6měsíční syn najednou nechce jíst příkrmy

misa1106
16. dub 2018

Prosím o radu. Od 4. měsíce jsme zavedli příkrmy, ještě před týdnem syn snědl k obědu půl skleničky masovo-zeleninového příkrmu a odpoledne půl skleničky ovocné presnidavky. A teď už 4 dny jídlo prská, sní sotva 2 lžičky a začne se vztekat (dala jsem mu i jídlo, které měl předtím nejraději, bez úspěchu). Vždycky se vzteká tak dlouho, než dostane prso. Je to jen nějaká přechodná fáze? Nebo co udělat, aby zase hezky papal?
A ještě jeden dotaz ohledně pití - zkoušela jsem nabídnout vodu i čaj, nechce nic. Od kdy začaly vaše děti pít něco jiného, než mléko? Děkuji.

ladyhacek
16. dub 2018

syn tedy začal pít vodu zároveň s příkrmy - ale co vím tak do roka stačí jen MM nabízet, ale nenutit.
Já jsem tedy velkého jeldíka neměla ale když rostli zuby tak to byl děs a nejdel prakticky vůbec jen prso. Takže se zkus zaměřit i na toto. Jinak to může být skutečně nějaká fáze

misa1106
autor
16. dub 2018

@ladyhacek no zuby už ho trápí skoro 2 a pul měsíce a porad zadny nevylezl, tak kez uz by to bylo ono

ladyhacek
16. dub 2018

@misa1106 synovi rostli 3 měsíce - tedy po třech měsících se prořezali (krušné léto) a opravdu jsem viděla nateklé dásně a trvalo to tak dlouho. Takže to bude skutečně ono - mylsí, že 1-2 týdny a zub uvidíte 🙂
jo synovi rostlo 6 zubů - 4 a pak se během té doby k nim přidali ty další dva (možná to trvalo i 3-4 měsíce)

misa1106
autor
16. dub 2018

@ladyhacek vážně? Tak to jsem ráda, že nejsme jediní, každý mi tvrdí, že je to blbost, takhle dlouho. On i špatně spí, vstávám k němu i 14x za noc, přes den u každého uspávání hysterák...ale to taky už trvá dlouho, tak jsem to zubům nepřipisovala, ale asi i to bude kvůli nim...? Tak doufám, že už ty potvory vylezou. Je teď i extrémně protivný, tak tomu vše nasvědčuje:D

junkka
16. dub 2018

Dcerka to tak taky mela. Od sestyho mesice jsme začaly, sice malo, ale jedla a pak za mesic uplne prestala a celej mesic se jen kojila. Pak jsme vlastne zacinaly znovu 🙂

bluealien
16. dub 2018

jo to jsou zuby, při prvním to taky tak měla, nechtěla moc jíst, dceři bude 7 měsíců, zas jí roste další, ale jí teď pěkně, pije hodně, od rána do 3 odpoledne vypila 2 dcl bylinkového čaje a pak ještě 2 dcl vody, pije hodně. UM má 2x denně, jinak příkrmy.

priefi
17. dub 2018

@misa1106 jestli mu nezacinaji rust zoubky? To pak ditko nechce jist nic jineho nez mm. Co se tyce piti k jidlu, zkus po lzockach davat vodu pri prikrmech, pak dat i lahvicku s vodou k dispozici. Musis na to pomalu, musi zvyknout na chut vody, casem si zvykne a bude chtit pit 😉