Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co umělo nebo má umět 7měsíční dítě?

alenaholcakova
15. led 2014

Ahojte, chtěla bych se zeptat co má umět nebo umělo (umí) váš 7.měsíční kojenec. Příští týden jdeme k doktorce na kontrolu a mám z toho celkem obavy. Můj malý se před týdnem naučit plazit dopředu (před tím to dělal jen dozadu), stoupá si na všechny 4-péruje ale neleze ani nesedí. Ale dělá to že jde na 4 a z toho pak udělá to že napne nohy a postaví (opře se) někdy o špičky někdy na celou nohu ale pořád je opřený o ruky.
Hračky mu dávám třeba na stolek nebo gauč aby měl motivaci se o ruky zapřít-přitáhnout ale vůbec to nepomáhá přitom v rukách sílu má. Jinak s hračkama si hraje pěkně, reaguje na své jméno, brouká si.
Mám obavy protože chodíme do plavání a je tam maminka která má stejně starého kluka a ten ji lozí, sedá si a dokonce si i stoupá na nohy a pochoduje kolem nábytku. Vím že se nemá srovnávat ale i tak z toho mám obavy že malý neumí co má umět a bojím se abych něco nezanedbala. Do ničeho ho nenutím-neposazuju, nedávám stoupat do chodítka apod. jen se ho snažím motivovat hračkama.
Děkuju za opdpovědi.

ffiinnkkaa
15. led 2014

Na 7 měsiční je toho dost co umí..nesrovnávej..🙂

maruja
15. led 2014

@alenaholcakova myslím,že na 7m kluka je dost dobrej, vůbec neměj strach 😉

petrajurinova
15. led 2014

@alenaholcakova nesrovnávej své dítě s ostatníma dětma. Každé je jiné, každé je originál. Jedno dřív chodí, druhé dřív mluví a třetí nemluví a nechodí do 18 měsíců, pak se postaví napochoduje sebejistě doprostřed náměstí a odrecituje básničku o třech slokách.
Náš kluk byl ve fyzickém vývoji hodně dopředu (ve 2 měsících válel sudy, ve 4 seděl a v 6 chodil) a běhali jsme s ním po neurologických vyšetřeních, právě proto, že ve všem tak spěchal, ale mluvit začal až skoro ve 3 letech. Teď v 7 letech je to úplně normální průměrný prvňáček - srovnal se mezi vrstevníky během navštěvování školky.
Už z tvého příspěvku je poznat, že se synkovi věnuješ a nic nezanedbáváš, takže nech na něm, kdy bude mít dostatečně vyvinuté svalstvo a odvahu posunout se do další etapy a NESROVNÁVEJ.

lenicka07
15. led 2014

@alenaholcakova Na svůj věk je šikovnej, ničeho se neboj. Moje obě děti se v tomhle věku jen přetáčely. Doktor neměl námitky.

katyxq
15. led 2014

je úplně v pořádku a v normě, neměj obavy (naopak by se mi moc nelíbilo, kdyby si dítě brzo sedalo a stoupalo, že ještě nemá dostatečně posílené svaly lezením) - https://www.modrykonik.cz/motoricky-vyvoj-ditete 😉

pinkatko
6. dub 2014

Taky taky,mam pomalu 7mesicniho synatora a jedine co umi je se rozcilovat!😀 ano umi :se pritahnout ale s pomoci danim ruky a pritahnese,pote past konicky a pomalicku se udrzi na nohou ako to taky s pomoci!!jinak nic Vic neumi☹ ☹ ☹

katerina1989
1. črc 2014

mam 7 mi měsíční holčičku a umí to stejne....taky jsem se bala ze umi toho malo ale hodne 7 mi mesicní miminek dela to same jako moje Elli