Co k snídani u ročního dítka?

grisgot
30. dub 2008

Maminky, prosím, co k snídani u ročního prcka? Mudra pořád že chleba s Lučinou..jenomže to se nám rychle přejedlo a stejně snědl kůrku a víc nechtěl..a to má být snídaně nejvydatnější ☹

zany
30. dub 2008

My to střídáme se žervé, koupila jsem i Kiri (smetanové i se šunkou), pak mu dávám chleba se šunkou, kterou z toho stahuje 😀 Jinak kůrky odkrajuju a nakrájím zbytek na kostky a baští sám 😵
Dokonce jsme zkoušeli i chleba s marmeládou a i s trochou medu... ale jen výjimečně 🙂

petule.h
30. dub 2008

jogurt, přesnídávku, banán s jablkem nastrouhanej...dávala jsem taky toast.chleba s pribinou, nebo veselou krávou, to nám taky jelo....

karot
30. dub 2008

Hm,...............tak já dneska zkusila dát chleba s rostl.máslem a plát.sýrem.A nic moc. 😝
Ráno,když se vzbudí,tak vypije 233ml mléka a pak si za 3h. dá jablečnou přesnídávku nebo rozmačkaný banán a kolikrát to ani nedojí.Takže nevím,jestli je potřeba do něho mezi tím něco soukat. 😕

zany
30. dub 2008

Honzík snídá podle toho v kolik pije mlíčko 🙂 Ale vypije ho ze 150 ml vody... A dopoledne nesvačí, protože by pak neobědval... To už máme vyzkoušené! Jedl by až po spaní a to by byla skoro večeře 😀 😝

petule.h
30. dub 2008

já právě od roku přestala dávat mléko ráno, ale dávám ho jen ke spaní,takže po obědě a večeři tak 160-240 jak kolik sní, ale je to jen zvyk, to taky půjde pryč, jen si myslím, že do 3 let je to ok.

lenerka
30. dub 2008

no tak to já ráno nakojím tak po tý 6h umělý mi nechce pít ☹
pak si ještě chrupne a okolo 8-9h snídáme
většinou tmavé pečivo chlebík s kiri ,sýry kidiboo to jí na tuny,občas dětská šunka
okurku hadovku a někdy kousne do rajčete
jinak prej pro tak malý děti je lepší máslo a né rostlinný tuky
pro nás dospělý je máslo vražedný,ale pro děti dobrý na vývoj
ale naší kačce nejede ani máslo ani flora takže to jí se sýry
marmeládu a med nechce

holky od kdy jste dali prckům párečky?naší je 16měs.a ještě to nezkusila prej je děti šíleně milují 😖

peta.cz
30. dub 2008

My snídáme čokoládový kuličky - Ferda, akorát nějaký levnější z Lidlu (přijde mi, že to je to stejný jako Ferda od Emca - co se týče obsahu i chutě) s bílým jogurtem, to mu moc jede 😉, nebo samotný jogurt ovocný k tomu dětské sušenky. Pak klasiku - pečivo s čerstvým sýrem (lučina a spol.), eidamem nebo šunkou (nějakou hodně kvalitní).A nakrájené jablíčko nebo jiné ovoce.

kristi
30. dub 2008

no, nase snida mliko.....chleba ji tak 2 tydny, nejlepe s pastikou 😅

karot
30. dub 2008

Takže mám tak 4 měsíce na to,abych mladýho naučila baštit chleba,když to beru podle Vás. 😅 To jsem na to teda zvědavá. 😀
Kristi,.................jakou dáváš paštiku? 😕
Existuje nějaká bez Éček?

majaaita
30. dub 2008

Jirka jí okolo čtvrtý ráno 150 mlíka a vstává kolem šesté. Pak si hraje a tak v osm snídáme spolu - dává si krajíc chleba na kostičky (bez kůrky) s lučinou nebo žervé a kousek ovoce nebo zeleniny (okurka, banán, jabko, blumy). Do budoucna mu plánuju zařadit ještě jogurt k snídani, teď ho má k druhé svačince, ale tu budeme postupně měnit za opravdickou večeři 🙂))

kristi
30. dub 2008

Karot, to nejak neresim...sunkovou penu apod. S maslem ani nicim jinym to nesni

zany
30. dub 2008

Lenerko, párečky ještě dlouho zkoušet nebudeme, ani ty dětský 😉 Nejsem jejich zastáncem 😝 I když moji dva synovci to taky můžou... 😅

Kristi, paštiku? Ta by mě nenapadla... Nebo je nějaká dětská? 😕

Karot, my baštíme chleba docela v pohodě, rohlíky taky, ale někdy je lepší jen co je na vrchu a zbytek se nejí 😀 😝

kristi
30. dub 2008

snedla to s tema svacinkama, ty jsou naky bio bo co

majaaita
30. dub 2008

Jo, párečky. Tak ty vůbec neplánuju, ani si nekupujeme pro sebe. Tak snad to bude respektovat i tchýně :(

zany
30. dub 2008

aha, tak to jo 🙂 jenže je fakt, když už nic jinýho nechce, tak člověk sáhne i po ne úplně zdravým... 😝

grisgot
autor
30. dub 2008

Maminy, moc díky za příspěvky! 😀

lenerka..do párečků bych asi taky nešla..při představě, co je v tom semletý! Ale ono si dneska asi nevybereš..a vím, že to děti zbožňují. Taky jsem si říkala, že nebudu dávat klasický bílý rohlíky..a když vidim, jak mu šmakují..je to těžký.

O zeleninu a ovoce moc nestojíme..prostě typický chlap! Jen kus flákoty! To jooo.. 😝

karot
30. dub 2008

Kristi,...............ono na ty paštiky u nás asi taky dojde. 😀 Ale do té doby kusím všechno. 😉
Bio pašiku bys sehnala jedině u někoho,kdo si doma sám pěstuje prasátko a paštiku si udělá sám do konzervy. 😉

kristi
30. dub 2008

jednu tu mam: vyrobce Sivo, svacinka provensalska

slozeni: zelenina(mrkev, cibule, brokolice, porek, chrachova bilkovina, rostlinny olej, voda, koreni, morska sul.

karot
30. dub 2008

Kdepak si jí vyšpatnila?............. 😕

kristi
30. dub 2008

v krame

karot
30. dub 2008

😀 😀 😀 .................Ve kterém konkrétně?
Jedeme dneska do Glóbu,...................myslíš,že jí najdu v normálních pašikách?

aponchie
30. dub 2008

ty vogo u nas to bylo mliko a mliko a nic jineho do 2let a jeste ted mame problem do ni neco krom kakaa rano dostat 😝 maximalne piskoty k tomu nebo kousicek buchty nebo cerealie v mlece a kakao k tomu no co mam delat nutit ji k nicemu nebudu ale ve skolce snida sem tam neco navic ale malokdy ji chutna nema rada ty pohankove kase co se tahnou jak sopel 😀

kristi
30. dub 2008

Karot to fakt netusim, mrkni semka:

http://www.sivo.cz/

aponchie
30. dub 2008

to vypada dobre koupim dneska jednu a maznu ji na chleba co to s ni udela 😀

kristi
30. dub 2008

zkus, treba ji to zachutna

karot
30. dub 2008

Hm,................a mají víc druhů. 🙂
Mrknu se,.............dík za tip. 😵

kristi
30. dub 2008

neni zac,asi ji spis najdes v koutku zdrave vyzivy

amj
30. dub 2008

Ahoj holky, tak se přidám - bio výrobky - celej komplet sortiměnt má interspar, fakt to maj hodně široký, tak bio paštika by mohla být i tam.

petule.h
30. dub 2008

lenerka: ano párky jsou opravdu výborné, párky v rohlíku je velké uklidnění v kočáru i jinde 🙂 , ze začátku se jich mohl užrat, te´d sní max, 2 nožičky, ale v rohlíku v zoo ...apod, to je něco, ovšem kupuji je bez kečupu a hořčice raději 🙂

petule.h
30. dub 2008

jinak b. rohlíky doporučují doktorky od nějakých 8 měsíců určitě. nej pro děti je toast.ch, ten je měkoučkej 🙂