Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

4měsíční miminko, jaký má denní režim? Hračky? Zvyky?

kristinn
28. črc 2015

Jsou nám 4mesíce rád bych si nakoupila neco do predu ale nevím co 😒 Jaky máte dení režim vy? my vztavame v pul6nekdy az v 8 napapkame a jeste spime cca do 10 pak si hrajem pak jdem papkat kolem 12-13hod zas spinkat pak vztanem papkame ,hrajeme,povídame si jdeme ven ppkme koupeme a jdeme spinkat...

pernile2003
28. črc 2015

Spi max 11 hodin do 8/9 rano......pak prochazka na par hodin. Pak domu a vecer opet par hodin prochazka. Zaspi max 22.00. Pije caj a mleko dle potreby.

kristinn
autor
28. črc 2015

@pernile2003 kolyk hodin dene dohromady naspinka? a jak si spolu hrajete? 😵

pernile2003
28. črc 2015

Pres den pak pouze tak 4x 30 minut nebo i min a hlavne v kocarku. Hodne rada vsude kouka a ma rada zvuky a tak porad behame pesi kdyz jsou ty horka. Nebo na nakup do obchodaku. Hrajeme si v kocarku se zvuky a zvatlani a pak paci paci. Chyta si nozicky. Doma konika a pritahuji ji do sedu jelikoz se zveda a taky se pretaci na bok. Vse nejradeji bez plenky 🙂 pokud to jde. Hrajeme si my dve bez hracek, hlavne s prstami, oblecenim a tak.....

pernile2003
28. črc 2015

To je standartni rezim kdyz ji hodne neboli rostouci zoubek nebo neni moc horko nebo neni nemocna. To je pak vse jinak a mame v noci den.

kristinn
autor
28. črc 2015

Tak to my taky chitame uz nozky , pci paci taky deame:D je casto v hraci dece nebo v lehatku kde na me kouka jak trebas vařím:D

pernile2003
28. črc 2015

@kristinn ja to lehatko nekde mam ale ani jsem ho nevytahla. Ji to nejak nezajima.....nejvetsi hracka jsem ja a svet kolem 😉

pernile2003
28. črc 2015

Dopredu kupuji pouze pleny, mleko a obleceni a ovocne a uspavaci caje nebo leky. S prikrmami zacneme za chvilku....

kristinn
autor
28. črc 2015

nO ONA V TOM LEHATKU VYDRŽÍ TAKY JEN CHVILKU...TAKY JI VSE ZAJIMA RADA SE PROCHAZI SEMNOU PO BITE A NA VSE KOUKA🙂 A KUPUJES DO PRDU NA MESÍC NEBO DYL?

pernile2003
28. črc 2015

Ted napriklad mneli v DM plenky pampers za super cenu tak jsem je koupila na mesic.....doufam. Mleko dle ceny ale nejmin na 3 tydny. Caj se tezko sehani od 4 mesicu tak klidne i na mesic.

bionect
9. srp 2015

Moje malá skoro 5 měsíců spí max 1 hodinu celkově přes den
Večer chodí spát kolem 8 a ráno kolem 5~6 už je zase vzhůru

ladyhacek
9. srp 2015

my máme 4,5 měsíce
My to máme tak že vstává kolem 6. Zacvičíme vojtovku - před cvičením si sním hraji - paci paci pacičky, povídám mu.... ,nakojím, chvíli si hraje na hrací dece. (já se nasnídám) pak kolem půl 8 chce spinkat asi cca půl hodiny.
Pak nakojím a zase jde na hrací deku - buď jsem tam s ním nebo je sám a já třeba připravím oběd, vytřu, umyji nádobí > co je potřeba
kolem půl 10 chce zase spinkat (cca půl hodiny) - když je dobré počasí a já nepotřebuji něco udělat tak jdeme na procházku.
pak si hraje - má rád housenku od lamaze, hrajícího lvíčka z tesca a šustící knížku.
kolem půl 12 cvičíme vojtovku, zase s ním blbnu, pak ho nakojím a jde spinkat > dřív spal dvě hodiny i více teď spíše tak hodinku (když nebyli vedra chodili jsem ven - teď to nejde)
pak zase nakojím a je na hrací dece - převrací se na bříško, začíná trochu lézt
kolem půl 5 chce zase spinkat - zase půl hodinka, pak nakojím, čtu mu, hraji si s ním.
Mezi půl 7-7 cvičíme vojtovku (před každým cvičením ho převrací na bříško a zpět na záda ať si uvědomí ten pohyb) pak vykoupat, namazat olejíčkem - to ho hladím a říkám mu že ho masíruji. Nakojím a jde do postýlky na půl 8 - 8 spí (někdy usne během chvilky někdy si povídá a usne déle,ale max 20-30 minut.
Pak se budil v noci kolem 2-3 na kojení > teď co začali ty vedra tak se budí zase častěji cca 3x za noc.

Jak si s ním hraji? ukazuji mu hračky povídám říkanky, čtu mu pohádky, někdy jen obličeje (hodně začal šmátrat po obličeji a hlavně bodá do oko 🙂) - teď zvládám i domácnost - je celkem samostatný a na hrací dece s hračkami si vyhraje sám, ale až začne lézt to teprve začne legrace 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli