9měsíců a stále nelozí, nesedí - i s vojtovkou

iviiii
23. dub 2017

zdravím ,
Začínám být už z toho trochu špatná,dnes má náš drobeček 9měsíců a stále je buď na zádech nebo na bříšku (zvedá se na ruky,točí se dokola)
Po porodu měl kefalhematom který mu odsávali,od té doby chodíme na neurologii,cvičili jsem bobatha,ten ale celkem bez úspěchu.
Teď asi měsíc chodíme na vojtovku,cvičíme doma a stejně zatím žádný extra posun..už cca 3měsíce dělá to samé..bývá na bříšku v podstatě celý den..ale nic moc žádná změna.Sice o něm říkali na rehabce,že je pohodlny/liny..ale ráda bych už viděla nějakou změnu když ho musím trápit vojtovkou..měl to tak taky někdo nebo pomohlo vám něco?

uzivatelkapetra
23. dub 2017

No neřeknu do detailu jelikož šlo přímo o mě, ale mamka mi říkala, že jsem ani nerostla, nelezla ani nepásla koníčky a taky se mnou chodila na vojtovu metodu a první krok jsem udělala v 18-ti měsících. Měla jsem nějakou dvouslovnou dg, něco jako celková ochablost svalů.
Prý jsem byla taky líná i když si to mamka nemyslí a dneska jsem naprosto ok🙂
Takže přeji hodně úspěchů.

lv
23. dub 2017

Dej mu ještě čas, sedět a lézt má do roka, což je je za čtvrtinu jeho věku. Pokud jste na Vojtovce měsíc, je brzy na závěry, fakt.
(Obě moje dcery v tomto věku neseděly, nelezly).

ivet1987
23. dub 2017

Tak můj syn se jen plazil, seděl sám možná v roce, lozit začal současně s chozením ve 14 měsících. Teď lítá jak drak a je víc aktivní než stejně staré děti 😀

yerry
23. dub 2017

@iviiii moje první dcera taky v 9 mes. Nedělala nic krom válení sudů.... A tak jsme byli odeslání na rebabku s zadankou na vyšetření a případně Vojtovku. Rehabilitační Mudr. Řekla že je malá v pořádku jen doposud procvicovala špatně svaly a že vojtovka je na místě ale fyzioterapeutka mi rovnou navrhla že zkusíme napřed bobatha.... No a po prvním cvičení a pár cvikach doma se začala plazit, po druhém šla na 4 a po třetím začal lézt. Na čtvrtém jsme si už jen povidaly....

iviiii
autor
23. dub 2017

@yerry tak to jste měli štěstí a malá je šikovná 😉 taky doufám,že se to už někdy zlomí ať už nemusíme jezdit na vojtovku a trápit ho...😢

yerry
23. dub 2017

@iviiii u nás byl problém v tom že když byla na bříšku tak dělala jen "letadlo" nic jiného a tak si ho dne procvičila záda ale neúměrně k břichu... A pak nevěděla co dále..... A ta bobatha metoda ji k tomu navedla..... Fizio u říkala že jedním z důvodu byli i to že měla jako mimco široké balení a ty nožičky pořád ho dne od sebe a proto neuměla na 4.... No zkrátka jsem ráda že to takhle dopadlo. V roce obcházela nábytek a za dva měsíce už jsem měla sakra problém ji vůbec dohonit 😂

iviiii
autor
23. dub 2017

@yerry jj to znám malý taky dela letadlo a taky nema zpevněne břicho..doufám,že se to u nás taky takto prolomi a doufám,že to bude brzo 🙂

korin
23. dub 2017

Syn měl hypotonii, cvičili jsme vojtovku od 10 týdnů. V necelých 9 měsících se začal plazit, lézt začal zlehka v necelém roce, pořádně se rozlezl až ve 13 nebo 14 měsících. Neměl absolutně chuť si sedat, vystačil si s klekem. Takže byl posazen na popud neuroložky. Teď v 5 letech je ok 😉 Pokud dítě nemá nějakou závažnou diagnózu, tak se dřív či později rozleze i rozchodí 🙂 Ovšem to čekání je o nervy, že ano. Kor když má matka v okolí děti vzorně tabulkové...

adrianka78
24. dub 2017

Dej mu čas🙂 Každé dítě si jde svým tempem bez ohledu na jakékoliv tabulky a standard. Jste pod kontrolou, cvičíte... opravdu bych mu nechala čas a pokud se nejedná o závažný problém, opravdu bych se tím příliš neznepokojovala. Naše malá byla líná už v bříšku, to že tam byla, mi dávala vědět jen škytavkou 😉 V nějakých skoro 10 měsících "neodpovídala" u pediatra tabulkám, ale na neurologii žádné vady v podstatě neshledali. Přesto jsme tam docházeli na kontrolu a po několika měsících sami zhodnotili, že malá si šla opravdu svým tempem a ještě ke všemu má nádherně rovná zádička v porovnání se spoustou jiných dětí... Plazit se začala až v 10 měsících, lézt ve 13 měsících, pak až později sedět a nakonec chodit začala v 18 měsících. Dnes je ji 28 měsíců, v běhání a skákání je stále trochu opatrnější než ostatní děti, ale spíš je to tím, že opravdu začala chodit v porovnání s jinými "o trochu později" a menší děti tak mají stále trochu "náskok", ale jinak je naprosto OK🙂 A veškeré pokroky a změny přišly vždy náhle, takže nezoufej, všechno příjde a bude v pořádku!!!

milius
24. dub 2017

dcera v 9 měsících uměla jen to co píšeš ty. Až skoro v deseti měsících se začala poooomaličku plazit, sedla si v 10-11 měsíci a začala chodit až v 15 měsících. taky jsme cvičili vojtovku, ale byla pořád nemocná a srovnala se sama (nakláněla hlavičku na jednu stranu). když ji teď ve třech letech vidím, můžu říct, že je trochu línější než její vrstevníci.. 😒
Takže v klidu, má čas. Určitě se těšíš, až bude lézt a sedět, to každá z nás, ale některé děti jsou prostě pomalejší. Na druhou stranu v roce a půl dcera mluvila ve větách..

trautinka
24. dub 2017

Ahoj,my měli s malým to samý. Do deseti měsíců si vystačil s válenim sudů 🙂. Pak jsme se teprve dočkali sedu a plazení. Ve 13 měsících začal lézt a v 15-ti chodit. A o dva měsíce pozděj už drandil na odrážedle 🙂. Taky jsem od rodiny pořád poslouchala otázky kdy už. Byla jsem z toho rozhozena. Navštívila jsem i fyzioterapeutku a ta potvrdila,že malý je prostě jen pohodlnější 🙂. Takže poradila pár fíglů,jak ho motivovat,jak udělat z maminky překážkovou dráhu a čekání na pokroky jsme si zpříjemnili 🙂

yerry
24. dub 2017

@iviiii jo určitě... Ony ty dětičky někdy jen potřebuji ukázat správnou cestu... Je to nepříjemné, já vím a to cvičení bylo možná horší pro mne než pro ní ale jsem strašně ráda že jsme tam šli protože to pomohlo....

1miska
24. dub 2017

mala zacala lozit a sedet v 10 mesicich a v roce udelala první kroky a ve 13 mesisich litala jako drak 🙂 cvicili jsme vojtovku od 6 tydnu pro vyraznou asymetrii. Někdo je proste linejsi nebo pomalejsi a pak ve dvou letech uz jsou všechny deti na tom stejne a rodice jen vzpominaji 🙂

iviiii
autor
24. dub 2017

Moc děkuji všem za odpovědí a povzbuzení 😉 opravdu jste mě uklidnili a holt budem dále čekat 🙂 jen jsem už byla nervozní protože malý je na mě strašný závisláček a chce mě mít pořád u sebe ale já potřebuju i doma občas něco udělat nebo si zajít jen na wc a on vždy strašně křičí když má být chviličku sám tak už se těším,že bude moct lozit za mnou nebo si ho vezmu sebou a muzu ho v klidu posadit kdekoliv a vidět na něj 🙂 a ještě když cvičíme tu vojtovku a on tak pláče tak mi to není příjemné,že ho musím trápit