem, co školka? syn chodí do logo třídy, a počítání zvládá až ted v 5 letech ale bervy uměl určitě už před 4tým rokem..syn má opožděný neboli nerovnoměrný psychomotorický vývoj..

barcav
1. črc 2015

myslím, že syn je v pohodě, jen ty po něm chceš věci na které je ještě malý

evulina77
1. črc 2015

@roxinka1000 no zkus se na to zaměřit, hodně opakujte, hrejte hry na barvy a hodně chval. Určitě to půjde brzo. Počítání jde u nás nejlépe na bonbónech...

1lenuska1
1. črc 2015

Ahoj, na odborné knížky se vykašli. Povídej si s ním, "čtěte" si v pohádkách a v knížkách, procvičujte barvy nejen jednoduchým pojmenováváním, ale třeba třídit podle barev, vyhledávat, přiřazovat, apod. A procvičujte to jako hru, neříkejte mu, že "musí říkat tohle takhle". Nemusí. A on to dobře ví🙂 Důležité je, že barvy pozná-což jsem pochopila, že pozná, když řekne "jako sluníčko" a tak... Pojmenování se dá dohonit. Jinak řeč se mi zdá v pořádku na tříleté dítě, tohle období je hodně senzitivní a děti se kolikrát zlepšují strašně rychle. A hlavně ať necítí, že vy se tím trápíte🙂

naomi6
1. črc 2015

@roxinka1000 Dr říkal, že mluví dobře a má čas? Nechci strašit, ale v pořádku mi to nepřijde. Rozhodně bych to nepodceňovala a na logopedii bych chodila pravidelně, pokud vynechává písmenka, jak píšete....Počítání a barvy nejsou tak nutné, ale to mluvení už bych řešila. Držím palce 😉

apacheee
AMBASADORKA
1. črc 2015

@roxinka1000 nevím, jestli ti to pomůže, ale snad tě trochu uklidním. Pracovala jsem jako učitelka v MŠ a ještě v 5 letech spousta dětí neumí barvy a nezvládá počítání. Vždy to pak doženou. Ale pro jistotu se poraď s lékařem

maudn
1. črc 2015

já tě snad taky uklidním, prý jsem začala mluvit až ve 4 letech, v 6 jsem nebyla schopna napočítat do 10, v první třídě jsem se vše naučila a předehnala ostatní děti a táhla to mezi premianty třídy🙂. Děti jsou asi po mě,protože syn ve 3 letech mluví hodně špatně,ale začal až ve 2,5l. Dr. mi řekla,že na logo až bude spolupracovat a je pravda,že on teda není spolupraucjící typ vubec, udělal takhle velke pokroky, i kdyz kdo ho nezna tak to prostě nevidí. Jinak na 3 lete prohlídce, ještě barvy hádal (teprve jsme s nima zacinali), o dva mesice pozdeji základní barvy pozna. Počítat zatím neumí, jen do pěti to zopakuje, ale ze by pocital to ne. Myslím,že potrebuje víc času, možná mu učení se pokusit podsunout zábavnou hrou, každopádně bych se nehroutila, prostě to přijde

loafeer
1. črc 2015

ježiš, malý bude mít v září taky 4 roky...barvy občas přirovnává k věcem, někdy ji řekne a počítat...hm: jedna, dvě, čiži, pet, osun.....jako neřeším to....

angie.shy
1. črc 2015

Dcerka ve 2,5 letech uměla barvy a písmenka celé abecedy krom těch s háčkama, číslice do 10, ale do tří let bojkotovala jakoukoliv snahu o vyměšování do nočníku, teď ve 3 a 1/4 letech si nesedne na záchod, nesjede sama ani z malé skluzavky, nesvlíkne se ani neoblíkne (ani nemá snahu), mluvit taky začala docela pozdě, až před třetím rokem a jednoduché věty jsou stále hrbolaté, každé dítko je jiné, věřím že to téměř každé do těch 6 nějak dožene.

citun
1. črc 2015

Synovi budou 4 a taky bojujeme s barvami i jsem měla strach jestli není barvoslepý. Pomáhá mu hodně si barvy přiřazovat k věcem např. žluté jako sluníčko, tralala travička je zelená apod. Chodíme i na logopedii, protože špatně mluvil a prý je to normální. Někdo holt umí barvy hned a někdo si je musí do hlavy vtlouct. Na počítání má ještě dost času. 😉 Přesně jak píše @loafeer náš počítá úplně stejně. 😀

kamiska
1. črc 2015

Pojem barvy- zluta, modra je abstraktni. Male deti mysli konkretne - proto rikaji jako slunicko... mozek jim musi sepnout, aby zvladly i abstraktni mysleni. Ma to zvladat predskolak, ve 4 letech je cas. Povidejte si a ono to jednoho dne prijde 🙂

kamiska
1. črc 2015

Jo a pocitani nevypovida nic o matematickem uvazovani - je to spis jako basnicka. Dulezitejsi je prirazovani - aby kazdymu auticku dal treba lentilku apod. A umeni rict kde je vic a min veci. To je dulezitejsi