9,5měsíční chlapeček neleze, ale začíná si stoupat

misule55
18. led 2016

Holky určitě je tady plno takových diskuzí, ale nějak nemám čas pročítat. Máme 9, 5 měsíčního chlapečka, už dva měsíce se plazí, péruje na kolínkách, ale neleze, vždycky se rozplácne. Dneska jsem mu pořídila nakoleníky, pač máme parkety, tak jsem si říkala, že mu to klouže a ejhle on si začal stoupat, přitom ho nožky ještě nedrží. Jde nějak podpořit lezení po 4, nechci aby to přeskočil
Díky za tipy

no_title
18. led 2016

Některé děti lezení prostě přeskočí, nedělej si s tím hlavu, patrně bude chodit dřív než ostatní 🙂

misule55
autor
18. led 2016

Ach jo, no máme právě známou, které kluk přeskočil lezení a těch boulí co měl furt na hlavě, to bylo šílený 😒

lrg
18. led 2016

Dcera nelezla nikdy a když na ní tak koukám, neumí to pořádně ani ve třech letech 😀 Pokud tě to fakt tak trápí, tak nějaký fyzio by určil poradil cviky, ale já bych těm dětem nechala vlastní tempo 🙂

mandala
18. led 2016

Tak určitě lezení je podporuje správný vývoj, ale je spoustu dětí, co tuto fázi přeskočí, nebo začnou lézt až poté, co se naučí chodit. Zkus se zeptat tady, nebo projdi otázky, určitě už tam něco podobného bylo. 😉 https://www.modrykonik.cz/group/1830/

mandala
18. led 2016

Tady jsem ještě našla docela pěkný článek http://www.kafe.cz/serial-o-manipulaci-s-mimink...

liska01
18. led 2016

Měla jsem obdobný problém. Máme všude plovoučku a dcera se jen plazí. 3 měsíce se plazila. Na malinkatém koberci uměla chodit po 4, ale jak došla na hranu koberce, tak plác na břicho. Teď jsme byly 3 dny u mámy, která má koberce a lino a za celé 3dny se vůbec neplazila, všude lítala i po tom linu po 4!!! Dnes doma opět doleze na hranici koberce a pak už zase jede po břichu. Nákoleníky s protiskluzem jsou na prd. Právě jsem si objednala ABS protiskluz, je to gumová barva a napatlám ji tím kolena na všech teplácích a máme ledové podlahy, tak jí tim napatlám i břišní pás co nosí, aby jí to po tom břichu neklouzalo. Lézt umí luxusně, jen na té plovoučce je pro ni jednodušší se plazit. Už se na to nemůžu koukat! ☹

lachipie
18. led 2016

Můj syn začal lézt přesně v 10 měsících, plazil se od 4 měsíců, ale lézt a sedět nechtěl. Začal až v 10 měsících. Na neurologii zjistili mírnou hypotonii. Ani cvičení nebylo nutné.

lucieandrlova
19. led 2016

My jsme lezení podporovali hračkou pejska od Tiny love.
http://cs.sen-deti.cz/pejsek-tiny-love-fiona/
Jsou různé druhy - my máme oranžovo - zeleného.
Pejsek jezdí, štěká, vydává melodie. Když se ho dítě dotkne na zadečku, pejsek ujede... Takže dcera ho vždy chtěla chytit, on popojel a ona musela lézt za ním...

verka4d
19. led 2016

To vůbec neřešte,fakt,každé dítě je jiné a má jiný styl. První syn se jen plazil a pak hned začal chodit,druhý lezl,ale pozpátku,starší dcerka hned ze sedu do stoje,ta to přeskočila všechno a až teď u čtvrté si užíváme takové to klasické lezení po čtyřech. To není důležité,takže pohodička,v klidu 😎

mischamish
19. led 2016

Mame uplne stejny 'problem.' Zde ve Svedsku to doktori vubec neresi, rikaji, ze je naprosto normalni, kdyz to dite preskoci, ale nas chiropraktor (ano, zasla jsem s miminem k chiropraktorovi, haha - ted nevi, jak se te profesi nadava v cestine) a ten rikal, ze ma maly trosku slabe brisko (ale neni to pry zadny zasadni problem, jde akorat o optimalni funkci) a ze by mu prospelo, kdyby zacal lozit po vsech ctyrech. No jo, ale jak do toho maleho donutit, ze ... Tak jsme do obyvaku dali koberec z detskeho pokojiku, kde pres den nejsme a ja to s nim zkousim, ale udela akorat par 'kroku' a potom zase pada na brisko a plazi se jako vojak - a jak rychle a hbite! Dokonce i po koberci, kde mu to jde hur, se jenom plazi, blazen maly

Chiropraktor mi ukazal par hmatu - nejakych tlakovych bodu na synove hrudniku a to stlacuji jednou denne uz nekolik dnu. Zda se mi, ze zacal brisko fakt vice pouzivat - uz se neprohyba jenom do luku, kdyz se chce necim pritahnout do stoje. Taky si strasne rad stoupa u nabytku a nekdy dokonce 'machruje' a drzi se jenom jednou rukou 😕 Ale taky obcas pada, jelikoz je jeste fakt dost gumovej, ale musim rict, ze progres je rychly.

Uvidime, jak to nakonec dopadne, ale urcite to, ze neleze neni zany teror ... dokonce i chiropraktor rika, ze to mozna neni idealni, ale neni proc sebe nebo dite kvuli tomu stresovat. Jinak musim rict, ze vim, ze to neni nicim, co delam, protoze dcerka zacala lozit po ctyrech uz nekdy v 5. mesici a pritom jsme s ni delali vsechno uplne stejne jako s malym - dokonce jsme i meli parkety, takze ani parketama to neni. A taky - i kdyz dcerka lezla ukazkove tak brzy, stejne zacala chodit bez drzeni trosicku pozdeji na konci 14 mesice.

Kazde dite je jine a pokud si nemyslis, ze je nejaky slaby nebo nemas ostatni obavy, tak bych se nestresovala.

mischamish
19. led 2016

@lucieandrlova To zakladatelce nepomuze, protoze maly se ji za pejskem bude akorat plazit 😀 Mame to stejne - mame plnou krabici ruznych hracek, za kteryma se vesele plazi ...

mischamish
19. led 2016

@liska01 Nechapu proc to vubec resis, kdyz umi lozit. Zakladatelka to resi hlavne kvuli tomu, ze to malemu nejde vubec. Chce to klid 😉

liska01
19. led 2016

@mischamish Protože 3měsíčním neustálým plazením jí už začínají vylézat lopatky. Lezení po 4 je to nejlepší co může mimčo udělat pro svoje záda, to že to jenom umí je dost málo. Potřebuje to praktikovat, Proto to řeším. Můžu si hodit nohy na stůl a říct no co tak to umí a nechat jí být nebo můžu něco udělat pro to, aby se jí lezlo dobře... Podle mojí fyzioterapeutky s tím rozhodně něco dělat mám. 🙂 A zakladatelce jsem tím dávala tip na tu gumovou barvu.

misule55
autor
19. led 2016

Gumová barva a kde se to dá sehnat?? Taky mám pocit, že ty nákoleníky jsou na prd. Problém bude asi fakt v té podlaze, koberec prostě mít nemůžem, pač máme papoušky, takže ten bordel sundávat z koberce, to nee. jdeme za 14 dní k Dr, tak se poptám, jen jsem chtěla nějaké tipy, jestli teda jsou. Nijak ve stresiu z toho nejsem. malý pořád péruje, šplhá po všem možném i nemožném, ale prostě po podlaze se zásadně plazí, vždycky vyleze na 4 a sklouzne ☹

liska01
20. led 2016

@misule55 http://www.galanterie-mariana.cz/oddeleni/25961...
Asi by se to dalo sehnat i v nějakém velkém papírnictví nebo galanterii... Já objednala z netu. 🙂 Nákoleníky jí vždy po chvilce slezou mimo kolena.

betelgeuzz
20. led 2016

Koupila bych nějaký velký koberec, puzzle. Z okolí jsem si všimla, že kde mají plovoučku/parkety, tak děti lozí míň. Moje mamka má parkety, starší se doma nikdy neplazila, rovnou začla lozil, ale jak jsme přišly tam, rozplácla se a jen se plazila.

misule55
autor
20. led 2016

@liska01 Díky moc, tak nám ty nákoleníky docela drží, ale mám pocit, že neleze ale tím, že ho kolínka netlačí opírá se o ně a po všem šplhá 🙂

liska01
20. led 2016

@misule55 Dcerka už právě stojí, obchází nábytek, i sedí sama. Nebýt plovoučky, tak by už lezla dávno. Koupili jsme i dětský koberec (taky máme zvěř, tak jsme pořizovali jen malý), tak na něm lezla, ale to je jen pár čtverečních metříků, vydrží na něm chviličku. Ale snad už teď bude lézt a doufám, že hodně dlouho. 😀 Tak držím place, ať se taky malý rozleze.