Chůva nebo jesle? Prosím o zkušenosti

eho
31. črc 2008

Ahoj. Potřebuju od září mít jeden den v měsíci volno kvůli škole a nemám hlídání. Pořád váhám, jestli dát malého k chůvě a nebo do jeslí. Poptávám se, ale nenašla jsem nikoho se zkušeností. Byla jsem se podívat v jeslích, je to tam moc pěkné, ale syn neusíná sám a tam ho asi nikdo uspávat nebude. Teď jsem se doslechla o mamince mojí kamarádky, která je čerstvě v důchodu, pracovala ve školce a děti jí chybí. Je pro mě moc důležité, aby byl v pohodě a spokojený a chci se rozhodnout dobře. Poradíte?

console
17. říj 2014

Holky, kolik byste si tak cca řekly za hlídání známé? Nejsem z Phy. Bude to vždy na pár hodin měsíčně. Díky

nonacek
17. říj 2014

to záleží na více faktorech kolik hodin a jake zname 😉 ale kámoška hlídala sousedce zhruba 10h měsícne 1 Dítě za 3. 5oo kc

console
17. říj 2014

Tak to bych brala všema deseti!!!

rebarborar
17. říj 2014

Chůva🙂

zmrzlinka
18. říj 2014

Nas maly nastupil v dvoch rokoch do jasliciek a je tam spokojny.Chodi 3-krat niekedy 4-krat do tyzdna.Je pravda,ze prvy mesiac preplakal,ale zvykol si.Chuvu som nechcela....chcela som,aby bol maly v kolektive a nie sam s pani 😉

barbora1973
23. říj 2014

Jesle, protože měla jsem s chůvu bolestné zkušenosti a jsem potřebovala skrytou kameru... 😔

denca1988
24. říj 2014

taky si myslím ,že je lepšie aby si dieťa zvykalo na decká a na svet kolem seba.... ja čakám mimi za dva týždne a materskú mám hlásenú na dva roky,s tým ,že malú pak dávam do jaslí... dostala som aj ponuku od tchýne ,že sa postará vždy,no keďže oni doma stále fajčia a sem tam si vypijú ,není na nich spoleh tak odmietam túto možnosť...

mishkin
8. lis 2014

Ahoj @eho nechala bych to na synovi 🙂 Vyzkousela bych jesle a pokud se mu zalibi, jedine dobre...bude v kolektivu a od ostatnich a treba starsich deti se hodne nauci. Ale pokud by mel byt v jeslich nestatny, jednoznacne chuva. Ze zkusennosti moji a z meho okoli vim, ze je to hodne individualni a kazde dite je jine. Moje dcera je dvouleta a od zari chodi na 3 dopoledne do skolky a je moc spokojena. Rano, kdyz se ji nechce se oblekat, tak staci rict, ze tedy zustane doma a nepujde do skolky a je oblecena okamzite. Taky se tam dost veci naucila. Kamaradka se stejne starou holcicku take pokousela dat na 2 dny do skolky a po mesici zkouseni zvolila chuvu. Jeji dcerka je zase spokojena s chuvou...Drzim palce, at vyberete dobre 😉

misanovakova
11. bře 2015

Taky se přikláním k chůvě.

darija06
15. kvě 2020

Když vezmu vpotaz finanční stránku a další okolnosti, tak bych byla spíš pro školku, jednak tam máte opravdu jistotu, že bude o dítě dobře postaráno a hlavně mají ty dotyčné příslušné vzdělání a kurzy, což některé chůvy ani nemají .. Každý na to má jiný názor, ale já bych preferovala školku nebo jesličky 🙂