Časté noční buzenísyna 2,5 roku

evca_w
7. črc 2019

Ahoj, mate jeste nekdo dite starsi 2 let, ktere se porad casto budi v noci?
Syn 2,5 roku od narozeni spanek nic moc, casto se budil na kojeni, kojila jsem na pozadani, dudlik nikdy nechtel.Trosku pomohlo v 15 mesicich prestehovani o par metru dal do vlastniho pokojicku (mame otevrene dvere a loznice je fakt kousicek, takze jsme skoro jako v jedne velke mistnosti), po chvili navrat do starych koleji.Cca v 18 mesicich jsem prestala kojit doufaje, ze se spani zlepsi.Chvili lepsi, pak zase minimalne 3x za noc vzhuru (coz bylo ale oproti drivejsim treba 8 vzbuzeni porad pekne). Vetsinou me vola a chce napit (vody), jednou za noc se vycura do nocniku, pak hned usne..Nekdy z jara uz parkrat spal celou noc (kdyz se prestehoval do velke postele) nebo se treba jen jednou vzbudil, to byla nadhera🙂 Pak zase z niceho nic buzeni 4-5 x za noc. Krasne mluvi v rozvinutych souvetich snad trictvrte roku, ale v noci jen poknourava a neni mi schopen rict, co ho budi. Ani pak rano, kdyz se ho ptam, pokazde rekne neco jineho. Petky jeste nema, ale nezda se mi, ze by se mu tlacily. Je jedno, jestli je vedro, zima, akorat, jestli spim u nej nebo spi sam, jestli ma k veceri to nebo to, jestli usne po obede ci ne..Nemate nekdo nejaky napad? Zkusenost? Jsou to spatne sny? Vyrusta myslim v pohodovem prostredi, ma spoustu pozornosti ode mne i manzela, hodne jsme venku, fyzicky se unavi pres den..
Pres den se samozrejme napije i vycura sam, ale v noci si sedne na postel a vola a knuci a poknourava a proste bez asistence to neda. Radi bychom meli jeste sourozence, ale tak nejak jsem doufala, ze se do te doby aspon trochu vyspim 😀

kristynahn
7. črc 2019

@evca_w u nás pomohla až kineziologie.dcera teď tři a čtvrt roku spatny spánek od narození,kolem druhého roku byla vzhůru co 30 min,před třetím rokem min 8x za noc, pláč,neřekla co chce,prostě jenom volala tatínka.v unoru jsme byli na prvním sezení,okamžitě zlepšení na buzení cca 1x za noc,teď v červnu podruhé a v 80% už spí celou noc..

evca_w
autor
7. črc 2019

@kristynahn Uz jsem nad tim take premyslela.Je fakt, ze syn mel hned po porodu velke zdravotni problemy, byl ode mne okamzite odebran na JIP a ackoli nakonec vse DIKYBOHU dobre dopadlo, i ja si nesu velke trauma z prvnich 14 dnu synova zivota.Manzel rika, ze je to blbost, ale nemyslim si.Pokud vam to pomohlo takhle brzy, mame nadeji🙂

daasha1
7. črc 2019

Mám stejný problém se synem. V květnu oslavil 2 roky, od 3 měsíců se v noci budí každou hodinu, když mu rostou zuby, tak je vzhůru i co 30 minut. Nepomůže nic. Osobně sázím na špatné sny 😕

daasha1
7. črc 2019

@kristynahn ty Jo, o tom slyším poprvé. Můžu vědět víc? V čem to spočívá? Díky

evca_w
autor
7. črc 2019

@daasha1 Ja jsem si spletla tu kineziologii s kraniosakralni terapii.Tu druhou mi uz doporučovalo par lidi.Je to jakasi terapie dotykem, druh alternativni mediciny.O te kineziologii moc nevim, jak to vlastne funguje, taky se rada dozvim neco vic.Ty brdo, kazdou hodinu, tak to mate jeste cetnejsi buzeni, opravdu soucitim❤

20190418
7. črc 2019

Některé děti jsou holt citlivé, v noci jejich mozek zpracovává intenzivně zážitky ze dne (a nemusí to být nutně Zážitek, který mi považujeme za něco extra, ale prostě průběh dne). Můj syn spí jakž takž celou noc až od necelých 4let. Kolem 2. roku měl navic minimálně jednou týdně noční besy a to je teprve mazec. Taky jsem zkoušela všechno možné, ale musel si k tomu dozrát. Za mě pomůže jen se s tím smířit. Já se tak nějak smirila, že jsem si uvědomila až po delší době, že už se vlastně v noci nebudi. Teď mu je 4,5r a pořád tak ještě třeba jednou týdně má neklidnou noc, ale už se jen posadí na posteli, volá mě, já mu řeknu ať spí, on se ujisti, že jsem u něj a zase si lehne.

kristynahn
7. črc 2019

@evca_w na kraniosajralni terapii jsem chodila se synem kolem 4 měsíců (špatný porod,kriseny,okamžitý převoz do jiné nemocnice,dostala jsem se k němu po týdnu atd) a je od malička klidné dítě,spí celou noc
@daasha1 ono ta kineziologie je asi pro dost lidí hrozně alternativní,ale jako naprosto zoufalá matka jsem byla ochotná zkusit všechno.funfuje to na principu dotyku-terspeutka podle tlaku na určitá místa, kde vedou nervové dráhy pozná,kde jsou bloky v podvědomí a může je buď asi dotykem rovnou odblokovat nebo doporučí cvičení a postupy jak pracovat doma.no nevím,jestli to vysvětlují dobře, každopádně mi říkala,že když spí špatně děti,tak je většinou problém u jednoho z rodičů.dite má prostě o řidiče strach a v noci se budí a hlídá ho..u nás byl problém na straně manžela,jako dítě měl nějaké zážitky v podvědomí,sám si je ani nepamatoval a dcera to od něj převzala a v noci se budila a hlídala ho,aby ji neopustil..jako zní to skoro jak nějaké čáry a já jsem z toho byla úplně paf,když jsme tam byli poprvé,paní nás nikdy předtím neviděla a přesně mi popsala co se dceři kdy stalo,kdy měla těžká období,jak se chová v konkrétních situacích atd,no jako nechápala jsem.ske jsem strašně ráda,že jsme do toho šli,protože to bylo poprvé,že mi konečně někdo řekl něco konkrétního.resila jsem to její špatně spaní předtím s různýma doktoramá a všichni byli dost vágní,jakože zuby,nebo špatné sny atd,ale prostě neříkejte mi,že je normální,aby 3lete dítě bylo v noci 10x vzhůru...tak jsem to vzdala do vlastních rukou a každý den a každou celou prospanou noc si za to blahořečim☺️

evca_w
autor
7. črc 2019

@kristynahn Tak to zni opravdu neskutecne, ale ja temto vecem celkem verim.taky uz zacinam byt zoufala..Se synem jsem evidentne zazila neco podobneho jako vy s prvnim synem.Myslite, ze zabrala ta kranio terapie nebo ze to proste nemelo vliv na nej ta porodni a poporodni hruza..?Tezko rict asi ze..Kazdopadne dekuju.Jen furt nevim, jestli zkusit tu kineziologii ci kranio.Jeste o tom neco nastuduju🙂

kristynahn
8. črc 2019

@evca_w my jsme šli se synem do té kranio protože mi bylo řečeno,že může zabránit tomu,abychom museli cvičit Vojtu,bohužel to nebyl ten případ,ale jsem přesvědčená,že je takové klidné a vyrovnané dítě i kvůli tomu,že to jako malinký absolvoval a případna traumata odboural.s 2,5 letym synem bych už sla do té kineziologie,teda hlavně proto,ze ten pán,co u nás dela kranio tak nebere děti v tomto věku,protože nevydrží v klidu půl hodiny cca ležet,což je u kranio zásadní

clarabenn
8. črc 2019

@evca_w Dobrý večer, jakobych příspěvek psala já. Syn má 2,5roku a celou noc spal asi jen jednou. Taky jsem měla těžký porod, dlouhý a následně mě byl syn odebrán na týden do inkubátoru. Byly doby, kdy se budil 1x až 2x za noc, z toho se budil co hodinu a teď je to ani ne po 2h. Budí se na čaj, budi se, že se ujišťuje, že tam jsem... Taky nevím už co s tím. Homeopatie jsem zkusila, teplo, zima, voda, čaj, mlíko, přestěhování do velké postele, ale vše k prdu. O té kranio jsem taky slyšela. Ale taky mi bylo řečeno, že to pomůže jen na čas a pak se to vrátí do starých kolejí, tak nevím, co je na tom pravdy. Každopádně já a manžel jsme zoufalí. A asi do toho půjdeme. I za cenu, že by to mělo být na čas.... Ale spucitim s tebou... Vím co prožíváte.

odula
8. črc 2019

@clarabenn ahoj. Dcera zacala mít po druhým roce noční desy. Nikdy nespala dobře ale tohle období bylo náročný. Budila se hlavně v první části noci, pak už to bylo lepší ale i tak co dvě hodiny. Spala se mnou. Teď je ji 2r9m. Vlezla si sama do postýlky a cca dva týdny spí celou noc. Výjimečně se vzbudí 1x. Myslím že to souvisí s dozráváním NS a většinou odezni samo. Možná být jenom poblíž a ještě zkusit chvilku počkat?

odula
8. črc 2019

@clarabenn koukám že to období okolo 2.5 let je náročnější pro víc drobků . U nas pomohlo fakt jen být blizko (tak jsme se jakž takž vyspaly obě) a přešlo to časem. Já si fakt myslím že to souvisí s vývojem mozku. Proto se i ty noční desy (Nebo jiný poruchy spánku) objevujou právě okolo tohohle věku.

evca_w
autor
9. črc 2019

@kristynahn Ja jsem nasla v Praze kranio primo pro deti, kde lezet nemusi, maji tam nachystane hracky a knizky adekvatni veku, a terapie probiha i takto v sede..Jeste se rozhodnu, co nakonec zkusime.Kazdopadne moc dekuji a preji uz jen same dobre noci😊

evca_w
autor
9. črc 2019

@clarabenn Odepisi do SZ🙂