Bojkot nočníku, jak řešíte?

zirafka90
21. dub 2018

Prosím, jak řešíte bojkot nočníku? Druhátku je 19m , chodil ráno normálně a teď od zimy řve a nechce sedět. Nic nepomáhá. Díky

dora13
21. dub 2018

Dat tomu cas? Nenutit, pockat par tydnu/mesicu a zkusit to znovu. Je maly, nema cenu to lamat pres koleno. Muj starsi se odplenkoval ve 22 mesicich a byl jeden z prvnich z deti v mem okoli, v 19 mesicich bych to fakt nehrotila.

adau
21. dub 2018

Souhlasim, dej mu cas, ono mu to zase precvakne zpatky🙂 nabizet, ale nenutit.

leki
21. dub 2018

Rekla bych, dat tomu cas, ALE... Nasemu jsem ho davala trikrat. Naucil se, ne ze by si rikal, ale posadil se kdyz jsem mu rekla a vycural se. Dal to tak dva dny a pak se sekl. Hysteral, zaprel se nohama..uplna vrazda. Totez i na zachod. Curani ve stoje vubec.. Az ted jsem se rozhodla, ze to proste dame, napotreti, zabavila jsem plinu krom na noc a delsich vychazek) a zacala jsem s odmenama (byla jsem vzdy hodne proti tomu) - jeden dil prasatka pepiny kdyz si sedne, zele medvidka/kousek cokolady kdyz si sedne, za babi nepujdem dokud si nesedne a nezkusi to.. No kdyz uz si sedl, vzdy se aspon snazil vycurat a vetsinou se zadarilo. Po tydnu jsem myslela, ze to asi fakt nepujde, nevadi mu ani procurany teplaky. No a vcera si zacal sam rikat, ze chce prevlict a nevyzadoval odmeny, dnes mu to asi seplo a dokonce si rekl doporedu, ze bude delat bobek.. Zitra to bude 14 dni. Ale je mu teda 26 mesicu. Rikam si, ze kdybych to driv tak rychle nevzdala, treba by ten odpor k nocniku tez prekonal nakonec.. I kdyz by do te doby bylo pocurano vsechno vsude..

kata267
21. dub 2018

Mala ma temer 2roky a ja nejsem schopna ji ani.na ten nocnik/zachod posadit, hned jeci neee....taky vubec nevim co s tim...

pitrsova
21. dub 2018

@kata267 U nás naprosto stejné!

verulinkam
21. dub 2018

Když mi malá stávkovala s nočníkem, začala jsem ji dávat na dětské prkénko na wc, protože je to opička a ráda dělá věci jako maminka. Nebo ji to vyhovovalo víc, nevím v čem byl úspěch, ale probíhá to v pohodě .

naste
21. dub 2018

@zirafka90 A co zkusit záchod? Ať si vybere nějaké pěkné prkénko sám. já už bych pleny nevracela, je to krok zpět. Já bych ho dál posazovala buď na nočník nebo na záchod, i když se bude vztekat. Když zjistí, že mu to není nic platné, tak přestane. V klidu, ale důsledně, i když se bude vtekat. Jde to, můj syn byl zhruba od 18 měsíců bez plen.

verulinkam
21. dub 2018

Přesně u nás, (také cca od 18 měsíců bez plenky) a když jsme zkusili ten záchod, tak jsem ji říkala ať poslouchá jak tam čuranky tečou a bobik udělá žbluňk a funguje to do dnes. Asi ji to zaujalo 😉

kata267
22. dub 2018

Ja mam nocnik I to detske prkenko ale nechce sedet ani na jednom...jak ji tam mam jako drzet kdyz se bude vztekat? To prece ani fyzicky nejde. Ona proste I kdyz ji treba dam na to wc tak hned odchazi a nechce...

verulinkam
22. dub 2018

Ani s knížkou nebo hračkou tam nevydrží? Tak to fakt nehrotit. Počkejte do léta, až budou hice a bude lítat nahatá. Třeba pomůže i to, že počůrá trávu nebo nějakou kytičku, jestli máte zahrádku a uvidí jak to teče. A pak to zkusí do nočníku, třeba si dá říct, když bude starší. A když se povede, tak nějak odměnit - motivovat. My jsme např. lepili do sešítku nálepky. Sice na jiný případ, ale zabralo to. 😉 Nějak se musí "oblafnout" prďolky malý.

malenka3
22. dub 2018

Dítě dozrává k nočníku ve všech směrech (fyziologicky ve vztahu ke svěračům, mentálně ve vztahu k vývoji mozku a uvědomění si všech souvislostí vylučování) až kolem druhého roku. Děti, které se naučí na nočník dříve, velmi často toto umí jen mechanicky (jako cvičená opice) a u části dětí se pak stane, že se po nějaké době zaseknou, protože už je to nebaví a následuje bojkot v lepším případě, nemožnost se vyčůrat / vykakat jinam než do plíny v horším, psychogenní zácpy atd. v tom nejhorším případě. Takže rada je jednoduchá, v 19 měsících je velmi pravděpodobné, že ještě nedozrál ve všech směrech, to, že doteď chodil, nic nemusí znamenat. Takže vyčkat a dát mu čas.

veronicka89
22. dub 2018

Ja tyhle posty moc nechapu... Bojkotuje ...tak bojkotuje ...

Prijde mi ze maminy uci deti na nocnik jen z duvodu ze se jich nekdo porad pta : a co umi na nocnik ...aby se jako necitily zahanbene😈...

Nas ma 2 a pul a chodi krasne vsude si rika ... Na noc nebo na dlouhe cesty ma plinku a neresim ...zkousela jsem to uz loni a moc tonevychazelo...pres zimu je toblbe ptz nevim jak bych po nehode menila venku oteplovaky...
Takze za me pockatna dite 😉

Ani se nemusi nicim odmenovat 🙂 oni jsou pak sami radi ze to zvladaji aumi sami 😉

kata267
23. dub 2018

@verulinkam jj cekam na teplo a necham.ji litat jen v kalhotkach a uvidime snad se to zlomi, bohuzel fakt nezabere vubec nic aby si tam.sedla zkousela jsem 😒