Co dělají Vaše děti ve školce po obědě, pokud nespí?

alamo
15. srp 2012

Ahoj, dcera (2 roky a 2 mesice) zacala chodit na dva dny v tydnu, zatim jenom dopoledne, do soukrome skolky. Dcera uz nespi pres den, jenom vyjimecne, kdyz je moc unavena.
Rikala jsem ucitelce, ze uz nespi, tak se na to vubec netvarila. Pry to bude problem, az ji budeme chtit dat na cely den ( to planujeme cca za pul roku). Bud bude muset lezet, nebo si cist nebo se koukat na DVD. Lezet ani cist si 2 hodiny nevydrzi, to je mi jasny. A taky nechci, aby 2 hodiny koukala na televizi.
Mate nekdo podobny problem? Co Vase dite dela behem odpocinku, pokud je nespavec? Je jeste nejaka jina moznost nez postel nebo Tv? Treba ze si deti potichu hraji, kresli? Zajimaji me hlavne zkusenosti ze soukromych skolek, ne statnich, diky!

evcafrank
15. srp 2012

můj syn nespal přes den od 15měs (a ni před tím tomu spaní moc nedal), ve školce, ale občas usne (není ranní ptáče a do školky se musí vstávat😉)...sice chodí do školky státní, ale určo je 2 hodiny ležet nenutí...

alamo
autor
15. srp 2012

@evcafrank tak to fajn, ze je nenuti. A co dela, kdyz nespi? Je v jine mistnosti a hraje si? Ja prave nevim, jestli je obecne takovych deti vic, nebo jsme exoti a vsichni ostatni spi do 3 - 4 let 🙂 .

evcafrank
15. srp 2012

určitě musí aspoň chvilku odpočívat (myslím, že minimálně půl hodiny), pak si myslím mohou jít kreslit....On tam teda "spává" jen jednou týdně - uvidíme od září to plánujem častější odpo..
pamatuju si, jak pančelka na info schůzce říkala, ať si s nespavcema nelámem hlavu, že ve školce je vše jinak 😉
držím palce, ať se malé ve školce dál líbí🙂

alisek
15. srp 2012

co vim od kamaradky, ktera pracovala ve skolce, tak deti nenutili spat pokud nechteli, byli v jine mistnosti nez "spici" decka a venovala sem jim ucitelka, tvorili neco, malovali atd. jen nesmeli ven, pokud byla jen jedina ucitelka ale urco ne tv/dvd a cteni=prohlizeni obrazkovych knih..vidim spis problem u ucitelky, ktera chce mit svuj klid za kazdou cenu, misto vyhoveni diteti

alamo
autor
15. srp 2012

@alisek dik za info! Prave proto tady sonduju, jestli to jde i jinak - v tom pripade se nam mozna vyplati se i kouknout po jine skolce.
Taky mi trosku prijde, ze chteji mit ucitely klid - pritom tohle je opravdu mala soukroma skolka - vetsinou neni vic jak 6 takto malych deti na dve ucitelky (ale odpoledne je tam myslim ucitelka jen jedna).

dedulka
15. srp 2012

ve školce, kam chodí můj syn (státní), musí děti ležet a alespoň odpočívat, spát je samozřejmě nenutí, ale ležet musí... předškolákům dovolují vstát už myslím po hodině, ti menší by ještě měli ležet, ale myslím, že je nenutí, pokud spát nechtějí...ale jak říkám, min. tu hodinu ležet musí!

mamkamarketa
15. srp 2012

U nas je bezne, ze ti co chodi spat jdou. A ti co nespi jdou do "hudebny" kde lezi, sedi... Jsou potichu, poslouchaji pohadku nebo si vypraveji. Obcas treba zpivaji. Ale celkove musi byt po obede v klidu a ne litat.
Uprimne, kduby naseho kluka nutili po obede spat, tak jim to tam zbori 😀
@alamo

mamkamarketa
15. srp 2012

A ted ve skolce bych urcite nerada videla dvd a tv. To je lenost ucitelu.
Ale co vim od zanmych tak skoro vsude se musi "aspon" lezet kdyz nespi

renatkak
4. zář 2012

U nás je to podle dohody s rodiči. Některé děti leží a po té co usna většina, odpočívají s knihou a prohlíží si. Další alternativou je herna, kde mají puštěnou pohádku a mají nějakou klidovou činnost, malování atd. aby po jídle měli klid.

gilotek
13. zář 2012

tady se musí ležet. Po obědě je jen jedna učitelka a ta je s dětmi v ložnici. A leží /spí/ od 12 - 14 hodin.
Syn, který nespí přes den o 2 let, si tento letošní rok schrupnul po každém obědě a dokonce ho musela učitelka na několikrát budit 😀

Takže třeba i tvoje nespavá holčička si pak ve školce ráda dáchne 😉

kristi
13. zář 2012

v 5,5 letech po obede odpocivaji, poslouchaji pohadku - mely by byt potichu a byt chvilku v klidecku

katchula
13. zář 2012

U nás ve školce se tedy jde po obědě do postýlek, kde se čte pohádka a pak spí asi 2 hoďky, pokud někdo neusne, tak stejně musí v klidu ležet. Syn mi doma nespí od 2 let, do školky začal chodit ve 3 letech a zatím jim tam pokaždý usnul, což je pro mě záhada 😀 Radost z toho ale nemám, protože doma chodí spát ve 22 a sám se budí většinou před sedmou 😝
@alamo Být Tebou tak to dopředu nijak neřeším. Nám na schůzkách před nástupem syna do školky říkaly uč., že i největší nespavci tam usnou (syn je toho zářným příkladem), tak nevim jestli jim dávají něco do jídla nebo co 😀 😀

majatob
13. zář 2012

me syn taky od dvou let doma nespi, ale ve skolce je prej vetsinou tuhej jako prvni 😀 jdou vsichni do postylek, poslouchaji pohadku nebo pisnicky a pokud po nejake dobe neusne (nevim presne jake) tak jde s pani ucitelkou do herny a tam si bud kresli nebo cte 🙂 televizi myslim ve skolce vubec nemaji, to by se mi taky nelibilo...

anag
5. led 2013

U nás ve školce učitelky nutí ležet. Máme s tím problém,protože syn ležet prostě nechce. Jsem s tím uplně bezradná. A máme tak děsnou pani ředitelku,že dokonce řekla,že pokud se to do konce ledna nenaučí,tak si pro něj budeme muset chodit po obědě. Tak se u nás ve školce řeší všechny problémy .... 😠 😅 😅 😅
Tak jsem se včera dopálila a šla jsem tam dělat dusno. Jak pro něj můžu chodit po obědě,když já i manžel chodíme do práce ......

kamila1979
5. led 2013

U nás děti leží jenom 45 minut, kdo neusne tak odejde do vedlejší místnosti, Náš Ondra si třeba kreslí a nebo si vykládá s učitelkami. 😀

mamkapetka
28. led 2013

dobrý den děvčata,jak to tady čtu,tak si asi dělám uplně zbytečně starosti s tím,že mi syn 28 měsíců,nechce spát po obědě... 🙂