Co mají umět miminka po 4. měsíci?

tereterez
12. dub 2022

Ahoj, co maji umet miminka po 4 mesici veku a co umela ta vase?

Prijde mi ze tabulky jsou bud moc prisne nebo zaostavame 😑

Dekuji

klokanka31
12. dub 2022

@tereterez Tabulky moc neřeš, nebo pediatrovi se něco nezdá?

tereterez
autor
12. dub 2022

@klokanka31 doktorka nic nerikala ale nevim jak dalece pediatri resi vyvoj miminka, na nic se me nepta, kontroluje pouze paseni konicku. Na 4m kontrole jsem se zminovala ze se zatim ani nema snahu tocit na bok, tak pry ma jeste cas. Tak se bojim jestli by to sama poznala, ze se neco deje, kdyz to moc neresi, nepta se atd

klokanka31
12. dub 2022

@tereterez Náš pediatr se vůbec na nic neptal,ani pasení koníčků nezkoušel. Jen kdysi když malá preferovala jednu stranu tak nám řekl ať jí zkoušíme zaujmout aby se otáčela i na druhou. Ono některé děti mají na různé věci čas, naše jela vždycky podle tabulek nebo byla i napřed,ale teď zas ve skoro dvou letech moc nemluví, nebo mluví ale tou svou hatmatilkou 😃 dej tomu čas, a když se ti něco nebude zdát, tak se doktora přímo zeptej...

sirinfirst
12. dub 2022

Derivovat s jistotou, v integrování má ještě mezery 😂.
Ne, vážně, tabulky neřeš, máš-li pochybnosti, ať se na ní koukne fyzioterapeut.
Moje malá bude mít 4 měsíce za týden. Přetáčí se na bříško zatím přes jeden bok, pase koníčky s jistotou s oporou na předloktích. Bere hračky do rukou a dává je do pusy, rozezná členy rodiny a směje se na ně, žvatlá, začíná se nahlas smát.

tereterez
autor
12. dub 2022

@sirinfirst az na to pretaceni jsme na tom stejne

daasqua
12. dub 2022

Ve 4m je akorát důležité, aby nepreferovali jednu stranu, na všechno ostatní mají čas. Dcera třeba ve 4m teprve konečně pořádně pásla a otáčela se (měla velkou těžkou hlavu a hubené tělíčko, tak to bylo těžší) a přitom chodila v 10m, takže na rozvoji to nic nezměnilo. Někdo se otáčí v 2m, někdo v půl roce, někdo chodí v 8m, někdo v 18m...

darkwitch
12. dub 2022

Ve čtyřech měsících má pást koníky, na přetáčení má čas i podle tabulek, někdy do šestého měsíce a dva měsíce jsou v pohybu miminka hodně dlouhá doba. Ty pediatři většinou vidí jestli je ten pohyb v pořádku a když si nejsou jistý pošlou te na další vyšetření.

jjasmina
12. dub 2022

@tereterez moje malá po 3.mes se pretacela, nicmene znám i spousti co až kolem 8. Mes a jsou naprosto zdraví, neřeš

andreacantu
14. dub 2022

@tereterez neres to nase ma 5 mesicu a na brisko se neotaci a otoci se az bude chtit 😀 neporovnavej a neres