Co děti vnímají v 6ti týdnech? Jak by měl reagovat?

aprint
6. čer 2011

Ahojky,
máme chlapečka, kterému bylo v teď v neděli 6 týdnů. Chtěla bych se zeptat, co by měl vnímat, na co by měl reagovat- co se týče zraku a sluchu. Nikde na netu jsme nic přesného nenašla, všechno tak nějak obecně....☹

kacci
6. čer 2011

ahoj, mému chlapečkovi bylo 6 týdnů ve středu. Nevím, co přesně by měl "umět", ale myslím, že by měl zaostřit na obličej, měl by se usmát, otočit za zvukem když nevidí jeho původce. Taky když leží na zádech a má hlavičku na jednu stranu a ukážeš mu nějakou výraznou hračku a pak s ní pomalu pohybuješ na druhou stranu, měl by přetáček i hlavičku.

jankadudova
7. čer 2011

Ahoj. Jen strucne - po 6 tydennim miminku urcite nechtejte aktivni usmev. To se zacina objevovat az po 2. mesici. Maminky jsou z toho uplne zbytecne nestastne. Ostreni na vyrazne barevnou hracku ano, ale taky, nemusi na ni "koukat", staci kdyz na ni zacne ostrit. Zkratka necekejte zazraky a nesrovnavejte deti 🙂 (jsem zdravotnik)

aprint
autor
9. čer 2011

děkuji za komentář....právě jsme měla strach ,jestli ej vše ok....ale už to vypadá, že začíná na určité poředměty nebo lidi sem tam koukat...taky reaguje an telecizi, kdyz je tma a sviti jen ta televize

jankadudova
9. čer 2011

Memu Maxikovi je neco malo pres dva mesice. Ten pokrok je patrny ze dne na den, ale az trochu pozdeji nez v 6t🙂 urcite ti/vam bude delat radost. DRzim palce.

aprint
autor
14. čer 2011

tak uz se taky smejeme...sice jen obcas,ale je to parada 🙂

sussanah
14. čer 2011

@aprint s usmevy bych byla naprosto v klidu, muj kluk se napriklad poprve usmal asi tak ve 4tydnech a potom tak max 1x za tyden 😀 Asi mel tezke detsvi, tak se nemel proc smat nebo fakt nevim. Opravdu se na nas zacal cilene smat az kolem 4m a to jsme do te doby kolem neho tajtrlikovali jak sileni a on proste nic 🙂

aprint
autor
14. čer 2011

@sussanah tak to tajtrlíkování znám 😀 občas si taky připadám, že si o mě mesí myslet, že jsme padlá na hlavu 😀 ale když má teď dobrou chvilku, tak se usměje ...je to paráda, hned mě to taky rozesměje 🙂