Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Bez roušky do dvou let. Do druhých nebo třetích narozenin?

31. bře 2020

Nevíte prosím, jak je to přesně myšleno? Mám holku 2 roky 2 měs a bojuje s rouškou nesmírně, nejdéle ji na sobě měla 2 vteřiny když jsem ji držela ruce aby ji nesundavala.

petramana
31. bře 2020

od 2 let ji musi nosit, tedy i tvoje dcera

eloise02
31. bře 2020

Ne, dva roky opravdu nejsou o třetích narozeninách...

krtcice
31. bře 2020

Je to do 2 let, ale zas jak se pozná zda byly dítěti 2 roky včera nebo za týden... kupa dětí občanku nemá.

cikitkapb
31. bře 2020

@krtcice To sice nemá, ale jako zákonný zástupce by měla mít u sebe matka nějaký průkaz dítěte... stačí kartička pojištěnce, ze které lze vyčíst věk. 🙂

astyna88
31. bře 2020

Tak ji zkus dat satek nebo tunel pres usta az po nos. Nas taky nesnese rousku,ale tunylek jo a ani si na to nechyta,jak to vidam u deti s rouskou. Ale take zalezi,kam s ni chodis...

Jinak, fakt je tva dcera po limitu.

leniczka23
31. bře 2020

Pochybuju ze nejalej policajt kdyz uvididite kolem 2-3 let bude chtit videt prukaz aby zjistil jestli to dite musi nebo nemusi mit rousku. Asi je vsem jasny ze sama matka by byla stastna kdyby to dite tu roušku chtelo a nosilo. Urcite nebude chtit videt nikdo doklad boze🙈

kejt29
31. bře 2020

Mame kluka 2r a 4m a rousku nosi. Proste musi. Kdyby byl v kocaru dejme tomu, ale on se pohybuje stejne jako ja, navic hrozi, ze se k nemu priblizi nejake jine dite, takze bez rousky neexistuje. Stejne jako na motorku bez helmy. Ono se to pak detem spatne vysvetluje proc stejne velke dite tu rousku mit nemusi a on jo. Nedelam kvuli policajtum, ale kvuli sobe a okoli.

eithelwing
31. bře 2020

My cca jednou týdně jdeme na hřiště. Je to ale na vesnici a jen za podmínky, že tam nikdo není. A tam prostě jen s rouškou.
Na procházky po lese nebo polnich cestách chodime se šátkem nebo s tunelem. V lese tedy nic a když nekoho zmercime, nasazujeme. Ten šátek mi prijde fajn pro deti, dceri, v dubnu 3 roky, vzdy říkám, že je pirát. 😊 A líbí se jí to.

bertoldina
31. bře 2020

https://nazory.aktualne.cz/udej-toho-kdo-se-lis...

Jedním z důvodů, proč prckové mají výjimku, je i to, že si roušku rychle oslintají. Ne, nemyslím si, že úderem druhých narozenin začala dcera slintat méně (rostou jí stoličky). A taky pochybuju, že by se rozhodla si jí přestat strhávat.

Rovněž pochybuju, že městská policie teď nadšeně začne obrážet ulice a zkoumat, zda je konkrétnímu dítěti 1 rok a 364 dní nebo dva roky. Jeden dvouleťák bez roušky (ke kterému by se stejně neměl nikdo cizí přibližovat) nadělá méně škody, než člověk, který bude sedět u okna a šmírovat a zbytečně posílat policii kvůli takové hlouposti.

Dospělí nevydrží venku nepít, nejíst, nekouřit, ale hlavní zlo jsou batolata. Boha jeho...