Co s sebou do nemocnice pro 9ti měsíční dítě?

lenkazdenek
27. srp 2008

ahoj holky,malá má horečku a průjem tak nás dr. poslal do nemocnice na infekční pro jistotu ,prej s tam možná 2 dny poleží,tak nevím co jí sebou zabalit,prosím poraďte

svoma
27. srp 2008

Leniz určitě jí tam vezmi hračky a věci ,na které je zvyklá,třeba deku a tak. Jestli je zvyklá spinkat s plyšákem nebo něčím,tak to taky určitě,bude v cizím prostředí,tak aby kolem sebe měla věci,na které je zvyklá a neboj,bude to vpohodě.Budeš s ní,zvládnete to.Akorát teda nevím,jak je to s jídlem,to tam radši zavolej,když má ten průjem,jestli máš něco brát nebo vám něco dají. 🙂

petraluk
27. srp 2008

Leni hračky jedině omyvatelný nebo pratelný, přeci jen je to infekční. Jídlo bych nebrala max. nějaký kupovaný výživy.Určitě ne ovoce apod.
Určitě bych si vzala pleny, vlh. ubrousky. Sice je tam budou mít, ale neznamená to, že nebudou šetřit jako se vším 😠 Oblečení bych taky moc neřešila, všechno by ti měli půjčit 😉

zevina
27. srp 2008

k hračkám, plenám a vlhčeným ubrouskům bych přidala ještě lahev nebo hrníček na pití, na který jste zvyklí 😉 a možná ještě bryndáky, sice tam dětem dávají každý den čisté pyžámko, ale nemusí být pekacené od jídla 🙂 s jídlem bych počkala, až co vám povolí, ale jídlo 5x denně máte jisté. Jo a pokud jste na UM, tak raději taky vzít, můžou tam mít jinou značku, která by malé nemusela šmakovat

svoma
27. srp 2008

Leniz nejlepší by stejně bylo tam zavolat a informovat se. 😉

cazadora
27. srp 2008

hm tak na kladně rozhodněnedávaji plíny, ubrousky a oblečení možná ale spíš bych si vzala svoje, a co se jídla týká tak se mě ptali co za um máme(ještě sem kojila a naty byli 3m takže to nevim jak to je)ale pokud jste zvyklí na skleničky tak bych je vzala protože ty si myslim určitě nedaji

petraluk
27. srp 2008

Cazadora do něčeho tam ty mimča co tam nemaj rodiče balit určitě musí, ale jak jsem psala, někde bývaj lakomý a chtějí aby jsi si vzala vlastní 😉 Mě když došli, tak bezproblémů dali, ale jinak jsem taky musela mít vlastní 🙂

To jídlo bych tam moc neřešila, jestli má průjem tak jen tak něco taky jíst nemůže 😉 U nás dávali přesnídávky, jogurty apod., ale obědy byli místní blivajz, že bych to dítěti teda nedala 😖

lenkazdenek
autor
27. srp 2008

holky díky moc,volala jsem tam a prej uvidí jestly si nás tam vůebc nechaj a jestly vůbec budo moc být s ní 😢 ,vzala jsem sebou hrníček na čaj nebo vodu a vezmu teda ještě lahvičku jellikž je na sunaru. Mám z toho hroznej strach ☹

petraluk
27. srp 2008

Leni držíme place, ať vás pustí domu 😉

zevina
27. srp 2008

lenkazdenek, možná bude muset být na kapačkách, v tom případě ji dají na dětskou jipku, alespoň u nás tam rodiče můžou být po celý den, krom noci, pak když přeloží prcka na dětský oddělení, tak jste spolu pořád

zanetka82
27. srp 2008

Neboj bude to vše v pořadku 😉
Ja jsem s Kubíkem ležela na infekčním jak měl 5.měsícu a teď v zimě. Nepotřebovala jsem nic. Jen se mě ptaly co pije za mlíčko a co jí za stravu, že mu jí tam v kuchyni připraví. Hračky jsme nesměli ,je to infekční tak by tam musely zustat.
Neboj držím pěstičky. 🙂

gabca1
27. srp 2008

Leni, se vůbec neboj. My tam také byli jeden den. Budou na Vás hodný uvidíš. Taky jsem se hrozně bála, ale nakonec jsme to zvládli obě. Jinak u nás nedávají ani plenky, ubrousky, lahvičky, vem jí dečku a polštářek. Ostatně to uvidíš sama, co tam budeš potřebovat. Kdyžtak Vám to donese manžel. Jo jinak se Vás přímo zeptají co papaté za mlíčko a tak a budou to malé nosit.Myslím si, že pokud tam nebudou mít místo i pro Tebe tak Vás tam zbytečně nebudou nechávat. Podle mě udělaj jen nějaké vyšetření.

lenkazdenek
autor
27. srp 2008

Holky díky moc,já to pořád přisuzovala zubům,protože se nám teprv teď začly klubat 2 naráz. Malá teď spinká k obědu jí dám ještě doma mrkev a pak pojedem,kdyžtak dokoupím v lékárně u nemocnice. Hračky sem vzala jen plastový kalíšky ,ty se daj umýt

gabca1
27. srp 2008

no a hlavně buď v klidu. My jsme byli na pokoji s jednou maminkou, která byla super a celý den a noc jsme prokecali 🙂 Nic to nebude uvidíš. Dr. se jen jistí. Malá nechce papat? Nebo proč Vás tam vlastně posílá?

lenkazdenek
autor
27. srp 2008

GAbi,no papt chce,od včerejška má průjem,nejdřív jen občas a k večeru už 2x do hodiny a pak navíc i 38,5 ,dala jsem jí rýži s mrkví a smectu to možná na pár hodin zabralo,na horečku panadol,v pohodě okolo 7 usnula,okolo půlnoci,už ale měla přes 39,dala jsem panadol,dávala obklad na čelíčko,dávala jsem hodně pít a teplota klesla na 37,5 ,jenže ráno hup zas 38 a průjem a to sem jí dávala jen kaši proti průjmu ☹

gabca1
27. srp 2008

Leni, my tohle měli 4 dny. Dr. nám řekla, že pokud to do 5ti dnů nepřestane, že to bude řešit jinak ne. Takže si myslím, že Vás nechají doma. A kdyby se to nelepšilo tak si Vás pozvou. Já tenkrát i volala na pohotovost do nemocnice a ani nechtěli, abysme přišli. Jen nám řekla po telefonu dietu. Mrkev a rýžový odvar, černý čaj studený. A samo to odešlo i horečky. Průjem se táhnul dýl, museli jsme dával Nutrilon Law lactose. Ale jinak byla úplně v pohodě. A ikdyž si Vás tam nechají budeš mít jistotu, že je vše OK. Dr. Vás poslala přímo na příjem na dětské oddělení?

lenkazdenek
autor
27. srp 2008

gabi,no když sem tam vollala tak říkaly nejdřív ať příjdem na ambulanci 😕 my dáváme sunar,ráno ho oc nevypila,pak sem z něj udělala kaši a snědla celou misku,te´d tam má vařenou mrkev a pak pojedu,sice nás dr poslal už dopoledne,ale já radši počkala 2 hodinky ay nás tam z věcma vzal rovnou manžel 😔

gabca1
27. srp 2008

leni, si myslím, že na ambulanci Vás prohlídnou, možná vezmou krev, sono bříška a ende nebo doporučí nějaká vyšetření. Oni si tam děti zbytečně nenechávají. Určitě se ozvi jak jste dopadli. Moc moc moc držím palce ať jste doma!!!

zusma
27. srp 2008

Leni moc na vás myslím. Já taky byla pár dnů s malou v nemocnici ale tam šlo spíš o mě a oni mi ji tam dovolili mít,neboť jsem ji kojila. Byli moc hodní.

lenkazdenek
autor
27. srp 2008

holky tak nám nakonec udělaly jen výtěr a poslaly domů akorát kdyby se to zhoršilo tak šup tam. jinak máme stejnou dietu jako gabi 🙂

gabca1
28. srp 2008

Super Leni, kdybys potřebovala nějak poradit ohledně diety, už v tom mám praxi 🙂 Jinak ještě zkuste dát ORS 200 od Hipp. Zavodňuje a doplňuje potřebné látky při průjmu. Je to takový mrkvový nápoj. Maj ho v lékarnách.

lenkazdenek
autor
28. srp 2008

gabi díky moc,malá je od rána bez teplot a teď večer už i bez průjmu 😵 😵 dehydratace byla v pohodě,ale prášky vůbec nechtěla 😒

gabca1
28. srp 2008

super, že jste v pohodě 🙂