Co jíte v těhotenství? Jíte úplně zdravě?

isousek
6. bře 2015

Ahoj holky zajimalo by me co jite v tehotenstvi?Jestli jite nejak uplne zdrave a nebo jite vsechno?Nekdy si rikam jestli do sebe dostavam dost vitaminu a dulezitych latek jak mam no:(Budu rada kdyz napisete svoje nazory🙂

sara84
6. bře 2015

Jim hlavne vse cerstve, a snazim se,aby to bylo kvalitni, poradny jogurt, radeji jeden, nez 3 hnusne..atd..madicko,zeleninu, lusteniny. Vyhybam se umelym vecem a konzervovanym..kvuli ecku, ale vse s rozumem...napr.miluji jatrovku, tak si koupim kousek lepsi nez 20 dkg te nejlevnejsi, ale klidne ai ji dam, nebo i parecek atd. Nejim pleznive syry a vse dobre myji...takze asi tak 🙂

lv
6. bře 2015

jez všechno, pestře, výstižně to píše sara nad mým příspěvkem..navíc děcko je parazit, co potřebuje si vezme z tvého těla /a tobě se můžou začít kazit zuby, lámat nehty atd/.

ester34
6. bře 2015

Já jim asi hůř než normálně :'( Nevolnosti jsem měla do 17tt, teď se mi tak 14 dnů opět delava blbě, takže spíš jim, co snese žaludek...

isousek
autor
6. bře 2015

No ja prave pred tehu jedla zdrave samozrejme sem i zhresila ale sba snazila sem jist zdrave a ted proste se mi uplne zmenili chute.Proste treba zeleninu sem predtim jedla na kupy ted ji do sebe skoro nemuzu dostat:(a ovoce jen nektere.A na veceri sem vzdy jedla pecivo sunku syr a ted?jen teple jidla a palacinky a tak no:(tak nevim jestli nejim spatne ale proste jim na to co mam chut🙂

sisinka74
6. bře 2015

cele tehu jsem na sladkem. Z masa je mi blivno. Z ovoce me pali zaha. Delam si aspon orestovanou zeleninu s ryzi, nebo testovinami. A brambory s mlekem. Jogurty poctive. No a to sladke. Ted jsem dojedla krupici🙂 Telo si rekne.

isousek
autor
6. bře 2015

@sisinka74 tak to jsi jako ja:D ja bych jedla porad jen sladke kolace a sladke jidla.Proste citim ze to telo chce.A kazdy den musim mit neco sladkeho a sladke snidane a tak no.Maso taky nemusim.Spise tak bezmase jidla si delam.Ale uz mi dochazi napady co si delat na vecere a tak.Porad:)a ta krupicka je super napad🙂

sisinka74
6. bře 2015

@isousek pudink, nebo mekky ovocny tvaroh. Jednu dobu jsem hodne ujizdela na termixech. Nekdy presnidavka, ale po ni me palela zaha. Snidane mleko s lupinkami-kukuricnymi, no a pohankovou kasi. Kolace, babovky a i zakusky. Pekny start do dne. Jinak postrouhana mrkvicka, jabko, nebo banan se zakysanou smetanou taky mnamka🙂

lexton
6. bře 2015

@isousek ja jim cokoli co zaludek snese.. po sladkem je mi jen rychleji hur.. snazim se vybirat ty zdravejsi varianty.. ale kdyz je krize, tak si dam i polivku z pytliku. Asi 14 dni jsem ujizdela na cinskych polivkach - fuj, ale neslo mi si je nedat. Ted uz se to uklidnuje. Kdyby bylo uz dostupnejsi ovoce jako jahody, meloun..tak bych jedla jen to..fakt tem chutim-nechutim neporucim..ac jsem se snazila. Telo si rekne, jak se mi zda 😠

monunkaaa
6. bře 2015

Já si myslím, že tělo si řekne, co zrovna potřebuje.. Pozoruju na sobě třeba - mám 14 dní, kdy každý den musím mít kakao, nebo každý den alespoň jedno jablíčko.. Teď to je zase hroznové víno.. Každou chvilku mi přijde, že něco nutně potřebuju a drží mě to většinou několik dní 🙂 Jinak jím tak nějak pestře, ale hlavně to, na co mám chuť..

mikulilinka
9. bře 2015

Já jim všechno ,krom toho co by se nemělo(sýry s plísní atd..)naštěstí mi nebylo a není špatně,jinak zatím nemám nic na čem bych si ujížděla, tak uvidíme 😀

hancula
9. bře 2015

já mám trochu výčitky, že bych měla jíst zdravěji 😕 ale shoduji se s výše uvedenými příspěvky, že si tělo samo řekne - mám pořád chuť na uzeniny, sádlo, maso a další podobný laskominy 😀 ale snažím se to poctivě doplňovat mléčnými výrobky, ovocem a zeleninou a zobu vitamíny a dodržuji pitný režim. v luštěninách pokulhávám a o sladkém nemluvím 🤐 to je děs... denně něco 🙄

mazlik1
9. bře 2015

Taky jím na co mám chuť (plýsňákům se raději vyhýbám). Teda krom sladkého, to mě moc nebere. předtím jsem měla ráda lipo atd ted vyhledávám slané varianty a co 2 den si dělám pomerančo-citronovou šťávu =o)) chuť je chuť ale sladkým grankem v mléku a jogurtu nepohrdnu =o))
Tak jsem zvědavá kdy mi váha trochu povyroste-né že bych chtěla být kulička =o))

petrasipkova1
9. bře 2015

jím všechno co dřív mimo plechovkových věcí, tavených a zrajících sýrů, syrových věcí... . Jinak s jídlem jsem blázen, takže odjakživa kupuji jen kvalitní věci - maso, mléčné výrobky, atd. Nic polského a takový hnus jako jogurt nebo zakysanka se škrobem doma nemáme, jogurty s Ečkama atd.. Jinak jím dost ovoce a zeleniny, domácí kompoty, často mám chuť na luštěniny - alespoň do polévky. Jinak jím hodně sladkého a modlim se, aby mi na testech nezjistili cukrovku, protože to by bylo pro mě strašné 😀 Jinak zatím nemám specifické chutě na něco ... tak jsem ráda. Jím vše a k tomu párkrát do týdne Femibion a krevní obraz mám zatím luxusní a malá roste taky ukázkově 😉

bara_doc
9. bře 2015

Zbožňuju maso, vajíčka, čerstvou zeleninu, a pečený brambory :D Naopak sladký se mi hnusí..Z ovoce jedu na malinách a kyselejch jabkách 🙂

ludul
9. bře 2015

miluju čerstvý ananas a sýry, vč těch plýsňových 🙂 moc nemusím vepřové maso, ale moc mi chutnají párky 🙂 neholduju jogurtům, ale mléko mi moc chutná 🙂

aakashaa
9. bře 2015

Sežeru na co přijdu 😀 jím to, na co mám chuť a neomezuju se. Ale vesměs se snažím jíst zdravě, vyhýbat se fastfoodům, smaženým jídlům apod., ale tak jsem to měla i před těhotenstvím 😉

svatkafojta
9. bře 2015

Ahoj holky, tak já sem s prďochem ve 22 týdnu 🙂 a mám pořád stejné chutě 🙂 měla jsem vždycky ráda kyselé, takže to jim pořád 🙂 ale proč sem píšu...zaráží mě, že se vyhýbáte zrajícím (plýsňákům) sýrům...jako ani já je nejím po kilech ale dnes sem si třeba dala 3 plátky hermelínu a nemyslím si, že by mi to nějak uškodilo...nic se nemá přehánět a jednou za čas určo ani toto nevadí..stejně jak malé pivo k sobotnímu gulášku ;)

petrasipkova1
9. bře 2015

@svatkafojta Ale bohužel tam to není o množství, ale o bakteriích způsobujících zažívací problémy, listerie způsobující smrt miminka, na které je těhotná žena víc chytlavější než normálně. Mužovi by se ni nestalo, ale tobě už to může způsobit problémy. Stejně tak na neumyté zelenině, atd.... Na netu je případů dost, netřeba rozepisovat, na to jsou tady jiné diskuze. Jsem ale přesvědčená, že se na 99 % nic nestane po sýrech prověřených značek, který si koupíš čerstvý a hned sníš, ale prostrě nemám koule na to to pokoušet, stejně jako chodit někam na majonézové saláty, chlebíčky, číny, atd. Je to prostě jen o odvaze a nátuře daného jedince. Takže jsem si takhle pár věcí odpustila a mám klid na dušičce a je nám se Stelčou líp 😀

happylenulka
18. bře 2015

luštěniny, obiloviny, hafo zeleniny, ovoce, ořechy.... to je víceméně základ mého jídelníčku 🙂 snažím se vařit ze základních surovin, bez masa a mléčných výrobků... a cítím se skvěle. po 5ti měsících zvracení, kdy jsem jedla málo, si to teď užívám 🙂 a denně si vařím čerstvé jídlo. rovněž si peču kváskový chléb atd.... a když sladké, tak si peču doma - z celozrnné mouky, bez cukru (sladím třeba třtinovou šťávou, rýžovým sirupem), veganské 🙂

ayenkas
18. bře 2015

No první trimestr v každém těhotenství hrůza, chuť na samé nezdravé věci vždy silnější než já🙂 Později už to poprvé bylo lepší, teď už mě to taky přechází, tak snad to nebude taková katastrofa🙂

jess20
18. bře 2015

ja teda zdrave nejim....prvni trimestr to neslo nebot me ze vseho bylo blbe..pak dobre ale chute uplne silene...sladke slane smazene....no ja si myslim ze se mas ridit chutema telo si rekne napriklad sem zacala jist jablka ktera normalne nejim takze sem v hlave slysela jabko,jabko, jabko...apodobne sem to mela pak kiwi kiwi jinak to neresim kvuli prckovi to si myslim ze vpohode ale ty kila navic to je mazec...

mishell56
1. dub 2015

Já jím na co mám zrovna chuť, pravda asi to není úplně vyvážené, ale někde jsem slyšela, že na co mám chuť já, na to má chuť miminko a proto, že něco co v tom je zrovna potřebuje...asi je to pravda, protože mu to prospívá 🙂 Špatně mi nebylo a není, nejhorší je, že mám každý den chuť alespoň na malou sladkost

zo_ja
10. dub 2015

Jím, po čem nezvracím a po čem mi není špatně.
Eh, a dost chutí bylo na fast food (normálně nejím), sáčkový a instantní polívky, no prostě takovej cekem humus. Asi tam jsou nějaký látky, co tělu chybí nevím. Sáčkový polívky teda nemůžu už ani vidět, měla jsem párkrát, a jinak se takovýhle chutě snažím eliminovat, ale když mě drží 3 dny v kuse... Prostě to nezdravé trochu omezit, ale... někdy hlavně přežít.

Teda syrový vajíčka, majonezu na chlebíčkách tatarák ap. to nene, a taky bacha na točenou/kopečkovou zmrzlinu.

jana_ul
14. kvě 2015

Jedla jsem všechno, samozřejmě z toho, co těhulky mohou.. Snažila jsem se jíst často ovoce, zeleninu, a hlavně dostatečně pít. A ještě jsem hodně jedla jogurty a ochucený kefíry. Kafe jsem si kupovala bezkofeinové, a občas jsem si dopřála nealko pivo Birell s příchutí. A u těchto dvou "zdravějších" variant jsme zůstala. Když mám navečer chuť na kafe, volím bezkofeinové, protože bych po normálním nemohla usnout. A Birell mi zachutnal - teď jsem objevila zázvorovou příchuť, která mě mile překvapila. V Albertu ho teď mají za nižší cenu, tak máme ve sklepě zásobu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru