Co umí vaše 7,5 měsíční mimča?

mamula1178
17. dub 2009

Chtěla jsem se zeptat co už umí v tomto věku vaše miminka?🙂

garfie
17. dub 2009

No skoro nic, teda skoro nic nového za poslední dva měsíce 🙂 Z bříška na záda se přetočí jen omylem, při otáčení na záda jí to jde jen na jednu stranu. Začíná si klekat a výborně couvá. Jinak neříká žádný slabiky, nic takovýho. Knížku si chvilku prohlíží než ji strčí do pusy a ze všeho nejraději sedí v kavárně a pozoruje cvrkot-asi bude antisportovní intelektuálka po mamince 😉

mamula1178
autor
17. dub 2009

jéé tak moje je na tom stejně jen se převaluje na posteli,když tam vidí hračku a jinak žádné sedání nebo tak něco.Jen leze pomalinku,ale dozadu tak se pak vzteká,že jí to nejde.Jinka taky nic neříká jen eeeee žádné baba nebo tak něco.A odkud jste?

many
17. dub 2009

ahojky 🙂 tak Ladík začal v 7 měsících lézt a hned na to sám sedět 🙂

dnada
17. dub 2009

ahojkytak malej od půl roka výborně válel sudy,s tím si vystačil dva měsíce. Teď mu je 9měs a sám se neposadí,neleze,jen se plazí do předu(to už jede jako starej lampasák) i couvá a skoro dva měsíce se houpe na kolínkách ale nic z toho,zatím 😎 Ale je to malej žvatla. Povídá mama,baba,tata,dadl(děda),titi(čiči),bebe(dveře),ňam ňam(to jak vidí že nesu nějaký jídlo 😀) Pusu celej den nezavře,asi bude ukecaný po mamince😀 A miluje říkanky Mámo ,táto v komoře je myš, tu doprovází radostným křičením a taky má rád Myšičko myš...to se směje na celé kolo😀 A strašně rád honí míčky po bytě a křičí jako blázen 😉 Prostě nemůže umět všechno 😎

dnada
17. dub 2009

a ještě sem zapoměla,že umí bezvadně protestovat 😀 nenene se naučil už v5ti měsících a křičel a křičí dodnes když ho oblékám 😀

garfie
17. dub 2009

mam: z Olomouce
dnada: ještě aby se naučila nenene-to by mi tak chybělo!!!! 😉
many: A koho to zajímá?? 😝 (závidím)

many
17. dub 2009

garfie - mamulka se ptala 😉 😀 😀 😀 a u vás to taky příjde 😉

garfie
17. dub 2009

many: no to doufám! Do matury to snad zvládne.... 😉

jitrulka
18. dub 2009

no... asi to bude vypapat trapně (jako že se chlubíme), ale když se na to ptáte... v 6,5 se začala plazit, týden po 7 si začala sama stoupat o nábytek, za týden si sama z kleku sedla, za týden objevila lezení a ted se snaží chodit kolem nábytku. Je to drak. Jsem ráda co už umí ale člověk se ted fakt nezastaví a tech boulí, a ted bojejeme se spaním když řádí v postýlce. Takže zas tak moc není o co stát 😅

jitrulka
18. dub 2009

danda, jinak já vám zas tiše závidím to vaše povidání... už aby ty dětičky uměli mluvit a řekli co mají na srdci. Ale já se vším hrozně pospíchám takže ze mě si příklad neberte 😝

many
18. dub 2009

jitrulka - taky chodíme u nábytku od 8 měsíce 🙂 ale zatím u toho zůstal,ale už 3x se pustil a udělal sám pár krůčků 🙂ale např. paci paci začal dělat až teď 😉 každý dítě jinak no 😉však není kam spěchat a mají dost času 🙂

dnada
18. dub 2009

many,jitrul - oni ti lumpíci nemůžou umět všechno,některý víc povídají a jiní jsou aktivní pohybově 😉 Jinak paci paci dělá chvíli po 6tém měsíci a sám dělá i na nožky Kovej kovej kováříčku 😉 Každé dítě je jiné 🙂 Jo a až konečně budou umět mluvit ,to ještě budem vzpomínat na ty časy,kdy neuměli slovo PROČ???? 😀 To nás ještě z nich bude bolet hlava 😀

mallorry
20. dub 2009

ahojky,
tak Davidek se plazi, peruje na kolinkach, zkousi sedat z kolinek na bok, ale nesedi, ani kdyz ho posadim, to jen kdyz ma oprene ruce o zem, ale bez nich neudrzi balanc...couvat umi taky, otacet se kolem sve osy taky. Obcas rekne nejake slabiky, vcera poprve MAMA 😀 😀 😀 😉 umi si docela sam hrat, vsechno zkouma a taky umi hledat veci, mamu, tatu, strasne ho to bavi. A tim sme mile maminky zkoncily, vic neumi 😲 😀 😉

rehos
21. dub 2009

Ahoj holky,dovoluji se přidat,Naše Maruška leze od čtyřech měsíců,přesně na den půl roku se postavila a od té doby neděla nic jiného,zkouší se pustit ale nožky jí to nedovolí.Je od narození dost akční takže mám o zábavu postaráno.V neděli jí bylo 7 měsíců 😉 Zatím říká ham nebo mnam a jednou se jí povedlo říct máma ale od té doby nic,škoda,bylo to úžasné slyšet to 😵

mallorry
21. dub 2009

rehos juuu tak to je maruska moc sikovna 😵 😵 😵 to ja mam s mojim lenochem jeste pohodu 😎 😅 😕 🙂

dukie
21. dub 2009

Ahojky. Naše dítko se přetočí ze zad na bříško, z bříška na záda, leze dopředu, když se unaví, tak si sedne... novinkou posledních cca 4 dní jsou pokusy o stoj - buďto v postýlce, že se chytí postýlky a stoupne si, nebo když ho přidržím za ručičky, tak se opře a stoupne si taky. Zato se mi nechce nic moc říkat (pořád dělá jen he, he, gl, ňa, ňa, ňa atp.), kdežto od ženských se stejně starými miminky jsem slyšela, že některá už umí ba, ta, ma atp. Naše dítko teda ne. A taky se mu nechce v leže na zádech zkoušet zvedat hlavičku. Asi si vystačí s tím, že se překulí na bříško, klekne si a posadí se. 😀

papuellka
22. dub 2009

Náš prcík se také převrací ze zad na bříško a naopak, dokonale válí sudy, takže se mžikem dostane kamkoliv, v hluboké korbičce mi krásně seděl, jinak sám taky chvíli vydrží, jinak ještě padá, když ho postavím, např. k zábradlí nebo postýlce, vydrží stát... Začíná se plazit dopředu a na všechny čtyři, zvedá zadeček, sám si brble a když se rozčílí taky říká ne, ne, ne... Dává si dudu sám do pusy...🙂

garfie
22. dub 2009

Teda holky, moc šikovný jsou vaše děťátka! Už sem nebudu chodit, nebudu to číst a zadělávat si na komplexy 😀 A to mi její doktor tvrdí že je extrémně šikovná a bude dělat všechno dřív než je průměr....to platilo do 4. měsíce-a od té doby je z ní těžká pohodářka-kam by se honila....😉

misa.cekatelka
22. dub 2009

Ahojky,naše terka v 6,5 měsících seděla,týden na to lezla a týden na to se sama postavila kdekoliv a o cokoliv.Ale tohle není chlubení,každý miminko je jiný.Mně by vůbec nevadilo,kdyby se vše naučila až později.Někdo začne chodit v roce,nekdo v roce a půl a mně je úplně jedno,kdy to přijde.Až to přijde,tak to přijde.Mám známou a její holčička v 9 měsících ještě ležela a max.se otočila na břicho(ani to ne),teď už jsou jí 3.Je a byla normalní zdravý dítě.Nejlepší je nesrovnávat,i když chápu,že to člověku nedá.

katzi
22. dub 2009

tééda, tak já úplně čučím jak máte některý šikový děti. Já doteď byla nadšená z naší Aduš jak je šikovná když se přetáčí ze zad na bříško, couve, péruje na kolínkách a točí se kolem dokola, ale teď vidím, že to není až tak žádnej zázrak 😀

misa.cekatelka
22. dub 2009

KATZI:Však to je moc šikovná.Ze dne na den ti může začít lézt.Malá pérovala a najednou se rozlezla,jen jsem čuměla.

veronika.m
22. dub 2009

Tak naše malá Lili, válí sudy kde může a pořád, otáčí se kamkoliv jen na místě a neleze ani nepéruje na kolínkách. Ale myslím že je to také tím že jsme měli problémy s jídlem a hodně zhubla tak neměla sílu. Ale mě to tedy vůbec nevadí ono to přijde... Ale zase krásně mluví, říká máma (to celý den), táta a nově taky bába. 😉

katzi
23. dub 2009

Miso: já jí taky pořád říkám, že je šikovná 🙂

Veroniko: a jak se naučila to mluvení? Učíš ji to nějak, že jí ty slova říkáš a ona to pak opakuje, nebo si na to přišla nějak sama? U nás o mluvení nemůže být vůbec řeč 🙂 Já to na ni zkouším, že jí opakuju třeba to mama, tata, ale ona se na mě u toho jen kření a vůbec nechápe co po ní chci.

artuusa
23. dub 2009

ahoj holky, tak se taky zapojuji do diskuse o dětech. Naše Nikolka má 9měsíců, umí se přavalovat s bříška na záda a to je vše. Když jí dám na břicho aby se učila lozit tak tam chvíli vydrží neboli se točí dokola a pak začne brečet že už jí to nebaví. Nejraději má když leží a nohy nahoru. Tedka se naučila říkat bába a pomalu začíná říkat máma, ale to jenom když brečí a něco se jí nelíbí tak říká mam mam a to je vše. Pořád na ní mluvím a ona na mě kouká a směje se.

sylvka
23. dub 2009

ahojky,tak já mám syna 7,5 měsíce a umí válet sudy(moc ho to nebaví),takže spíše se jen překulí ze zad na břicho,zvedá se do sedu,ale jen mírně.dneska jsem mu podsunula kolínka,aby lezl a on se vzepřel na rukách,ale shrozně se tomu smál 😀 😀 😀 a pak sebou plácnul 😀 😝