Asymetrický pohybový vývoj

hana130
30. čer 2017

Ahoj, ráda bych se trochu vypovídala a ráda slyšela nějakou podobnou zkušenost. Mám devítiměsíčního chlapečka. Ve třech měsících jsme začali kvůli predilekci hlavičky (všimla jsem si, že při pasení dává jedno ramínko nahoru) rehabilitovat. Cvičíme poctivě, už ne klasickou vojtovku, ale přijde mi to stejně náročné pro nás oba. Problém je, že malý stále silně preferuje jednu stranu. Na bříško se otáčí oběma směry stejně. Ale tam to končí. Na záda zásadně na jednu (i když jsem ho to viděla dělat i na druhou), na jednu stranu dělá šikmý sed a na druhou nemá zvládnuté boční vzpřímení. Teď se začal plazit, což je špatně, protože se odráží jednou. Péruje, ale ne na kolenech, ale na boku. Jsem smířená s tím, že rehabilitovat budeme dlouho (tatínek lehl až ve 13měsících), ale mám strach, aby neměl nějaké následky. Děkuji.

gnozka
30. čer 2017

Ahoj , také jsem s dcerou cvičila vojtu . Nemela úplnou predilekci hlavičky ale mela hodne slabé brisko a prave také používala více pravou stranu nez levou . Vse v podstate dělala jen na pravo. Uměla to i na levo ale tim ze ji to šlo hůř tak si vybírala ten snadnější postup . Plazit se zacala v 7 mes ale tak ze jsme ji rikali ranenny voják 🙂 zabírala jen pravou stranu a levou nohu zasebou táhla . Vždy jsem se ji snazila motivovat na tu stranu kde byla slabší . Nic méně . Stále jsme cvičili ,pak se v 10 mes poprve vyhoupla na kolena a sedla si sama přes šikmý sed . Tim pro nas vojtovka skončila . Ale i přesto bylo občas videt ze proste prava strana je lepsi . Jak v braní veci do ruky , tak i potom kdyz zacala chodit kolem nábytku . Levou nohou nakracovala zase hůř . Ale po jednom roce to rozchodila a ted je ji 20 mes a pane bože !!! Uplne v klidu vyleze na žebřík , prolezacky da levou zadní , běhá ,skáče proste motorik úplne super . Myslim si ,pokud poctivě cvičíte a rehabilitacni vas hlídá ,ze to vypiluje a bude to dobre !!! I kdyby mel zacit chodit v roce a pul . Nebojte . Bude to dobry !!! 🙂

hana130
autor
1. črc 2017

@gnozka Ahoj, moc děkuji. Přesně to jsem potřebovala slyšet.🙂

kotty
1. črc 2017

já s amlou chodila od 6t na rehabky kvuli predilekci pravé strany, teď je jí 10,5m a sedí, leze, stojí. Plazení dělala taky odraz spíš jednou nohou, otáčení ze zad na břicho taky na jednu stranu ale už jsem to neřešila, od holek vim, že jak děti začnou seět, lozit a stát tak prostě mají tolik všestranného pohybu, že se rozhybají na všechny strany a malá je v pohodě 🙂

hana130
autor
1. črc 2017

Děkuji. Na fotce vám to moc sluší. 🙂