8 měsiční zatím neleze. Vadí to?

eliotka
19. čer 2009

Holky, můj chlapeček 8 měs. ještě neleze. Začínám být nervózní. Je to normální, nebo ne?

Umí se plazit dokolečka a kousek dopředu, zvedá zadeček, kmitá nožkama hrozně rychle jako by k sobě a přitom zvedá zadek, ale ještě se mu nepodařilo dát si nožičky úplně pod zadek.
Když ho dám na kolínka, že je trochu jako by na svých patách, houpe se a udrží se tak. Dokonce si z této polohy i někdy sedne tak jako bokem.
Ale sám se do té polohy nedostane. Tak nevím, mám být v klidu, nebo ho nějak "cvičit"?

rimmel
7. kvě 2010

jeeeee to je superrrr!!! inak dobre ze som si to mohla kuknut, aspon viem ako to ma vyzerat, vidim ze sa tam myka..hlada rovnovahu..a krasne vie padat..to moj este nechodit alebo co ale ked sa drzi a ide sa hodit o mna vzdy padne dopredu, asi musim byt odvaznejsia a nesediet tak blizko pri nom kebyze naahdou padne aby sa to naucil sam..padat...ze?? 😅

brusinka.pusinka
7. kvě 2010

Rim , my nechali párkrát spadnout né na zemi ale na puzzlíkách nebo koberci a ona přišla na to že to jde na zadek a nebolí to 😉

rimmel
7. kvě 2010

ahaa vidis super ze hovoris , moj saniekedy naschval hodi zo stoja na zadok-mame taku hnru ze povies readyyyyyyy a on sa hodi na rit ale my ho vzdy chytime predtym nez sa dotkne zeme lebo si vzdy myslim ze ho to boli...ale asi nie ze?

brusinka.pusinka
7. kvě 2010

Rim nebolí mají plínkový erbek 😉

rimmel
7. kvě 2010

😀 no len aby , hned to zajtra vyskusam co nato povie 🙂

brusinka.pusinka
7. kvě 2010

Naše raději na dupku padne než na obličej 😉 takže si myslím že je to asi nebolí 😉

katy2
18. kvě 2010

Moja mala zacala sama liezt po styroch pred dvoma dnami a dnes si prvykrat sama sadla z polohy na styroch... A to ma vyse 11 mesiacov... Je to fakt pravda, ze posadzovanim sa nic neurychli, Dieta si sadne vtedy, ked je na to pripravene. A je naozaj pravda, ze lezenie je priprava na sedenie....

dankolucka
18. kvě 2010

hehe som ta vymakla aj v teme o sedeni 😀 ...srandujem, inak gratulacia, aj u nas je to cerstve, zatial este nie celkom dokonale, ale uz sme zacali...hurraaa 🙂

dankolucka
18. kvě 2010

hlavne som rada, ze sa oboje podarilo konecnem lebo som uz obcas bola zufala, ale nechcela som nic silit.

monika237
19. kvě 2010

ahoj eliotka, nasa mala zacala liezt az na koniec 🙂 najprw sedela, potom zacala za rucicky chodit trochu a az napokon zistila ze sa da aj liezt 🙂

dara2583
21. kvě 2010

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o názory, mám takú dilemu - moja dcérka bude mať na budúci týždeň 8 mesiacov a keď ju chytím pod pazuchami, že aby sa postavila, alebo zaprela nožičkami, tak to odmieta a hneď nôžky krčí ako do sedu. Ja som malú nikdy neučila takto stavať na nohy ani nijako inak, ale určitá časť mojej rodiny to s ňou vždy robila a teraz ma bombardujú, že ako to, že nechce ísť na nohy. Už mám z tých otázok chrobáka v hlave, že či je teda všetko v poriadku. Keď som bola na preventívke keď mala malá 6 mesiacov tak mi doktor povedal, že má motoriku úplne v poriadku a boli sme aj na neurológii, ale kvôli zachádzaniu a tam sa viac menej doktorka tiež zamerala na motoriku a povedala, že je ok. Myslíte, že mám mať obavy, že nechce sa zaprieť na nohy, alebo je to normálne? Zatiaľ sa neplazí, odmieta byť čo len chvíľu na bruchu. Pretáča sa z chrbátika na bruško, ale uprednostňuje jednu stranu pri pretáčaní, musí byť veľmi motivovaná aby sa pretočila aj do druhej a z bruška na chrbátik jej to ide tiež. Keď ju dám ja na brucho tak sa hneď pretočí na chrbát a hotovo. Na brucho sa sama pretáča len keď chce hračku, rýchlo si ju vezme a šup na chrbát. Prepáčte, že som sa tu tak rozpísala, ale už som to potrebovala niekomu povedať. Ďakujem

rimmel
21. kvě 2010

😕 preboha nepostavuj ju! a rodine povedz nech idu do riti ! ja by som bola taka nahnevana na nich..im vysvetli ako sa veci maju ze dieta to ma spravit same nemas posadzovat a postavovat a ja neviem co..a ked to nepochopia tak ..ja neviem co 😀
z toho co pises mate na vsetko veela casu.. 😉

kaska
21. kvě 2010

dara presne ako pise rimmel to je taka blbost dieti postavovat a drzat pod pazuchami...nech na to pridu same...nas maly sice najskor sedel, co nie je prave idelane, ale potom v 8 mesiacoch sa zacal plazit a teraz sa az pretaca na obidve strany, ale teraz to robi o dusu, strasne ho to bavi, preleze cely byt a vacsinu dna stravi na brusku...on nesiel podla nejakych tabuliek, ja som sa nestresovala jeho vyvojom a same to prislo aj ked troska neskor..predpokladam, ze zacne aj nejskor chodit ale urcite ho nepostavujem a keby to s nim niekto robil, tak mu poviem, ze si to neprajem.. 😉

rimmel
21. kvě 2010

kaska nas sa plazi do teraz, na brusku ako hovoris je uplne najradsej..teda momentalne vediet nabytkovanie 🙂 asi ani lozit nebude 😝

opica
21. kvě 2010

dara...nuz, kazde dieta je ine. ale ked uz ma 8 mesiacov, tak ked budete na najblizsej poradni, tak to spomen. ide o to, ze dieta v takom veku by uz v podstate malo preferovat byt na brusku, aby si dostatocne posilnovalo chrbatik. tak ti nezacne ani lozit, ani sediet ani sa sa stavat, pokial nebude mat chrbatik pevny. plus super postreh,ze sa otaca len na jednu stranu. treba motivovat 😉 pri nahorsom vas poslu na rehabilitacie, to budete cvicit na lopte a tak, je to podla mna celkom fajn aj pre dieta. u nas to dost pomohlo v pouzivani oboch stran.
s tym stavanim suhlasim s rimmel...ved jej znicia cele drzanie tela. dieta ma robit to, co v danom case dokaze samo.
presne to iste ako so sedenim, ked matky nasilu deti posadzaju, tak potom sa cuduju,ze im nechcu lozit atd. vsetko ma svoju postupnost,ale primarne treba, aby malo dieta telicko dostatocne pevne na danu cinnost. vtedy ju zacne robit

rimmel
21. kvě 2010

dara ser na tabulky moj sa zacal plazit podla korigovaneho veku v 9m 😉

rimmel
21. kvě 2010

a nesedi doteraz 😝

dara2583
21. kvě 2010

Ďakujem Vám všetkým, uľavilo sa mi, lebo už mi to fakt ide dosť na nervy. Aj som rozmýšľala, že s ňou pôjdem na cvičenia motoriky čo robia u nás v mami centre, tak sa tam pôjdeme asi prihlásiť, len dúfam, že tam bude chcieť aj byť, lebo keď som s ňou chcela chodiť plávať, tak to skončilo strašným fiaskom, totálne odmietala. Ešte raz ďakujem, hlavne za uľavenie na duši. 😉

lenka1smejka
21. kvě 2010

dara-tak teba nechapem,rodinu chapem lebo aj ja mam takych expertov v rodine ale ty?Ved kazdy matka vie co je spravne pre svoje dieta a chciet po nom v 8 mesiacoch aby stalo???Ja viem my matky sme nedockave ale tak stat... 😒

adapo
21. kvě 2010

ahojte kočky, náš malý mal 9 mesiacov a ešte stále nelozí dopredu, len sa posúva dozadu. nerobíme z toho vedu a nedávame ho vôbec do chodaniek ani ho do ničoho nenútime, veď každé dieťa je iné. niektoré chodí v 8.mesiacoch a potom musí nosiť ortézy, takže ja by som určite nedovolila rodine, aby mi malého stavali nasilu.

berenika39
21. kvě 2010

dara,samozřejmě že bud v klidu, nic neuspěcháš, na nohách nestojí, protože sama dobře cítí, že na to není připravená. jasnej důkaz, jak je přírod chytrá, tu nepřepereš. nejde jen o nohy, že by ji neudržely, ale jde o záda, svaly kolem páteře, ted to tak nevypadá, ale moc jí to ubližuje, když se dává do pozic, které ještě sama nevyhledává, to se týká i sezení s oporou, není důvod.
to nejlepší, co jí můžeš dopřát je: nechat ji svému vlastnímu vývoji. nic dopředu, nespěchej.
petr lezl hodně po osmém měíci, sedl si někdy v devátém z kleku, lezl pak celých pět měsíců. až byl pevný - a bylo to i vidět, nebyl nikdy baculatej,spíš takovej svaloveček 😀 , postavil se a šel....lítá jako drak.

rimmel
23. kvě 2010

baby mozem malemu dat take to, ako sa to vola, choditko..ci ako..to co ma 4kolesa a on si to tlaci pred sebou a chodi popri tom.
iked este chodit sam nevie, stoji iba pri nabytku, no ked mu to dam, alebo ked sa nato vystvera, tak takto vie chodit...i ked niekedy to potlaci priliz dopredu a nestihne pricupitat a padne na kolena 😀 myslite ze je to ok?

kefin
23. kvě 2010

Rimmel, to mu dát můžeš, říká se to mu aktivní chodítko a jestli už u toho dokáže pomalu chodit, tak je to o.k. 🙂

rimmel
24. kvě 2010

dik, este sa pre istotu popytam 😉 vies, nech mam viacero nazorov

lily1983
24. kvě 2010

Ahojte, no rimmel, aj my sme asi v tej fáze, ako vy 🙂 malá sa už postaví, aj stojí, aj si zatlieska, ale nepohne sa este, ale chce aby som ju držala a tak chodí..tiez uvažujem nad tým walkrom, či ako sa to volá..je to dobrá vec podla mna..vy to už máte doma, tak sa ta chcem spýtať, ide to lahko?? ked to drobec potlačí, tak padne na kolená, to znamená , že asi to ide velmi ľahko, že? ja uvažujem nad kúpou tej veci..zdá sa mi to dva v jednom, aj sa pomaličky naučí chodit, a je to aj hračka zároveň, nie??
dik
pekny den všetkým 😉

dadis
24. kvě 2010

dara moja Sasulka vzdy ked ju chytim pod pazuchy tak nozicky dava " do sedu" a to uz nejaky cas sa sama stavia k nabytku a stvornozkuje...ked stoji pri nabytku a chcem ju chytit za rucicku - hned si sadne. Matko taky nebol, ten sa mi uz asi v pol roku, ked som sedela a mala som ho na rukach, staval na nozky. Kazde dieta je ine, netrap sa tym. Skus ju motivovat byt na brusku, nozicky este vobec neries.

rimmel
24. kvě 2010

lily

http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-...

toto mame, hracku ma uz obkukanu ked bol mimi ale rad tlaci a dakedy sa aj zahra 😉 a ano ide to velmi lahko 😉

rimmel
24. kvě 2010

lily ale moj sa este nepusta nabytku..i ked napriklad sa opiera iba bruchom, bez ruky..ale stale ne..tak preto som sa pytala ze ci mu mozem to choditko dat..lebo za ruky sa vodit zevraj nema, tak citoto je ok, ale bolo mi povedane ze hej

rimmel
24. kvě 2010

ps maju to aj v ruzovom 😀

lily1983
24. kvě 2010

no rimmel vizera to dobre...pači sa mi to..uvidime 😉