Anketa - pomůžete cizímu dítěti na hřišti?

zvedavec2
24. říj 2017

Situace - houpadlo (ne klasicka houpacka, ale takove tocici/houpaci se cosi) a vy a vase deti vedle nej. Houpe (toci) se to a pribiha cca 2lete dite. Dost velke, aby na hristi nemelo matku porad za prdeli, ale moc male na to, aby predpokladalo pohyb houpadla ze strany.

Nechate to houpadlo, aby dite uhodilo nebo ho zadrzite (dite nebo houpadlo, to je jedno - proste udelate neco, aby to dite neprislo k uhone)?

japona
26. říj 2017

@zvedavec2 Za svoje dítě mate zodpovědnost pouze vy. Nemůžete očekávat (a spoléhat), že se o Vaše dítě někdo postará.. z toho vycházím a snažím se zaridit se tak, abych si své deti ohlidala sama. Stalo se mi totiž, že jsem nechala jednu maminku vést po schodech své 2,5 lete dítě (které mimochodem už po schodech umělo samo), abych mohla nést kočárek s miminem. Ona sešla dolů napřed a tam ho pustila, což by bylo ok, kdyby to nebylo u kolejí, kde zrovna projížděl vlak.. stačilo fakt málo a dítě proud vzduchu vzal s sebou..
Ji to možná nenapadlo (mela starší deti) a mne zase nenapadlo, že je někdo takový idiot a pustí batole u koleji.. takže od te doby se spoléhám jen sama na sebe, připadne sdelim, CO má dotyčný dělat.
Jinak pochopitelne, pokud muzu, tak cizí dítě zranit nenechám. Na druhou stranu je to moje dobra vule, a pokud se mi zranění i takvnepovede zabránit, těžko si maminka onoho dítěte může stěžovat. Pokud si dítě nehlida, je to primarne její blbost..