5,5měsíční přestala přibírat

yerry
15. kvě 2017

Ahoj, jdu pro další radu. Malá se narodila malička, 45 cm a 2490 g....že začátku přibírala raketově, pak se ti snížilo ale pořád to bylo dobré. Ve 4,5 měsících měla na kontrole váhu 5 755 g a délku 64 cm.... Od té doby ( jsou to 3 týdny) ji váha stoji. Vážím jen orientačně cca 1x týdně se mnou na naší váze, ale pokaždé je výsledek stejný.... 5,7kg
Nevím jestli mám plašit, nebo to ještě nechat být, od narozeni vyrostla nádherné a od pohledu je to zdravé a veselé miminko, plinek za den počůra dost a stolici má cca co dva dny....

yerry
autor
15. kvě 2017

Zapomněla jsem zmínit že je plně kojena na požádání 😉

ladyhacek
15. kvě 2017

a když jsi jí vážila měřila jsi si jí? Mohla vyrůst, ale nemusí přibrat. ,,Váha se rozložila´´. Jinak pokud dřív přibírala hodně teď může méně. My to tak také měli. né dlouhodobě, ale třeba za týden nic a druhý týden si to zdvojnásobil 🙂. Když je ti něco podezřelé tak zajdi k DR, ale myslím, že v tomto věku je to normání. Začáná se víe hýbat - otáčí se už? pro tak malé miminko je to velká energii. Jste už dost velcí tak zkus začít přikrmovat - nebo začni dávat ochutnávat zelninku na oběd - některé děti josu skutečně ,,hladovější´´
Kamrádka dávala malé příkmy od 4 měsíce (a dále kojila) a a malá na tom 4m sněld více než můj tehdy 7 měsíční 😀

evcounek
15. kvě 2017

nezačala se více hýbat? přetáčet, plazit..... Pokud roste a baští tak jí evidentně nic nechybí. Mě dcerka v tom samém věku přestala jíst (zeleninu, ovoce, sunar) max. 5 piškotů za den. Honili nás po vyšetření a nic nenašli. dr. doporučil přisladit sunar a vzala ho na milost, ale žádný zázrak to nebyl. od té doby baští skoro to co my ale v té době nesolené a nepepřené. teď je to 3,5 letá cácorka co uždibuje celý den, ale opravdu jen uždibuje i k obědu a k večeři. měří kolem 98cm a váží kolem 12-13 kg.

yerry
autor
15. kvě 2017

@ladyhacek ochutnat už dostala ale zájem nejeví... Co se týče hýbání.... Otáčet se ještě neotáčí, aktivní je, zvedá nožičky, hází prdelkou.... A přes den je často vzhůru, od cca 3 týdnů přes den špatně spinká... I když v noci kojim ona u toho skoro spí a dá si takhle v kuse asi 11 hodin....ale přes den je to bída 😥

yerry
autor
15. kvě 2017

@evcounek otáčení a plazení zatím nehrozí... Starší dcera byla taky lenoch... Ona ta mladší je předčasné narozená takže má 3 týdny k dobru....je fakt že u kojení se stále rozptyluje, ale zase pak chce dříve znovu k prsu....

yerry
autor
15. kvě 2017

Tak jsem ji teď změřila a naměřila jsem 67 cm... Sice se mi to zdá moc ale je fakt že oblečení vel. 68 má už na knap..... Možná fakt roste do délky a bude z ní spíše dlouhá žížala....

luciehutt
15. kvě 2017

Ahoj, nás se narodil s 3920g a 50 cm.. Teď má pět měsíců a už tři týdny má 8,5 k . Dr říkala, že se to stát může, že to řešit vůbec nemám, když stejně začneme s příkrmy. Jinak má také kozí open bar kdy se mu zlíbí 😊. Teď týden dáváme kaši na večer, ale sní stejně max pět lžiček.. tak uvidíme jak to bude dál.

luciehutt
15. kvě 2017

Jedte dodám že taky roste do výšky, tak se to kompenzuje 🙂.

yerry
autor
15. kvě 2017

@luciehutt kozí open bar 👍😂😁😀
Jinak děkuji, uklidnila jsi mně....
Ještě mne napadlo jestli to není i zoubkama.... Pořád si všechno cpe do papulky a dráždí systém ty dásně...

luciehutt
15. kvě 2017

@yerry Joo, to je taky možný, nám už v dásních prosvítaj všechny jedničky 🙏

yerry
autor
15. kvě 2017

@luciehutt no malá má dole bouličky.... Ale ta straší to taky měla a zuby byly za dlouho....o snad to teď bude dříve, bobek můj 😢

yerry
autor
6. črc 2017

Tak jsem tady zase.... Nakonec malá začala přibírat a na půlroční kontrole měla přírůstek +480 g... za 6 týdnů nic moc, ale prý jí to stačí... Nicméně už je to měsíc a zase nepřibírá... Tak nevím.... Nechci plašit s lítat k doktorovi když je to jinak zdrave, čile a vesele miminko, ale taky nechci nic zanedbat...
Začala jsem s příkrmy, celkem to papá ale více než 150 g nesni... Momentálně je na jednom jídle - zelenina s masem a zbytek kojení....