8měsíční syn se rozbrečí, když slyší dětskej pláč

ludul
15. bře 2016

Holky, poslední cca 2 měsíce - pokud náš malej 8 m uslyší dětskej pláč, vždy se příšerně rozbrečí - je k neutišení, do té doby, než pláč prvního dítěte neutichne - nepomáhá nic, chování, konejšení....Setkala jste se s tím některá? Co s tím, máme celkem problém....nemůžeme pořádně do kolektivu, pač děti brečí, příjde mi to s každým brekem horší....

berenika39
15. bře 2016

NIc, co by🙂. Počkej. Kolektiv na nic nepotřebuje a proč mu ještě přidělávat starosti🙂. Děti se bojí...v téhle době začíná separační úzkost, bude potřebovat klid, mámu, klid a mámu.
Tak mu to dopřej, je to mimčo - nejde s ním nic nacvičovat🙂.
A dej vědět za tři měsíce, vsadím boty, že to už to dělat nebude, i když ty ted neuděláš nic🙂.

sara84
16. bře 2016

Sam mi to taky delal, a ted ma 11m a uz vpohode 🙂

ludul
autor
16. bře 2016

@sara84 Jak dlouho takové období měl a přešlo to samo od sebe nebo nějakej nápad, jak to překonat?

berenika39
16. bře 2016

@ludul to nejde překonat, čím víc se budeš snažit, tím horší to bude, po roce se to samo změní a bude ok🙂

ludul
autor
16. bře 2016

@berenika39 ale přeci se nemůžeme zavřít doma před celým světem...máme zaplacené plavání a cvičení pro malé děti a on to tam prořve.... navíc v noci neumí spát jinak než u nás v posteli, stím, že mě drží za vlasy, abych mu náhodou neutekla...

viridie
16. bře 2016

@ludul Ahoj.přece se nemusíte zavírat před světem,jen bych syna nebrala na aktivity,kde pláče,je ještě maličký ! Proč ho zbytečně stresovat ? Fakt, že máte něco zaplaceno mi přijde podřadný než blaho dítěte...🙂 A neboj,přejde to.

ludul
autor
16. bře 2016

@viridie ale on se mi doma hrozně nudí...vadí mu jen, když tam děti brečí, jinak to má myslím rád - do hlavy mu nevidím...vždy když vcházíme do šatny, začne radostně výskat, ale jakmile slyší nějaké plačící dítě/miminko, nebo někoho, kdo je trochu hlučnější, začne plakat....

berenika39
16. bře 2016

@ludul to jsou jen tvoje požadavky, tvoje doměnky, že se doma nudí....ty jsi zaplatila, ty mu chceš dopřát - já to i chápu - ale v tomhle věku je separační úzkost správná, přirozená a na místě, dělat nic proti tomu nejde a hlavně se nic nezmění, at chceš nebo ne. To, jak s tebou spí, je toho jasným důkazem🙂, že těd v tomhle období absolutně nic než máma netřeba.
Kolektiv dětí je ted přeci na druhém místě. nic mu to stejně nedává, spíš ty že se dostaneš ven, říkám, že to chápu..ale - důležitější je jeho klid a pohoda, ne? Můžete podnikat tolik aktivit, bude jaro, venku, ale nutit ho - když ty chceš - do kolektivu, když to nesnese - to je opravdu kontraproduktivní.

ludul
autor
16. bře 2016

@berenika39 spíš se bojím, aby z toho vyrostl....aby mu to nezůstalo a nebyl problém třeba při nástupu ve školce - takhle to měla kamarádka se synem a nepřešlo jej to dosud, jsou mu 4 roky a s děti být nechce, nehraje si s něma a ve školce hroznej problém, nevydržel tam, po pár minutách brečel...kamarádka musela zůstat doma z práce, byl ve dvou školkách a obě problém...

berenika39
16. bře 2016

@ludul Tak tuhle myšlenku opusť, fakt že jo. 🙂 Nic mu nezůstane. Jednak se to nepozná v osmi měsících, v roce - to je právě ta separační úzkost, kterou si projdou asi všechny děti - a jednak nemá smysl se tím zatěžovat teď - zbytečně se budeš nervovat. Nechtěj ho měnit - předělávat, vychovávat - myslím ve smyslu !nebudeš se bát a hotovo", protože ted potřebuje podporu a pomoc.
Napiš za půl roku, ok? 🙂)))

sara84
17. bře 2016

@ludul za 2-3m byl klid, ten samy chlapecdk, co mu pred svatkama nahanel hruzu a paniku si tu vcera spolu moc hezky lebedili, lezli po sobe, osahavali si zuby 🙂

terezapetrova
17. bře 2016

@ludul to ze dite nechce byt ve 4 letech s jinejma detma /myslim dite te Tve kamosky/ je asi často o povaze ditete.. 😉