Co k snídani u ročního dítka?

grisgot
30. dub 2008

Maminky, prosím, co k snídani u ročního prcka? Mudra pořád že chleba s Lučinou..jenomže to se nám rychle přejedlo a stejně snědl kůrku a víc nechtěl..a to má být snídaně nejvydatnější ☹

lenerka
30. dub 2008

my pečivo začli až opravdu po 9měsíci baštit
snažím jí bílé pečivo moc nedávat ty párky moc doma nejíme,ale u našich se jí na tuny tak snad jí to nebudou dávat
co párky vůbec veškerá uzenina naše máma toho kupuje tuny krměj s tím psa a občas to dají kačce to bych je zabila 😠 😠 😠
paštiku jsem ještě nezkoušela
toustový chlebík jí nechtná,ale já bych se po něm utloukla

amj
3. kvě 2008

tak jsem tu na vaše rady zkusila chleba s kiri - ona totiž chleba vůůůůbec neee...a světe div se, snědla celý dva toust. krajíčky..tak nevim co bylo dobrý, jestli chleba nebo sýr 😀
dík za radu, zas sem mrknu 😀 😀

kony
4. kvě 2008

grisgot, zdravím 😵 Věrka pije mlíko 233ml a když má hlad, ukáže si na rohlík na chleba a jak kdy, někdy suchý , nebo mažu lučinu, žervé, nebo pomazánky, rybí( tuňák, eidam strouhaný, malou kyselou okurku, bílý jogurt, cibulky trochu, jeden dva dílky taveňáku a celé rozmixovat) nebo do lučiny či žervé zamíchat strouhanou mrkev, mrkev+celer(malinko), rajče(to můžeš taky rozmixovat- Věrce pecičky ani šlupičky nevadí), okurku salátovku, hlávkový salát nasekaný...co Tě napadne a co ze zeleniny jí, můžeš do sýra zamíchat ( občas dám i dětskou nasekanou šunku) 😉

grisgot
autor
5. kvě 2008

Ahoj kony, díky! Ta pomazánka vypadá dobře! Zkusím to..u nás je problém, že ovoci a zelenině štěpánek moc nedá..z ovoce jí prakticky jen banán a zeleninu jen vařenou..ach jojo ☹

kony
5. kvě 2008

grisgot, já jsem teď neúmyslně vytvořila Věrce taky nechuť k jídlu, ale už jsme zase v poho. Teda taky hodně jí banány( můžeš namazat rohlík, nebo toustový chleba malinko máslem a na to trochu rozmačkanýho banánu, nebo bílej jogurt a do něj banán+může být s trochou Glukopuru, kdyby nesnědl Štěpánek nesladkej jogurtík)
Chystám se taky udělat dětský rýžový nákyp(tz. málo tuku, vajec a hroznový cukr místo normálního...) a může si ho dát studený(nebo i teplý) ke svačině...ale to jsem ještě nezkusila....

a když jí vařenou, tak zkus zeleninku trochu podusit a přimíchat do sýrů, to by mohlo vyjít,ne? Prostě třeba mrkev hrášek povařit cca 10 min ve vodě, pak dát do lučiny, žervé a mixnout to , co myslíš???Bude to taková "zeleninová pomazánka" 😀 nebo i čerstvou pažitkou( jen trochu)"ochutit" ten sýr nebo jen chlebík s máslem...?

Věrka mi "nejedla" taky skoro nic kromě tech banánů(dříve jsem jí dělala pyré ze všeho možnýho i kombinace ovocí), ale jak jsem jí to nakrájela na plátky( hrušku, jablko, pomeranč, blumy, ananas-jen kousíček,hrozno- to jedla celý bobule) nebo prostě jen na čtvrtky, kolikrát mi to pak slupla i se šlupkou 😀 než jsem to stačila oloupat 😎 a bylo to tím, že JEDLA SAMA!! Já měla ze začátku strach, aby se nezadusila větším kusem nebou tou slupkou ale v pohodě! ...to jen tak z mojí zkušenosti, ale každý je jiný 😉 ...

amj
6. kvě 2008

kony souhlasím, když chce jíst sama, tak to sní. Josefína taky, a když jsem ji to dávala já, tak to nechtěla. takže jí sama, a já to pak uklízím 🙂 jsem měla strach že to nebude umět - jablko, hrušku a tak, ale docela ji to jde. Už jsme zkoušely i maliny, já v těhu nic jinýho nejedla, po všem mi nebylo dobře, takže u nás i maliny dobrýýý 😀

petule.h
6. kvě 2008

kony: moje dítě není od mala sladká jídla, od kaší, po žemlovku, tak jsem trochu záviděla ostatním..ale pomazánky miluje od mala, tak klidně mixni, určitě jí tím neuškodíš trochu bych i ochutila. Já si myslím, že se zase tak moc nestane, nebo kup dětskou šunku.Jinak za chvilku bude jíst i kousky neboj,mto chce čas a hlavně se nebortit, že moje dítě dělá něco pozadu než dítě někoho jiného 😀

grisgot
autor
6. kvě 2008

kony..díky za inspiraci 😀 Já ho ovoce nechávám jíst samotného, ale stejně..nic moc..teda spíš nic než moc 😒 A se zeleniny se dožaduje akorát kyselých okurek! Uff..jednou mu moji rodiče dali kousnout a od té doby jak vidí sklenici, ječí jak pavián! A když mu nakrájim normální salátovku, kouká na mě, jestli jsem se nezbláznila..jsou to kujóni ty děti 😉

lennis
8. kvě 2008

Ahojda holky, my snídáme hrozně málo, jak je to u vás? Stále kojím, tak to přičítám tomu, vždy mi sní jen pár soustíček rohlíku s máslem a šunkou nebo mu moc chutná Kiddiboo ty sýry od Apetito a nebo kousek vánočky nebo loupáku s máslem a někdy jogurt ode mně, fakt ale málo.
Miluje: uvařený kousek králičího masa s bramborou a dávám do toho vyvařit bobkový list a nový koření a pak to mixnu s kojeneckým mlíkem (bez toho bob.l. a koření) a kousek másla (něco jako bílá králíčí polévka), tak tím nikdy nepohrdne a taky mu někdy nastrouhám sýr do brambor a máslo a rozkačkám a nebo uvařím květák nebo brokolici a přeliju rozpuštěným taveňákem - jako sýrovou majdu, ale už jsem zkoušela i koprovku s kojeneckým mlíkem a svíčkovou a taky jsem upekla kousek sekaný bez koření pro malýho, to teda baštil, ty mixy s mrkví mi teda totalně už odmítá,t akže ho zvykám na naši stravu - ale bez soli, koření a mlíka.
Teda s těma okurkama je to mazec Grisgot 😀
jo a pažitku dáváme na cokoli - i brambory s máslem a pažitkou, rychlá večeře (sladký kaše už taky nechce) 😀

kony
10. kvě 2008

amj, Věrka pokračuje v "samojídle" 😀 (nevim, jak to správně česky napsat), už jedla i jogurt, dokonce zkoušela polívku, jsem ji nechala, ale ty nerrrrvy 😲 Když už asi měla dost nebo ji to už nebavilo to krmení, svrhla misku, talíř ze židličky a" nazdar, mámo vem si to a ukliď to" 😀 Už jsem jí dala i celý ovoce a v pohodě, ohryzek mi vrátila 😀

petule,střídám domácí a kupovaný, jak kdy a kde...Kousky jí nevadí, některý jídla vařím míň slaný a nekořeněný, dochucuju smetanou(jen malinko 😎 ), citronem... třeba brambory se špenátem n. s dušenou mrkví, zadělávanýma fazolkama, mě to chutná a jí taky, jen jí do toho přimíchám rozsekaný maso, vejce. Bohužel tyhle vegetariánský jídla nemůžu vařit, když je doma manžel 😎

grisgot, každej "kous" dobrej 😉 , my taky máme dny, že sní banán, jabko, hrušku a navrch blumu v jeden den a jindy zas jenom rohlíky nebo chleba...a ty kyselý okurky? Dobrý 🙂 Mě je Věrka taky baští, když se k nim dostane, ale někde jsem četla, že ty děti prostě mají takový chutě, kyselá okurka, uzená ryba nebo uzený sýr a pivo 😎

jak píše petule, hlavně žádnou paniku. Já jsem panikařila a stejně to k ničemu nevedlo, jedla ještě míň.