Co dokáží Vaši prckové v 18ti měsících?

janischkaa
7. kvě 2012

Tohle téma už tu asi určitě někde bude, ale i tak.. Co dokáží Vaši prckové v 18ti měsících? Náš Šimonek narozen 29.11.2010 řiká:máma, táta,bába, děda,teta, gejda-to je strejda :D a pak třeba první slabiku MA-mašina, BU-bus, když máme k obídku maso tak-ma, ba-banan 🙂 Ze zvuků dělá pejska,kočičku, koníka, houkačku, medvídka, tygra, auto...Jinak chodíme teda teď už nám spíš utíká, tancuje, zpívá, děláme meleme meleme kávu, pacičky apod. :D řekla bych, že i tak nějak všemu rozumí co po něm chci, ale jak kdy 🙂 V 1roce jsem měla "strach" že vůbec neumí mluvit, řekl snad jednou máma.. a teď? Pomoooc 😀

boruuvka
8. kvě 2012

@janischkaa máš šikovného kloučka 🙂 přesně tak jsem to měla i já. V roce neřekla vůbec nic - ani máma, táta...až jsem si říkala, že asi začne mluvit o dost dýl. A okolo 15 měsíce se vše změnilo a nyní (2 roky) říká snad úplně všechno. Některé děti jsou šikovnější na to a jiné zase na něco jiného. U nás je problém zase s nočníkem - pořád jsme na plíně...ale spoléhám na léto 🙂 Za chvíli se ti začne u všeho vztekat...bude se chtít najíst, obléct atd sám, ale holt to ještě nepůjde, tak bude naštvaný, že to nejde 🙂

marketa97
8. kvě 2012

@janischkaa máš to hodně podobné jako já, náš synek se narodil 11. 11. 2010 s menšími rozdíly dělá to co ten tvůj, u našeho jsem si teda jistá, že rozumí prakticky úplně všemu co mu řekneme, je to na něm vidět, akorát má svojí hlavičku a kolikrát nás má na háku :D Jinak přesně jak píšeš, taky jsem měla obavy, že jen tak mluvit nezačne, ale pak se to začalo strašně rychle měnit a hlavně teda s tím mluvením to jsou v posledních dnech velký pokroky: Pohyb: taky lítá jak praštěnej, nikam nechodí pomalu - vlastně když má jít domů tak jo... 🙂 jezdí hezky na odrážedle, učí se i šlapat na tříkolce, hrozně rád tancuje a skáče třeba z nízkých pařezů na zem... No a rád skáče na trampolíně a tam teda dělá fakt psí kusy 🙂