Co uměly vaše děti v roce?

misule55
15. dub 2016

Ahojte maminky,
tak sirikam, jestli je ten nas chlapik jenom lenoch, je nam rok, neumi skoro nic, dvakrat denne ukazuju zviratka a delam u toho zvuky, uz asi dva mesice,zcela bez vysledku. Slova zadne, jen kdyz vidi jidlo, rika papat,neustale na neco ukazuje a ja rikam co to je, to ho bavi. Chodi kolem nabytku, nejvice si hraje s krouzkama, neustale je kutali po podlaze. Stejne tak kelimky, proste vsechno kulate je super, dokonce z kosticek si vybere dva valce a nic jineho ho nezajima. Nejake paci paci ani nemluvim. Dneska jsem videla o dva mesice mladsi holcicku, jak umi zviratka a vubec spoustu veci a tak me to nejak zamrzelo, ze presveskerou snahu, zadny vysledek. Jdu na to spatne nebo je to normalni?

soyevita
15. dub 2016

Já myslím,že se nemusíš trápit.Každé dítě je jiné.Mám tři děti a každé bylo úúúplně jiné.Prostřední do 3let málo mluvila,ale v necelých 5letech se sama naučila plynně číst.Všechny do roka uměly a poznaly zvířátka,uměly říct pár slov.Ale nesrovnávej,Tvoje dítko bude šikovnější třeba později a může všechny ještě předehnat🙂
Snaž se dál,čti mu,ukazuj a uvidíš,že jednoho dne Tě překvapí 😉

mandala
15. dub 2016

Ano je to úplně normální, vždyt je ještě malinký, tohle bych řešila, kdyby mu byly tři roky, ale ne ted. Navíc kluci bývají opožděnější ve vývoji, u nás je to teda hodně znát holka - kluk, ale já při třetím dítěti takovéhle věci už dávno neřeším, prostě až k tomu dospěje, tak to bude. Netrap se a užívej chlapečka 😉

septums
17. dub 2016

Naše je velmi šikovná, ma 9 a půl měsíce. Sama chodí, děla paci,bum bum, papa, jaka budeš velka, udělá indiána - ze vydává zvuky a paca si po pusince, umi mala mala -poplaca me po tvári, jinak si povídá spis pro sebe ale rika ham když jíme 🙂
Zvířátka neumí ale trénujeme 🙂
Kámošky syn o 6 týdnů mladší ještě nesedí sám ale je to usmevave zlatíčko co spi celou noc 🙂
Ono to je úplne jedno, každé dite je šikovné na neco jiného a časem to dozenou
Vůbec bych se nestresovala ;)

hancazivocich
17. dub 2016

Držkovat 😀 😅

ladyhacek
17. dub 2016

každý je opravdu jiný, ale chápu , že to zamrzí.
malému bude 13 měsíců- umí zbourat komín a vše rozházet, Dává kroužky na tyč - na to je přirozený talent - ukázala jsem asi 1x-2x . Chodí - ale né převratně ale včera už ušel z obýváku do ložnice (jinak stejně starý soused se postavil už 7 měsících a ještě sám nechodí > ve všem byl první soused -seděl, lezl > tkaé mě to mrzelo a teď se to obrátilo 🙂....)
Paci paci umí, když jsem ho učila na nočník tak když slezl sám si zatleskal (ano minulý čas - dlouho už netleská), Dělal jak je veliký, ale to už také neudělá > příjde mi že z novou věci staré vypustí. Umí najít pupík, jednou si dal i lžičku s jídlem do pusinky. Jinak nemluví > umí Be (máme psa Bena - takže všichni psi jsou BE ) Ble - když je něco fuj a říká APA občas BA. Děá pápá, ale jen když chce.
A perfektně se umí vztekat a nově vyleze na gauč a sleze.

Zvířátka také nee - ani je nerozená aby ukazoval co kde je

jo a nejraději jezdí autíčkem a dělá brmbrm