6měsíční plně kojená holčička nechce jíst, poraďte

veef
21. bře 2016

Od 4. měsíce se snažím zavádět příkrmy, bohužel mi je dcerka odmítá. Neotevře mi vůbec pusinku, když už se mi podaří lžičku do ní dostat, okamžitě ji vyplivne. Zkoušela jsem mrkev, kaši, brambory, nepomohlo nic. Úplně stejný problém mám s pitím, odmítá jakoukoliv lahvičku. Nemohu si nikam zajít, kojím po max. 2 hodinách, už si nevím rady. S první holčičkou vše v pohodě, teď ale nevím ☹

mariti
21. bře 2016

A tvoje mléko (odstříkané) neodmítá? Nebos to nezkoušela? Nebo co třeba zkusit udělat kaši do MM? To by mohlo pomoci, byl by to takový přechod. Chápu, že kojení je dost omezující, ale já bych zkusila udělat výše uvedené nebo měsíc počkala, asi k tomu už dozraje.

kika_21
21. bře 2016

@veef Pomalu, stačí třeba čtvrt lžičky mrkve, druhý den čtvrt, pak půl, to týden, pak jednu-hlady nezemře, neboj. Takových bylo.Jedna taková teď neví, co by dříve snědla, už tedy spí. 🙂 🙂 🙂

lamajaaaa
21. bře 2016

U nás taky nic.Mám pětiměsíční holčičku a na zeleninu se oskliba a nechce to.

veef
autor
21. bře 2016

@mariti Právě, že do ní nedostanu vůbec nic, ani své odstříkané mlíčko, resp. to jediné jo, ale pouze po lžičkách a toho se nenapije ☹ Již dva měsíce opravdu 2x denně zkouším jí příkrmy podávat, ale opravdu ani tu čtvrtku lžičky nesní. Denně zkouším své odstříkané mlíčko jí podat přes lahvičku, mám 5 různých včetně Calmy, Aventu a nic ☹ Myslíte, že je to normální? Zítra jdu na 6-ti měsíční prohlídku a už se bojím lékařce říct, že za ty dva měsíce to pořád nejde ☹
@kika_21
@lamajaaaa

mariti
21. bře 2016

Hele, já začínala u obou dětí během 7.měsíce a šlo to, sice pomalu, ale pokroky byly. Na doktorku se vybodni! a jo, je to normální.

kika_21
21. bře 2016

@veef Já vařila mrkev, je sama o sobě sladká, tak to šlo-od 6. měsíce, u posled. chlapečka od 5. měsíce. Já ale nikam nechci chodit, jsem pavouk-tak je to rozdíl. 🙂 🙂 🙂

katyxq
21. bře 2016

@veef a netlačíš na ni moc? Takhle akorát bude mít z jídla blok - a vím, o čem mluvím, dcerka se začala pomaličku rozjídat od roka a čtvrt (když jsem to přestala tolik řešit, vybodla jsem se na kecy doktorky) a dodnes je to s ní s jídlem leckdy na bojovku ... u druhého na to kašlu a světě div se, baští s nadšením, sám od sebe. Možná je to povahou, možná mým přístupem, nejspíš obojím dohromady.

Na mm hlady rozhodně neumře, ani trochu strádat taky ne ... a každé dítě je připravené jíst jindy. Jo a lahvičku v puse neměl ani jeden, nabízím pití z úplně obyč hrnečku, skleničky, dcerka se v roce uměla sama napít bez polití (pokud se nechtěla zlít cíleně) 🙂.

veef
autor
21. bře 2016

@kika_21 Já také se nechci od holčiček vzdalovat, ale ke kadeřnici opravdu už musím a na úřady se mi je brát nechci 😉

katyxq
21. bře 2016

@veef ke kadeřnici jde jít s mimčem, i úřad jde zvládnout ... a určitě to aspoň přinejhorším bude menší jednorázový stres než ten permanentní ohledně jídla, co máte teď

veef
autor
21. bře 2016

@katyxq S první holčičkou to všechno šlo bez problémů a dokonce byla už v roce a půl bez plen i na noc (a nepočůrávala se). Teď je to jiné, už s kojením jsem bojovala, nechtěla se celé šestinedělí přisávat, musela jsem jí přikládat když byla hladová a začínala plakat. Nakonec kojíme úplně bez problémů. Bohužel to jídlo nechce. Příkrmy jí zkouším dávat, ale určitě jí nenutím, 5-6x nabídnu, pak už předávám starší dcerce, která s radostí dojídá 😀

evulina77
21. bře 2016

@veef zkoušej, netlač na ni a hlavně uklidni sama sebe. Děti z nás cítí nervozitu a reagují, jak reagují. Neboj, časem se chytne i na jiné jídlo. Třeba nechce kaše a jiné plpy, ale vzala by si třeba vařený brambor do ruky a ožužlávala to. Nebo zkus jestli nebude spíš zvědavá na jídlo z tvého talíře? Hledej jiný způsob krmení. Ale hlavně, na všechno máte ještě čas, když to bude trvat 2 až tři měsíce, prostě to bude trvat tak dlouho...

veef
autor
21. bře 2016

@veef malá je hrozný závislák, tu kadeřnici bych opravdu nedala, musela bych jí mít pořád na ruce nebo drkotat s kočárkem . Úřad propláče, možná by nás ale lidi mohli ve frontě pustit protekčně 😀

veef
autor
21. bře 2016

@evulina77 děkuji za radu, s tím bramborem to zkusím , to se mi líbí 🙂

kika_21
21. bře 2016

@veef Bude jednou normálně jíst. Chce to čas. Třeba se pak kojení vzdá ráda i kvůli většímu množství zeleniny. 🙂 🙂 🙂

puchavec
4. kvě 2021

@katyxq no, to je rada! Ona chce radu, jak ji naučit jíst, protože už potřebuje i fungovat bez dítěte na prsu a jen dostává rady typu, ať si vezme děti s sebou. Potřebuje konkrétní radu či příklad jak dítě naučit jíst.

puchavec
4. kvě 2021

@veef 1/2 Přestože je to stará diskuze, napíši rady pro maminky, které budou řešit stejný problém v budoucnu. Plno maminek má své důvody, proč chtějí či potřebují, aby už dítě jedlo. Rozhodně je třeba zkoušet a nečekat, i když to tady mnoho maminek radí a rozebírat varianty, co dělá špatně. Nedělá nic špatně. Mám dvě děti a ano, nečekala jsem a zkoušela. Ovšem tento problém měla kamarádka-její malá odmítala jíst ze lžičky i láhve (6m plně kojená). Mléko už přestávalo stačit, co hodinu či dvě na prsu a kamarádka fyz. i duš. vyřízená. Chtěla, aby už jedla, ona se vyspala a měla čas řešit osobní věci i bez dětí (úřady, služby...). Takže rady v 2/2

puchavec
4. kvě 2021

@puchavec 2/2 Rady našich babiček a maminek zni: nechat trochu vyhladovět, pak je dítě svolnější. Např. moje dítě odmítalo pít čajíček po vypití sunaru. Sunar dítě sice zasytil (je sytější než mm), ale chyběla mu voda, dítě se svíjelo, bolesti bříška... Tak jsem to otočila. Po spaní je logicky hladovec každé dítě, takže prvně jsem dala čajík, pak sunar. Prvně se dítě zarazilo a říkalo si, co to je, ale hlad je hlad a ten jej donutil. Dítě je už v klidu. Sunar musí vždy doprovázet čajík, jinak bude dítě dehydrované, stále plakat, svíjet se bolestí-jako by mělo koliky. Dost maminek to neví. A teď jak donutit dítě jíst. Když to nejde přes lžičku, tak začít flaškou, je to pro dítě přirozenější (dudel z flašky=prso). Dávat mléčné kaše do flašky trochu řídšší (nebo např. krupici rozmixovat na hl. mouku). Dudlík od flašky (koupit spec. dudel s otvorem na kaši do X (např. Avent) či ustřihnout větší dírku) má být upravený na kaši. Když bude dítě odmítat pít či jíst, zavírat pusinku.... a šíleně plakat, tak uklidnit přes dudlík či prso (pár vteřin) a zase přiložit flašku s dudlem plně do pusy jako prso (né jen začátek dudlina)👍 Hlavně vydržet s nepropadat beznaději. Prostě zkoušet to několikrát denně, nevzdávat to, pokud opravdu matka z jakýchkoliv důvodů chce či potřebuje, aby dítě už jedlo. Pak je možné také dávat do ruky dítěti uvařené jídlo či předem v jídle namočený dudlík, prst nebo lžičku, aby to dítě olizovalo a poznávalo nové chutě. Někdy je problém jen v chuti. MM je sladké, mrkev či brambor jsou méně sladké. Tak zkusit nabídnout mrkev s trochou rozmixovaného třtinového cukru! 🙃

puchavec
4. kvě 2021

@puchavec Základ všeho je vytrvat, nepolevit a zkoušet pořád dokola. Nejsem zastánce teorie: počkej měsíc/nenuť/přemýšlej, co děláš špatně... Když je matka v zoufalé situaci, chce radu a nikoliv další otázky🙂