4měsíční miminko přestalo pást koníčky

titti_h
5. říj 2016

Ahoj holky, potřebovala bych od Vás aspoň trochu uklidnit. Mám za pár dní čtyřměsíční holčičku (korigovaně jí jsou akorát 3 měsíce), která mi úplně přestala pást koníčky. Ještě před 14 dny je pásla docela pěkně, zvedala hlavičku, měla velký zájem o okolí, hlavičku zvedala i když jsem ji měla na sobě položenou po krmení na odbeknutí, ale teď už nějakou dobu nedělá nic. Když ji na bříško položím (zkouším to minimálně 2x denně), tak leží jako placka, hlavu otočenou na jednu stranu, v pusince má strčenou ruku, kterou si neustále cucá a kouká - ale nemá vůbec žádný zájem o to, když před ní dávám hračky, chrastím, mluvím na ni - prostě vůbec na mě nereaguje, hlavu na druhou stranu otočí taky jenom zřídka 😢
Začínám z toho být docela špatná, k doktorovi jdeme až skoro za 3 týdny a já se bojím, aby jí něco nebylo (má srdeční vadu, na kterou bere prášky a navíc ještě problémy s krví, tak mám velký strach, aby se k tomu nepřidalo ještě něco dalšího).
Je pravda, že sem tam si něco málo broukne, ručičky už nemá pořád sevřené v pěst, když ji zlobím tak se směje na celé kolo (zatím potichu), ručičky pěkně spojuje, cucá si je (nejlíp obě zaráz), dokáže se sama přetočit ze zad na bok (když se jí chce), ale ty koně prostě nepase ☹ působí to na mě, jak kdyby snad zapomněla jak se to dělá. Nepomůže ani když jí přejíždím prstem po páteři, když jí dám ruce pod hrudníček, aby ji to ke zvedání svádělo, prostě nic...

ivular
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivular
5. říj 2016

@titti_h Pediatr vás vezme až za 3 týdny? A proč až za tak dlouho?
Ještě jsem chtěla dodat, že něco podbného se řeší např. tu http://www.emimino.cz/diskuse/prestal-past-koni...

titti_h
autor
5. říj 2016

@ivular k pediatrovi jdeme za tři týdny klasicky do poradny. Protože s ním ale řeším každou chvíli něco (srdíčko/nejedla nám/nepřibírala), tak už je mi trochu trapný tam jít s další věcí, to už bych tam chodila/volala 2x týdně :-/

titti_h
autor
5. říj 2016

@ivular Tu diskusi jsem viděla a pročítala, na chvíli mě to uklidnila 😀 ale problém je ten, že drobek na tom bříšku nedělá vůbec nic, ani nezvedne nožičky, nesnaží se lézt - prostě jak placička.

evulina77
5. říj 2016

@titti_h na to se vyprdni, normálně tam zajdi a poraď se, od toho tam je. Třeba tě uklidní, třeba někam pošle, ale bude se něco dít. 3 týdny jsou moc daleko...

olga_
5. říj 2016

Taky bych rozhodně nečekala. Je tam od toho. Kolikrát kecají do toho, do čeho jim pomalu nic není. Toto může, ale nemusí být problém. Tři týdny jsou fakt dlouhá doba. Pokud vás někam pošle, můžete za ty tři týdny udělat s odbornou pomocí velké pokroky. Je zbytečné se doma užírat a pak si třeba něco vyčítat. Na to, že člověk "zbytečně" uháněl doktorku, si po nějaké době ani nevzpomene.

evulina77
5. říj 2016

@titti_h jo a k tomu pokládání na bříško, tak pokud nešátkuješ, tak by mělo být mimčo na bříšku tolik hodin, kolik má měsíců. Né najednou, rozkouskovat v průběhu celého dne. Tak si myslím, že 2x je málo...

rebejsova
5. říj 2016

@titti_h A jak dlouho už tohle dělá? Pokud ne nějak extra dlouho, dala bych tomu týden, pokládala na bříško o hodně častěji a zkoušela ji různě motivovat (i když píšeš, že to moc nepomáhá, dala bych tomu šanci) - u nás pomáhalo rozložit nějakou malou knížku, leporelo atd. a ukazovat obrázky. Když nebude po týdnu žádná změna, určitě bych alespoň zavolala doktorce, nejspíš vás pošle buďto na neurologii nebo na rehabilitaci. Jak píše @olga_ - s pomocí rehabilitace to maličká na sto procent rychle dožene, i kdyby tam nějaký malý problém byl. Držím palce, ať je to brzo v pořádku! 🙂

titti_h
autor
5. říj 2016

Diky holky! Zacatkem pristiho tydne si tam stejne pujdeme s malou pro predpis na prasky, tak ji pres vikend budu na brisko pokladat hodne a dam ji sanci, aby se do toho zase dostala sama a pokud nenastane zadna zmena, doktora se na to zeptam. On je hrozne fajn a vstricnej, ale cloveku je proste trapny porad s necim prudit 🙂 vim, ze to delam pro ni, ale nechci bejt jedna z tech hysterek, ktery resej uplne kazdy uprdnuti mimca... nechci proste zbytecne plasit 🙂

olga_
5. říj 2016

@titti_h Ještě mě napadá, jestli nejste po nějakém očkování... Pak bych trvala na zapsání nežádoucích účinků (případně nahlásit sama) a zvážila další postup v očkovacím kalendáři. To jen kdyby se to nějak časově opravdu sešlo.

titti_h
autor
6. říj 2016

Nene, to nejsme. Dcerka ještě očkovaná nebyla kvůli té srdeční vadě a trombocytopenii - kdo ví, kdy a jestli vůbec ji očkovat budou.

monikagurthova
6. říj 2016

@titti_h prosim te od toho doktor je. Jim je kašny ze pokud mas první mimco tak sledujes kazdy kychnuti a bojis se 🙂 takze na nic nečekej a volej nebi tam zajdi. Nemusí to byt nic třeba se ji zrovna nechce (me třeba mala porad do všeho hrrrr a posledních 14 dni je lina se i otočit taky jsem se na to ptala MUDr a ten me uklidnil ze je v pořádku jen se ji nechce) nebo to neco byt muže kor když ma holčička takové problémy. Tim te nechci strašit ale pro jistotu bych tam aspoň zavolala

monikagurthova
6. říj 2016

@titti_h omlouvám se za preklepy píšu z telefonu