Co by mělo umět roční dítě?

hanule112
20. črc 2015

Ahoj holky.Mému synovi bude za 14 dní jeden rok a tak by mě zajímalo,co by v tomhle věku už mělo umět?Malý slabikuje ma-ma,ta-ta,ba-ba,de-de,nenene a tak ruzně žvatlá.Batolí se(leze po čtyřech),sedí...Čteme spolu ruzné knížjy,ale zatím neumí zvuky zvířat nebo paci,paci,papa atd...Jak to mají vaše děti a co umějí?Moc děkuji za rady... 🙂 🙂

prcekverunka
20. črc 2015

To je strašně individuální. Moje dcera uměla v roce udělat pápá, paci paci, chodila v 10 měs., docela dobře už se kamarádila s nočníkem. Za to s mluvením nic moc, je jí teď 17 měs. a říká mama, tata, baba, papat, ahoj, pápá, pes. V roce uměla jen tata, mama.

ally8
20. črc 2015

já tohle moc neřeším. Každému jde něco jiného. Mojí dceři byl teď rok ve středu. Chodí za ručičku, dělá papá, umí ukázat kde má vlásky, pupík, ručičky, nožičky, ucho a pusinku. V knížce ukáže kde je pejsek, kočička, ptáček a koza 😀 tu má ráda, protože se jí líbí jak dělá meeee. Ale zvuky zvířat také nijak nedělá. Ted teda párkrát udělala hen hen - auto. Žvatlá mama, ostatní je takové nejasné, ale žvatlá dost, takže jí to baví. Není důležité, že to nejsou zatím určitá slova. Jo, jinak klucí prý jsou na tohle vše trošku lenivější, takže se mu to prostě ukazovat třeba nechce. S timhle si ale hlavu fakt nedělej, určitě tě brzo překvapí. 🙂

jamia
20. črc 2015

@hanule112 Hlavně se nesrovnávej a neřeš, co by "mělo umět", protože každý kus je originál a vyvíjí se svým tempem. Moje dcera teprve začíná lézt (plazit se umí) a snaží se s oporou stavět, něco ukazovat jsem po ní ještě ani nechtěla, žvatlá neustále něco, a když slyší hudbu, tak "tancuje" - kývá se do stran 🙂