Aktivity pro 2letou holčičku. Máte tip?

lluckova
6. bře 2021

Ahoj uživatelky,
pokud jste měly nebo máte holčičku ve věku 24 měsíců, zajímalo by mě, jaké aktivity s ní děláte, jak si s ní hrajete, co ji třeba baví, zajímá.
Mně už trochu dochází nápady, je to takový zvláštní mezivěk, kdy už není kojenec, ale ani dítě.
Takže si čteme, ukazujeme obrázky, hrajeme pořád se stejnými věcmi, hodně chodíme ven mezi ostatní děti - na písek, pouštíme Binga, kterého zná nazpamět.

petulles
6. bře 2021

U nás frčí malování, tancování, hra na "schovku" puzzle, vaření a uklízení 😁 To je zábava namočený hadřík a už jede 😁

yenefer1
6. bře 2021

U nás teď letí puzzle, je to maniak, takže 15 dílkové zvládá sama a s námi skládá 40 dílkové - dokáže u toho sedět klidně hodinu. Pak máme taková dřevěná zvířátka na skládání, ráda navléká korálky, šroubuje šroubky v dílničce, co má, miluje vláčky a auta, takže téměř každý den stavíme koleje, má ráda vkládačky. No a pak ráda pomáhá, takže v kuchyni nosí oloupané brambory do dřezu, vynáší věci do koše, pomáhá zametat a vysávat 😅. Hodně času trávíme venku, ale na hřišti vydrží chvíli a spíš chce chodit na procházky, takže chodíme 😁. Jinak 2 měla na konci ledna 🙂

lluckova
autor
6. bře 2021

@yenefer1 Puzzle se mi právě zdálo spíš pro starší děti. Ale vyzkouším. Ty korálky...myslíte normání nebo nějaké speciální pro malé děti?

lluckova
autor
6. bře 2021

@petulles Pravda, malá taky ráda uklízí, tak toho využiju a budu jí hadřík a smetáček dávat častěji🙂 Hra na schovku se taky ujala.

yenefer1
6. bře 2021

@lluckova korálky tyto dřevěné, navlékat je zvládá už dlouho, ale je pravda, že až nedávno pochopila, jak si to pak má přechytit a navleknout korálek dál na šňůrku. Jinak puzzle máme s většími dílky a ona je fakt nezmar, takže v úterý dostala nové a už ve středu ty 15 dílkové skládala úplně sama, tak úplně nevím, jak jsou na tom jiné děti v jejím věku 🙂

petulles
6. bře 2021

@yenefer1 Mimo téma, můžu se zeptat co je to za stoleček? Sháním něco takového, není to ikea? 🙂

petulles
6. bře 2021

@lluckova U nás to dost zabaví, hlavně pomáhání celkově v domácnosti 🙂 Jinak děláme asi všechno jak vy, je to někdy dřina furt něco vymýšlet, ke všemu teď, jak je všechno zavřený a sedíme doma :-/

andelka
6. bře 2021

Hrajeme si s míčem, malujeme vodou, stavíme z kostek,z Lega, kreslíme na magnetické tabulce, pastelkou na papír, vaříme v kuchyňce..Ven mezi děti teď fakt ne!
Samozřejmě chodíme ven, ale rozhodně ne mezi chumel dětí na hřišti.

maki90
6. bře 2021

@lluckova u nás frčely knížky,puzzle a obrázkové domino 🙂

olga_
6. bře 2021

Super jsou razítka (Aladin), venku křídy, tančení, kuchyňka, hra s figurkami zvířátek (u nás teda i auta, má dva bráchy), samolepkové knížky, Albi tužka (Zpívánky), houpačka, vláčkodráha, lego, péče o panenku, koupání figurek z lega, různé přelívání, plastelíny play doh a jim obdobné, vodovky, tempery, drobné hudební nástroje (tamburína, triangl, xylofon, foukací harmonika, bubínky - u nás teda i bicí souprava -, ozvučná dřívka, ...), puzzle, ...

yenefer1
6. bře 2021

@petulles myslím, že ne. Fotka je focená ve školce, kde pracuju, tak nevím, kde přesně byl kupovaný, ale je to nějaký takový (není tam přesně ten z fotky) - má nastavitelnou výšku.
https://www.vybaveni-skol.cz/plastove-stoly

elsy3
7. bře 2021

@lluckova Dcera miluje čtení a prohlížení knížek, u toho vydrží dlouho. Malování pastelkami a voskovkami, puzzle, domino, pexeso, drevene vkladacky, kuchyňka a vaření, Lego, na schovavanou, uklízení domacnosti (vysává, vytira, utíra prach, chce mýt nádobí, nosi veci do koše, dava/vyndává pračku, pomaha věset prádlo, koukání na pohádky, tancování, hraje si s panenkami a miminky (stara se o ne). Je toho opravdu hodně 🙂

anet_an
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anet_an
10. kvě 2021

@lluckova Je relevantní, zda jde o holčičku nebo jde spíš o ten věkový posun? Já mám jen dva syny (10 měs. a 3 roky), ale pro toho staršího byly ve 2 letech hodně zajímavé písničky a pak různé hry s obrázky, kartičkami, rád se učil barvy, tvary, pak i písmenka. Můžete zkusit i nějaké jednodušší hry s papírem nebo razítkama/nálepkama. Já osobně jsem to řešila i nákupem různých vzdělávacích hraček, ale nemůžu Ti dát tip, protože by to byla podle moderátora skupiny reklama :D :D.