Chci odnaučit noční kojení. Jak na to?

lpch
11. kvě 2018

Dobry den maminky! Vim, ze na tema odnaucovani nocniho kojeni je uz zalozena rada diskusi, ale nemuzu najit presne odpoved na mou otazku. Syn ma skoro 15 mesicu, v noci se casto budi, davam to za vinu prave onomu nocnimu kojeni. Doufam, ze jak se nam ho podari odbourat, bude i lepsi spanek. Ale resim jeden problem.. Syn totiz v posteli umi usnout jen u prsa. Pres den jeste dvakrat spi, takze kdyz jsme doma, uspim ho u prsa. Vecer totez, usina pouze u prsa. Navic spi v posteli, postylku zhruba od pul roku odmita. A ted bych potrebovala poradit - nez zacneme odbouravat to nocni kojeni, je treba odbourat to uspavani u prsa? Nebo se to nevylucuje? Krome toho uspavani uz syna jinak pres den nekojim, ani to nevyzaduje a prso si malokdy vezme, a s kojenim prestavat zatim nechci. Takze mam strach, ze kdyz nebude u toho prsa usinat, ze kojeni skonci. Potrebovala bych tedy poradit od vas, ktere jste si prosly necim podobnym, jak jste to udelaly. Zaroven ale prosim o rady ty z vas, ktere to resily u zhruba stejne starych deti. Mam totiz za to, ze je rozdil, jestli se odnaucuje 15 mesicni nebo pulrocni dite. Dekuju

cherris
11. kvě 2018

Já to řešila přesně v tomhle věku, ale my už jsme odstavovali úplně kvůli druhému, třeba to ale pomůže. U prsa jsem uspala, předtím vysvětlila, že v noci už mlíčko nebude, dvakrát jsem prsa přelepila flastrem, aby pochopil, že je to na vážno☺ párkrát si pobrečel, ale žádné drama se nekonalo, do měsíce jsme potom přestali s kojením úplně a taky ok. Jinak rady o nabízení pití u nás byly úplně mimo, jakoukoliv náhražku bral jako osobní urážku 😁

lpch
autor
11. kvě 2018

@cherris moc dekuju za odpoved! Potesila jste me, ze se to nevylucuje 🙂 ja o uplnem odstavu uvazuju tak za tri ctyri mesice s ohledem na planovani druheho prcka. Ale dopredu bych rada utnula to nocni kojeni, aby to kojeni bylo ukonceno pozvolna a po etapach. A zlepsilo se pak u vas to spani?

lpch
autor
11. kvě 2018

@cherris jeste doplnim, ze jsem tez uz zkousela nahrazky v podobe pitka s vodou nebo dudliku, ale vyvolalo to vzdy obrovskou scenu a situace se jeste zhorsila 🙂 zkusim tez to vysvetlovani, snad to jeho hlava pobere 🙂

kiki_kiki
11. kvě 2018

ahoj, já odstavovala před 2 měsíci, ale bylo mu už 20 měsíců, tak se omlouvám, pokud to je už zase něco jiného, ale taky jsem právě řešila nejdřív uspávání u prsa, protože už mi to nevyhovovalo. Hodně jsem o tom s ním předtím mluvila, že až se večer napije, tak pak prso schováme a budu ho chovat, zpívat, atd, tak jsme to pár dní takhle opakovali a pak to celkem vzal, že prso chce taky spinkat 🙂) Asi za 2-3 týdny jsem utnula i noční kojení, taky jsem mu to předem řekla, taky spí se mnou v posteli. Trvalo to delší dobu, co kvůli tomu v noci plakal, ale plakal třeba 2-3 minuty, pak si na mě lehl a spal. Takhle třeba 2-3x za noc. Dalo se to snést, žádný hodinový hysterický řev... Syn to teda snášel špatně, celé to odstavení. Já mám hodně emotivní děti, takže u něj se to projevovalo šíleným vztekáním přes den, nebyl schopný nijak komunikovat, když bylo něco špatně, hned řev, a během něj mě hodně odmítal. Myslím, že na to prostě ještě nebyl připravený a mrzí mě to. Ale já zas nebyla připravená kojit třeba ještě rok a čekat, až se odstaví nějak sám... Tak hodně sil! 🙂

lpch
autor
11. kvě 2018

Dekuju vam moc maminky za rady! Zkusim prvni odbourat ty noci a pak i to uspavani. Snad to bude v pohode, syn je taky celkem citlivka, navic vyzaduje moji pritomnost, manzel ho uklidnit nedokaze.. tak snad to vsichni ve zdravi prezijeme!

matkacekatelka
11. kvě 2018

Malému je pouze 8 měsíců, ale taky uspávám přes prso. Přes den mi jinak neusne, občas v Manduce, ale to s ním pak musím chodit třeba dvě hodiny. Na večerní spaní vyžadoval uspat taky kojením, ale pak se mi probouzel hysterakem(usnul v náručí a probudil se v postýlce-šok). Teď se snažím aby v náručí neusnul, mluvím na něj, položím ho do postýlky a jsem u něj než usne. vzteká se, brečí,pak si začne hrát a do 30min většinou usne. To samé i v noci. Ale obávám se, jak to bude až bude větší. Myslím, že největší problém je, že spí s tebou v postýlce, cítí tě a vyžaduje lásku a to slastné podudání. Musí se naučit v postýlce usinat sám, ať jsi i ty odpočinutá a plná síly
Držím palce

barbara04
11. kvě 2018

ahoj
ja odnaučila syna v noci v 17m. proste jsem nedala, zpuvala jsem a tak... prvni noc jecel fakt asi 2 hodiny ... druhou 5 minut a pak konec.ale ja uz jsem sotva lezla, vstaval i 15x za noc...
pres den to pak slo samo - proste jsem na vikend odjela ( ale uz nebyl takový v zavislak).
no u dudliku to bylo to same ale rev trval dele a více noci ( skoro 3 roky) a ted u nočního mleka to trvalo jen 1 noc...🙂) porad je co odnaucivat
syn je mamincin, hysterka a jeste cíťa... proto asi ty scény ...
dceři je ted 14m, didla nonstop v noci, ted u toho place ( zuby) a oper se chystáme na nocni odstav ( az bude kluk pryc) . Vzhledem k tomu jak jeci kdyz neni po jejím to bude asi narocne!

martinka_33
11. kvě 2018

Obdměma dětem pomohlo spaní s tatínkem 😉 Já spala v jiný místnosti a když nebyla máma, nemuselo být ani mlíko 😀 Dcera to pochopila snad po týdnu, dvou, že to jde i bez mlíka, kluk se dobře dva měsíce mlíka dožadoval když spal někdy se mnou, teď už ho to snad přešlo 😀 Jinak na noční buzení ne/kojení vliv nemá, aspoň u mých dětí ne..

radka8888
12. kvě 2018

Manžel s dcerami spal. Jednu noc. Nic nedal a bylo po nočním kojení.

marcelapaskova
20. kvě 2018

@lpch Ahojky. My jsme u obou synu aplikovali stejnou praxi. Okolo desateho mesice. Zacali jsme prvni noc pred vikendem. Delal to tatinek. Rekl mi at si lehnu na druhou stranu (meli jsme postylku vedle ulicky vedle postele) a v noci k nemu vstal on, kdyz chtel. Pohladil ho a konejsil ho, dal mu lahvicku s vodickou, ktera lezi vzdy v postylce a on zase usnul. U obou to prvni tri noci nebylo nic moc, byli treba trikrat vzhuru a nekdy i dele breceli. Ja jsem nesmela ani pipnout. Protoze maly vedeli oba, ze mama ma prsa a v nich mleko. A ze tata to nema. Takze prestanou drive brecet/vydirat. Do tydne uz spali celou noc. Pak jsem uz ale musela vstavat ja, ale vzdy to same. Ted jedeme s druhym synem uz treti tyden a kdyz se v noci vzbudi, tak si vezme lahvicku sam, ja mu jen polozim ruku na zadicka nebo mu reknu, ze tam jsem a nemusi se bat a spinka dal. Ale uz mame za sebou dve noci, kdy se nevzbudil ani jednou. Drzim palce!

pavlinakm
20. kvě 2018

Ja to resila u rocni dcery. V noci se budila co 2h, uz proste ze zvyku. Ani moc nepila, jen se u toho uklidnila. Resila jsem to tak, ze jsem uspala u prsu a pak nastoupil do ložnice manžel. Ja zase prisla az rano. Malou uspal v naruci a polozil ji. Vodu pit nechtela, zizen nemela. Prvni noc se budila casteji, ale sla brzo ukonejsit. Druha noc lepsi a treti zase lepsi. Ctvrtou noc jsem se vratila ja, od uspani se vzbudila az ve 4h, pak az v 6h a jeste jsme spali do cca 7h. Takže rozhodne lepsi spani nez predtim. Postupne se mi pak zadarilo i uspat bez prsu, naucila jsem ji na mléko. Pozdeji se sama odstavila.. vse slo pomalu, ale jistě.
Tohle byla pro nas nejmene drasticka metoda. Vzdy s ni nekdo byl pri probuzeni a ukonejsil ji, zadna vyplakavaci metoda. Proste si postupne odvykla. Ale je nutne aby jste to vydrzeli minim 3noci, nesmi te dite videt az do rana..
@lpch

blabloblu
20. kvě 2018

Bude to asi kus od kusu, ale já se rozhodla, řekla hlavně sama v sobě rázný ne a bylo vyřešeno. Syna uspávám u prsa dosud. Usne už nějakou dobu i bez něho, ale jedno kojení denně mi nevadí. Je teda pravda, že jsem měla dítko starší, nicméně podle mě je klíč k úspěchu v tom pevném rozhodnutí se sama v sobě. Pak, i kdyby dítko dvě tři noci protestovalo, maminka to zvládne a dítě taky. Synovi jsem všechno vysvětlila, jaký mám důvody, sama si to porovnala a bylo. Držím pěsti. 🙂

patty88
20. črc 2018

Ahoj. Ja odbourava kojeni 4 mesice 🙂 malemu budou v zari 2 roky a jsem tehotna,takze uz to bylo i neprijemne. Pomalu jsme to odborali. Taky jsem kojila v noci. Parkrat jsem prelepila prso,ze ma bebi,mel jen jedno,odstrikavala jsem trochu,abych nemela zanet. V noci jsem mu pomalu nabizela caj vodu. A pak v noci jen 2 x napit a uz spi lip..chce to asi cas ale pujde to. Prez den si vezme cajik a pak spinka. Ale jen urcitou flasku 🙂 i po obede uz lip spi,i 2 hodiny ;)