Cestování s dětmi. Jak ste to vyřešili vy? Co jste sebou vezli?

nonames
28. říj 2007

Zdravím všechny, a prosm o rady.
Potřebovala bych s dvouletým dítětem odcestovat na slovensko, ale nejsem si jistá, jestli to zvládne. Není zvyklí na dlouhé cestování, po půl hodině v buse je nervní. Vybrala bych spoj přes noc, ale nejsem si jistá, jestli by 12 hod v buse vydržel.
Máte podobnou zkušenost? Jak ste to vyřešili Vy? Co všechno, ste sebou vezli (hračky, jídlo, ...)

musko
28. říj 2007

Ahoj!
My teda na Slovensko cestujeme často, ale autom. Nemožeš ísť vlakom? To by asi pre dieťa bolo lepšie - mohlo by si pochodiť, ten autobus - neviem.....

nonames
autor
28. říj 2007

Vlakem bych pak neměla spojení a musela bych několikrát přestupovat 😒

princezna
28. říj 2007

no on ten autobus je kolikrát i 5x levnější než vlak 😒 a to nejen pro maminky s dětma je velmi lákávé 😉

nonames - vemte víc hraček, bez zvuku, knížku nebo tak
kolegyně v létě jela busem na dovolenou do italie s roční dcerou. někam k římu. zvládly to 😉

nonames
autor
28. říj 2007

Já pořád doufám,že třeba by celou cestu prospal, ale co když néé? ☹

princezna
28. říj 2007

když ne tak jseš tam ty, ty víš jak ho zabavit , který hračky má rád
každé dítko teda reaguje jinak, to je pravda.
jak dobře spí v noci?
vynecháte jeden denní spánek třeba a bude o něco víc unaven na noc, například

princezna
28. říj 2007

no a nebo přinejhorším vás někde na odpočivalde vzsaděj 😅 😅

odkud a kam se chystáte ?

nonames
autor
28. říj 2007

Ještě mě napadlo, nevíte jestli stačí, když mám dítě zapsané v občance? nebo musí mít svůj pas?

mikca
28. říj 2007

ahoj v občance to nestačí, bud zapsaný v pase, nebo vlastní pas..ted je to nové...jinak jeli jsme na Slovensko s ročním , ale autem..je to lepší že mužeš kdykoliv zastavit, ale já myslim že by to mohl zvládnou..určitě budete stavět...vem hodně hraček teřba pastelky a papíry oblíbené hračky s tím jídlem bych to nepřeháněla aby někde neblinkal..

nonames
autor
28. říj 2007

Ahá, tak to ještě budu muset vyřídit pas.
Bus má jen jednu přestavku a to za hranicema, pak jen staví na zastávkách, ale hned se jede dál.
No mám pořád trošku obavy...

nonames
autor
28. říj 2007

A nemáte ještě někdo skušenosti, cestování s kočárkem - myslím tím,kam řidič uoží složený kočárek, do zavazadlového prostoru?

bubaczik
28. říj 2007

a preco nejdes vlakom?ja som tento tyzden absolvovala cestu z trnavy do kosic vlakom tam aj spat,a dalo sa.. 😉 kociar som mala ulozeny v nakladnom vozni,maly sedel v sedacke..

nonames
autor
28. říj 2007

v sedačce?
už jsem tu psala,že vlak mi nejede přímo a musela bych několikrát přestupovat

gedren
28. říj 2007

Ja bych rozhodne jela vlakem, prestup nepovazuju za problem (pokud se teda nekde neceka X hodin...), jinak ma vlak jenom samy vyhody, hlavne tu svobodu pohybu, zachody apod.

nonames
autor
28. říj 2007

no právě, že bych několikrát přestupovala a na jeden přestup čekala přes hodinu 😒

gedren
28. říj 2007

Tak to se jeste da, my jsme tuhle leteli s prestupem a cekali jsme pul dne na letisti v Mnichove a taky v pohode...

Samozrejme zvol dopravni prostredek dle libosti, jenom pridavam nase osobni zkusenosti, ze si fakt neumim predstavit udrzet i to nejklidnejsi dite 12 hodin na sedadle v buse - naopak ve vlaku jsou ty prestupy spis ku prospechu, ze jsou porad nove podnety, dite se nenudi a proste vam obema to rychleji utece.

nonames
autor
28. říj 2007

no já právě chtěla jet raději na noc, a zase v noci někde přestupovat a čekat hodinu na další spoj, no nevím nevím...

roasha
28. říj 2007

babulky,male deti zvladaju dlhe cesty velmi dobre.my sme boli v chorvatsku tiez autobusom,mala sa vecer dlho vzpierala,nechcela zaspat,ale potom ju naraz odtalo,a celkom v pohode buvcala.pocas prestavok,pokial sa zobudila,dala som ju vycikat,a spala dalej.horsie to bolo,ze ja som bola cela strpnuta,vobec som nespala,lebo akonahle som si vytiahla nohy spod jej,hned bola v pozore.vezmi si maly vankusik ,aby si ho dala malemu pod hlavku,a malu deku na zakrytie./ked sme sli domov,to uz bola mala frajerka./mali sme 2 prirucne tasky,v jednej jedlo,a v druhej nahradne oblecenie/tricko,dlhy rukavik,a teplaky-pohodlne pri cestovani/.par rokov dozadu sme cestovavali do grecka busom,a boli tam aj 2rocne deti,a ani sme o nich"nevedeli".nezabudni si vziat oblubenu hracku/kus domova/.ja osobne by som uprednostnila autobus pred vlakom.mala uz sla vlakom,ale ked sme sli hodinu,bola vyplasena z toho huku.

antonia1
28. říj 2007

ahoj, ja s malym cestujem,kazdy rok na zimu do nemecka je to 14-15 hodin,prvykrat mal 6 mesiacov,to bolo v pohode vela spinkal,2 cesta mal rok a pol,to bolo tazke,spinkat sa mu nechcelo a nic ho dlho nebavilo,teraz ked ma 2 a nieco 😉 ,uz je to v pohode 😉 trosku si pospinka, ma svoj volant takze soferuje s tatkom 😀 rad si pozera letaky z dracika,tak tie nesmu chybat 😉 a nalepky uplne staci ak mu z samolepiacej folie,vystrihnem rozne tvary a tie nalepuje a odlepuje....vsade 😅
neboj sa 2 rocny drobci su vnimavy,pozeraju von na auta,domy.....len vela s nim rozpravaj aby sa nezacal nudit a vsetko bude v pohode,nakoniec sa mu nebude chciet vystupit z autobusu 😉 stastnu cestu 😉

tlapicka
28. říj 2007

tzbrdo autobusem pres noc, to je odvaha. osobne si to nedovedu vubec predstavit. my jezdime autem do nemecka a je to celkem ok. z meho pohledu vzit mimi do dalkovyho autobusu je docela sobecky i pres to, ze jsem cestujici mamina. Vidim jako alternativu vlak ci letadlo... Nicmene tento nazor plati pro cestovani s mym rocnim ci mladsim ditetem.Vas malej uz je starsi a mozna i rozumnejsi... osobne jsem jela autobusem nejdal hodinu v satku a to bylo nastesti v pohode. 12 hodin urcite v pohode neni, ale kdyz mala breci, tak obtezuje jen nas a ne cely autobus plny lidi...

musa
28. říj 2007

ahoj ja som s malou cestovala 2 hodiny lietadlom a 7hodin autobusom,tiez som mala obavy ako to zvladne,ale dala som je fenistilove kvapky,citala som jej z oblubenej knizky,celu cestu bola v pohode,esteze sme mali v buse WC 🙂 .Kocik nam dal do batozinoveho priestoru.

nonames
autor
28. říj 2007

tlapicka, ale přes noc je trošku naděje,že by mohl spát - přes den, s jistotou můžu říct,že by mi v buse nevydržel ani hodinu.
Už jsem tu psala,že vlakem je to moc složité, a letadlem dám jen za dítě 6OOkč a na to bohužel nemám

roasha
28. říj 2007

nonames,urcite to v pohode zvladnete. 😉 🙂

mory
28. říj 2007

ja na cesty mam len strasne spomienky,nalietali sme sa za 4 roky az az 🙄
moje deti to znasali strasne zle malo miesta neda sa pospat a hlavne ani nic robyt(liezt po zemy,chodit,hrat sa)proste nic.ja som vzdy bola rada ze sme uz doma ale autom je to lepsie pohodlnejsie aj sa detom dobre spi,cestovali sme celu noc a ani raz sa nezobudili 😔
autobus sme zatial neskusali ale aj by som sa bala po tolkych nehodach co sa stavaju poslednu dobu 😒 ☹
prajem vam vela nacestovanych kilometrov a len krasne spomienky 😉 😎

nonames
autor
28. říj 2007

bohužel auto nemáme, tak to musíme řešit jinak ☹

tlapicka
28. říj 2007

tak drzim moc palce, at to zvladnete a maly je hodny. mimojine i moc a moc obdivuju tebe, ze pojedes busem. doufam, ze bude mit zachod. Ja se k porodu doslova procurala... Dost jsem letala na dlouhe vzdalenosti a na zachode jsem travila vetsinu doby letu. Autobusem by se mi moc nechtelo, ale jestli je to jednou, tak proc ne....

roasha
29. říj 2007

nonames,neboj sa,moja sesternica je vydata v Bechyni,a kazdy rok cestovala domov s tromi detmi,od malinka autobusom,a upne v pohode.my auto mame,a napriek tomu sme sli k moru autobusom.tiez som mala trochu obavu,ako to mala zvladne,a poviem ti,na buduci rok bus isti. 🙂 🙂

maarie
27. lis 2008

Ahojky,
našla jsem tuto diskuzi,tak se zkusím poradit tady. 😉 Chystáme se s malým na předvánoční víkend,pojedeme asi tak čtyři hodiny.Určitě mám v plánu dělat přestávky,přesto mám trošku obavy,jak to malej zvládne.Tak dlouho ještě nikam autem nejel.Ještě ke všemu chvíli neposedí,takže nevím,nevím. ☹ Jak cestujete vy s malými dětmi?Díky za rady. 🙂

roasha
27. lis 2008

maarie,mozno budes prekvapena,aky bude maly pri cestovani dobry. 😉
nasa od malinka bola nespava,ale do tych 2rokov,pokial sadla do auta,po chvilke spala.....asi jej ju to "kolisanie"uspavalo. 🙂

mallorry
17. bře 2009

ahojky, prosim o vase rady a zkusenosti:
zacatkem kvetna se chystame ze severnich cech na moravu, cesta autem trva 5 hodin, malemu bude presne 8 mesicu...prosim poradte, jet pres den, nebo naopak v noci? jakou autosedacku pouzit? mame ted jeste vajicko... Nevim, zda v 8 mesicich bude sedet uz, abych mu koupila tu velkou autosedacku pro sedici deti...
Ale i tak si myslim, ze proste tak dlouho sedet nevydrzi, i kdyz budem delat prestavky...mate nejake tipy, rady, zkusenosti? Jak to nejlepe zvladnout?
dekuji 😵

gabka32
17. bře 2009

ahoj, tak daleko jsme nejeli, ale za měsíc se chytáme do Prahy - 4-5h cesty, tak pak napíšu. určitě pojedem v malé sedačce, i když malá bude mít skoro 10měs, ale váží tak 7,5kg a nesedí. snad to zvládnem 😉

a sedačku - pokud nesedí a nemá těch 9kg bych asi nechala vajíčko - tedy pokud se ještě vejde hlavičkou.