8 měsíců. Leze po kolínkách. Jak si sama sedne?

ally8
24. bře 2015

Anežka už tak 3 týdny leze po kolínkách. Ale ještě si sama neumí sednou. Když jí občas zkusím posadit já, tak sedí krásně sama. Teď začíná zvedat trup, když se něčěho vyššího drží a rozkročí nohy, ale sedí si na lýtkách. Nevím jestli to popisuji správně 🙂 Prostě klečí a tělíčko má vzpřímené. Pak se zlobí, protože se neumí vrátit do lezení ani si sednout. Nechci jí nijak do toho zasahovat, ale pláče a kouká na mě. Mám ji motivovat hračkou, aby se opřela o ručičky a zase lezla ? Nebo jak se vlastně do toho sedu má dostat ? Začíná vice roztahovat nožičky, tím asi získá stabilitu a pak to půjde asi líp.

andrrriiik
24. bře 2015

Do sedu se dostane právě z polohy na kolínkách.Natočí se do strany,a sedne.Snad jsem to dobře popsala 🙂

werunqa
24. bře 2015

Naše malá si sedala jen ze stoje a později z lehu.Na kolínkách lozila asi jen týden a hned si začala stoupat (bylo jí 7 měsíců).
Syn bude mít za týden 8 měsíců a od půl roku pruží na kolínkách,ale nelozí.Začal se jen plazit a nedávno si taky začal stoupat.Tak počítám,že bude taky sedat ze stoje nebo nevím.. 😅

brendamonique
24. bře 2015

Ahoj, našemu malému je teď 8. měsíců, lezeme od 6. měsíců - nejdříve se naučil lézt a sedl si sám asi po 2-3 dnech - takový ten šikmý sed ... neboj ona na to přijde, na tohle jsou "vyčůraní" dost 🙂 ... malý vždy, když začal lézt a zastavil se a potřeboval se otočit, zjistil, že posadit se je ten nejlepší způsob ... nejdříve jsem ho musela přidržovat, když se posadil, protože s sebou cloumal jako by byl opilý ale do týdne chytil rovnováhu. Jinak přesně to popsala @andrrriiik

olusenka
24. bře 2015

četla jsem, že se dítě dostane do sedu z lezení po čtyřech, vystrčí jednu nohu a sedí v tzv. překážkovém sedu, což je pravda, že udělaly obě moje děti asi v 9měs., vlastně dcera asi o malinko dříve. Jednou větou je to popsáno zde:
"Většina dětí nejdříve stojí a leze, a až poté, co si lezením posílí zádové svaly, začíná sedět. Sednou si tak, že z polohy na všech čtyřech jdou na bok a poté si vyndají jednu nebo obě dolní končetiny. Ze začátku se většinou ještě drží rukama země. Až v okamžiku, kdy si uvolní ruce pro hru, jsou záda připravená na sed."
http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

lrg
24. bře 2015

Myslím, že holčička postupuje správně a neměla bys jí opravdu do toho zasahovat 🙂 Moje dcera se sama posadila až ve 14-ti měsících a to rovnou z lehu na zádech 😀

ally8
autor
24. bře 2015

děkuji za rady 🙂 Jasný, nebudu zasahovat, však ona si na to přijde. Asi teda bude sedět jinak než je obvyklé. Už párkrát si sedla opravdu tak, že z polohy na čtyřech se něčeho přichytila, zvedla trup, roztáhla nožky a seděla si na lýtkách 😀 Vím, že to chvilku zkoušela s tou nožičkou, pořád jí strkala do strany, ale teď přišla na tohle a asi se jí to zalíbilo víc.

werunqa
24. bře 2015

@olusenka Jo,tohle náš malej dělal jednu dobu,že si tam tu nožku cpal a jak čekala,že se každým dnem posadí a ono nic..přestal to dělat 😕