Co umělo vaše dítě v 10 měsících?

mrochlova
22. kvě 2019

Dobry den potrebovala bych radu muj syn v 10 mesicich zvlada sikmy sed a z nej se uz dostane do normalniho sedu. Zacina lizt ale nechce se stavet u nabytku. Pokud ho drzime za ruce stoji jako svicka . Na vsech 4 leze i peruje. Nas pediatr nas radsi poslal na cviceni, ale kdyz jsem se o tom bavila s nasim znamym doktorem tak mi rekl at s nim nikam nechodim ze si to krasne dozene sam a ted nevim co delat.

zelenaesmolda
22. kvě 2019

kazde dite je jine,mala ma pres rok a jeste nechodi,parkrat si sedla ale to je vsechno.plazi se a docela rychle.zato ji to mysli.nema smysl se tim nervovat,kdyby bylo neco spatne tak uz by si toho pediatr na kontrolach vsiml...

vecob
22. kvě 2019

Dobry den,syn ma 10 mes. a plazi se a peruje na kolinkach. Tot vse. Nesedi,neleze,nestoji...dle Dr. v poradku,ze do roku by mel zvladnou to lezeni. 😉 Ja jsem v klidu,proste je pomalejsi.

mrochlova
autor
22. kvě 2019

@vecob dekuji moc za odpoved🙂

mrochlova
autor
22. kvě 2019

@zelenaesmolda dekuji moc za odpoved🙂

20190418
22. kvě 2019

Přečetl Vergilia v originále 🙂 srovnávani je cesta do blázince... Můj se plazil, možná už byl na čtyřech, ale rozhodně toho uměl méně než jeho vrstevníci na FB nebo MK...
Nestresujte, jde na to pomalu, ale správně. Až vám bude za pár let utíkat na výletech a sjíždět schody na kole, tak se tem porovnavackam jen zasmejete.

adel2507
22. kvě 2019

@mrochlova Náš malý sice začínal v 10 měsících sám chodit, ale je to tak strašně individuální, že bych se tím opravdu nestresovala. Důležité je, že nějaké pokroky dělá, má prostě jenom svoje tempo. Náš sice brzy chodil, ale za chvilku bude mít tři roky a zase skoro vůbec nemluví. Taky mě to trápí, ale věřím, že to dožene.🙂

puhelin
22. kvě 2019

Moje dcera ve 3 mesicich vubec neumela past koniky, ve 3,5 se poprve otocila na brisko, v 6,5 mesicich obchazela nabytek, pak teprve zacala lezt a az v 10 mesicich si sedla. Vlastne ukazkovy sikmy sed nedelala vubec - jen takovy paskvil, ktery byl zpusobeny tim urychlenym zacatkem. Porad si klekala, jak se jistila ze stoje proti padu. Chodit zacala az v den 1. narozenin, prestoze od 8 mesicu pediatr kazdou prohlidku zakoncoval "tak priste po svych, jo?". Kazde dite je jine. 🙂

pavca1982
22. kvě 2019

První syn třeba v 10m. chodil. Prostě sám přešel místnost. 😉

jannym
22. kvě 2019

Každé dítě je jiné dcera prošla od 4 do 7 měsíce vojtovkou, děla vývojové skoky, v 11 měsících chodila ale sednout si sama vědomě do klasického sedu s nohama před sebe zvládla až v roce a půl, mladší syn jede kontinuálně vpřed a je jak podle příručky...kazdopadne kontrola jeho vývoje fyzioterapeutem mu nijak neublíži a pokud by v budoucnu nastal nějaký vývojový zádrhel tak si nebudete vyčítat co kdybych tam tenkrát šla...

cuuza
22. kvě 2019

Na cvičení můžete zajít, posoudí zda nejsou oslabené svaly a můžou poradit, jak motivovat při hraní atd.

alesiaps
22. kvě 2019

Mala ma 10 mesicu, plazi se, peruje na kolinkach, preleza polstare ci me nohy, nesedi, nestoupa, neobchazi. Zato uz krasne rika mama a tata, hezky mava prstikama a rika u toho papa, a dela uz i forky, natahne k tatovi zmackany papir, on ze si ho vezme, ona cukne zpatky a hrozne se tomu smeje, a zase znovu dokola. Prvni dcera se plazila v 7 mesicich, v 8 lezla, sedela, obchazela nabytek.
Kazdy ma sve tempo 😉

kittyy17
23. kvě 2019

@mrochlova starší v devíti měsících sám chodil. Mladší se teprve začal plazit, v jedenácti se naučil lozit, v roce stál u nábytku, chodí od 15 měsíců.
Doktorka nás chtěla v devíti měsících poslat na vojtovku. S díky jsem odmítla. Věděla jsem, že je líný, a viděla pokroky...

ladyhacek
23. kvě 2019

Starší v 9m seděl, stoupnul si kolem toho 10 tedy asi lezl obcházel nábytek.
Mladší má 9mesicu a za měsíc se toho můžu stát spoustu, ale nesedí teď začal perovat

bayt
23. kvě 2019

Syn si teprve v 10m sednul do klasického sedu (šikmý zvládal nějak od toho půl roka). Lezl od 6 měsíců (ale nikdy se neplazil!), od 7 měsíců obcházel nábytek. A teď má 16 měsíců a....stále nechodí! :D Teda dělá už tak měsíc, dva vždy pár krůčků, ale to je celé. Nechápu, proč chodit na jakékoliv cvičení s dítětem, které je v normě...

jitushb
23. kvě 2019

Na cvičení bych pro tvůj klid zašla, aspoň posoudí jestli nemá špatné návyky. A jinak mladší má teď 11 měsíců a během posledních 3 týdnů se naučila sedět, lozit po čtyřech a poslední týden už se staví u nábytku a má snahu obcházet. Každé dítě je jiné a má své tempo. Doktorské tabulky jsou podle mě jen hodně orientační 😀

dzogobela
23. kvě 2019

To mi prijde uplne ok teda. Dcera v 10 mesicich jeste ani skoro neperovala v kolinkach, ani nesedela 😀 my teda cvicili Vojtovku, ale kvuli tomu, ze neleze... jestli zacina lezt, tak mi to prijde uplne v poradku 🙂

m.e.l
23. kvě 2019

Pokud teprve zacal lezt, tak bych mu nechala cas posilit, rozhodne ho ve stoji nedrzela za ruce. . . Stavet se muze zacit treba za 14dni. Mne mladsi syn obchazel nabytek v 7mi mesicich, lezt a sedet zacal o mesic a pul pozdeji. 😂 Od necelych 11m chodi. A muzu rict - nerizena strela. Co bych dala za to, kdyby v 11m teprve zacal se stoupanim . . . Samozrejme navsteva fyzio mu neublizi. 😉

mku
23. kvě 2019

A proc ma doktorka pocit ze byste to potrebovali? V tomhle veku se nas syn pouze plazil jak padlej vojak... lozit zacal az po roce, v 15m sam chodil a dneska (22m) beha, jeste u toho stihne kopak do mice a takhle je schopnej ujit naprosto v pohode vic jak tri kilometry...
Takze zadny stres 🙂 btw nam na fyzio rikala (cvicili jsme od narozeni vojtovku z jinych duvodu) ze normalni je kdyz se dite rozchodi do 18ti mesicu, teprve pak by se to melo zacit resit

mrochlova
autor
23. kvě 2019

@mku nas Pan Doktor je opravdu vyborny ale uolne presny a kdyz to neni podle tabulek radsi nekam posila. Ale s 1. Synem me tak vystrasil ze si nezuzlal palce u nohou ze jestli do tydne nezacne tak hned na cviceni ze tim pak odviji motorika atd. No za tyden si nic nezuzlal ale do mesice jo a vse zvladal perfektne takze ted sem k tomu cviceni taky skepticka kdyz uz mi dnes prelezl cely obyval🙂 tak vim ze si to dozene vse sam.

mrochlova
autor
23. kvě 2019

Dekuji Vam vse za odpovedi 🙂

kaja2016
25. kvě 2019

@mrochlova Kazde dite je jine. Moje dite v 10ti mesicich zacinalo chodit. Najdi si pediatra, kteremu veris a rid se jeho radami, jinak budes porad v nejistote. Vlastni zkusenost.)

urtica
25. kvě 2019

@mrochlova dcera se v 10 měsících plazila...ale na cvičení jsme chodili, měla mírnou axiální hypotonii. Po těchto zkušenostech bych se tomu nebránila - na rehabilitacích ji alespoň skoukli a pokud není zásadní problém a dr. rozumná, tak Vám doporučí maximálně jak dítě namotivovat, aby samo posilovalo ty správné svaly..jinak dcera začala sam. chodit až v 18 měsících a ve zprávě z neurologie má uvedeno, že vývojově ok - že se vejde do širšího rozmezí.