Co dělat s miminkem přes den?

ladymaky
8. srp 2021

Holky poraďte, je nám 5mesicu a jaksi vůbec netuším, co mám s tím mimi dělat přes den? 🤦prijde mi, že je strašně uknourany a nikde nevydrží dyl, jak deset minut a to jako fakt. Deset minut na břichu, chvíli kouká na hračky a pak začne kňourat a když ho ne vezmu, tak rev... Pak je deset minut na zadech pod hrazdou nebo pod kolotočem a to taky potom rev, že už ho to neba, tak pak ty hračky ukazuju já a zpívám a dělám kraviny a to vydrží dalších pět minut a pak už zbývá jen nosit a ukazovat věci po baráku, ale to dělám většinu dne a moje ruce a zada jsou ko 😵
A když nějaká maminka řekne, že položí díte na deku a jde vařit, tak to u nás neexistuje... Netuším, jak ho zabavit, mám ho i na klíně, ale to je taky na chvilku..... Proboha ať už aspoň sedí
😕

emillyhk
8. srp 2021

@ladymaky No, kolem toho 5. měsíce jsem taky měla krizi 🙈 Hodně se to zlepšilo, když se zvládnul sám otočit na bříško a zpět, to ho na chvíli zabavilo. Jinak jak popisuješ, nosit po bytě, ukazovat, zpívat... Nebudu lhát - mě to hooodně nebavilo 🤦‍♀️😆 Takže pokud to šlo, chodila jsem ven. Vařila jsem hned po snídani, to byla jediná doba, kdy vydržel trochu dýl sám. Když už kňoural, trochu jsem ponosila, dala do kočáru, aby na mě viděl a vařila s ním. Nosítko u nás nepřichází v úvahu, proto kočár. Spí 2x denně 30 minut, většinou v tom kočárku. Teď už sice nekňourá, ale nemůžu se od něj otočit, protože už je docela pohyblivý 🙈😂

niheb
8. srp 2021

@ladymaky U nás bodoval šátek 🙂 Mě přestaly bolet záda, měla jsem volné ruce a dcerka výhled 🙂

lazuli35
8. srp 2021

U nás šátek po venku, víc viděla, jinak to bylo furt dokola, no, na hlavu, každých deset minut měnit pozice i aktivitu. A jinak jsem udělala takový stužkovy zaves na stole a malá si tam hrála s nozickama chvilku, ale zase jen chvilku, no.. 😅

zrzinda
8. srp 2021

Nemáte náhodou babybjörn houpatko? Vím, ze by v něm dite moc byt nemělo, ale když potrebuju uklidit/uvařit, mala (taky 5 měsíců) se v něm houpe, kouká všude kolem a je spokojena 😊

lazuli35
8. srp 2021

Jo a uměla už se otáčet na bříško i naopak, tak se koulela různě po bytě a dostala se, kam potřebovala, nechala jsem ji dost objevovat, prostě krámovala, ikdyz byl z toho bordel, tak nelituju, ona byla spoko, já udělala třeba chvilku něco z úklidu. Vaření nám spolu též moc nešlo a nekde do teď, má dva roky a měsíc 🙈😅 a ještě jsme hodně jeli knížky, prohlížet obrázky, válet se s ní na zemi po břiše, já s ní byla furt na zemi vlastně 😀

lazuli35
8. srp 2021

Pardon, že to píšu tak po kouskach, ale já si vždy na něco vzpomenu 😅 ještě jsem zavěsila na hrazdicku nafukovací balónek a taky do něj ráda kopala. Myslím, že základem je mít pohazenou zem hračkami, předměty které nejsou nebezpečné, aspoň ji to motivovalo se někam hýbat, když něco chtěla. A pak ještě ty puzzle co vidíte na foto, ona to ráda likvidovala, tedy rozkládala. Nebo milovala manželovy pantofle, vždycky se pro ně někam dokoulela 😀 měla ráda, když jsem jí schovávala ponožky, do rukou a ona placala a vypadalo to, že je hledá...

biciklissie
8. srp 2021

Tak pro mě (kromě poporodní mimozy) bylo období cca pět měsíců až cca rok nejhorší období. Pohodové miminko se změnilo v sileného urvance, taky u ničeho nevydrzela. Večer jsem vždycky už byla s nervama v prcicich. U nás ještě komplikované opozdenym pohybem, začala se otáčet až v sedmi měsících, pak už to šlo rychleji, ale prostě dlouho se nikam sama nedostala, dokud se fakt neplazila a nelezla. Fakt prostě nepomůže nic, vydržet. Ideálně střídat prostředí a činnosti. Chvíli jsme byly v pokojíčku, chvíli v obýváku, chvíli v křesle, chvíli na pohovce, chvíli na koberci. Pak chvíli na zahrade a nebo na procházce. No a po chvilkách knížky, hračky, hrazdicka, říkanky, zpívání, chování, houpání. No, hrozne. Ale snažila jsem se, aby se hodně zabavila na zemi, dlouho nosit bych nedala. Ještě jsem napnula v postýlce stuhu a na to vesela různé hráčky, to taky chvíli zabavilo. U nás to naštěstí přešlo, dcera se teď (necelé tři roky) docela dokáže zabavit sama.

lizzie02
9. srp 2021

Taky se v tomhle věku nosili, oba dva, mladšímu teď lezou zuby, je mu skoro rok a nosíme většinu dne, váha víc jak 11kg😁 takže doporučuji kvalitní nosítko či šátek 😊 rychle to uteče, ještě na to budeš vzpomínat, snaž se to užívat 😁 mám už druhé, již poslední dítko, a o to více si to uvedomuji, jak mě rostou před očima 😊

lennus
9. srp 2021

@ladymaky Když už to nejde jinak, dát do šátku a dělat si svoje, mrňous je spokojený, že je u maminky a zároveň vidí, co se děje. Je to hezky popsáno v knize Koncept continua. Zpětně lituju, že jsem ho neměla už u prvního dítěte. Ale ani mladší jsem v něm netahala furt. Když si hrála, nechala jsem ji, venku střídala s kočárkem. Případně místo šátku nosítko.

zizkmi
10. srp 2021

@lazuli35 super napady, kradu pro nasi dvojku 😁

janaax
Autor odpověď smazal
Zobraz