Co vše by mělo umět 1,5roční dítko?

pavlanatlinka
15. kvě 2013

ahojky chci se zeptat co by vše mělo umět dítko na 1,5 roce malé ted bude 1,5 a sama lžičkou se moc nenají je to všude možně nevím jestli nedělám něco špatně na nočník si nedojde ani neřekne se ho bojí když se vyčůrá do něj tak hned uteče protože se lekne a radši se vyčůrá na zem. říká jen mama,tata,baba,teta,dede,haf,kytí,čičí nevím jestli to není málo jestli někde nedělám chybu z hrníčku také neumí ještě pít jen z brčka nebo z flašky.

cabalkova
15. kvě 2013

Ja myslim, ze toho tvoje mala umi az az. Nasemu Tondikovi je 20 mesicu a mama ještě nerekl ani jednou... na nocniku nechce sedet, ihned z nej utece, natoz aby se do nej vycual, když ji sam, tak je to pak na generalni uklid cele kuchyne a na to soupnout ho do vany... nejdulezitejsi je, aby dite doma citilo pohodu a lasku, a to, kdy se naji nebo zbavi plenek, je fakt v podstate jedno... urcite delas všechno dobře, nicim se nestresuj a užívej si krasny vek s malou, urcite je ted stejne roztomila, jako ten nas rarach. 🙂

betelgeuzz
15. kvě 2013

Tady je to hezky rozepsaný http://www.maminkam.cz/vyvoj-ditete-rok-2-mesic-6, myslím, že tvoje malá je naprosto normální dítě 🙂 Ano, některé děti už v té době umí samo jíst, některé umí chodit na nočník, jiné zase umí pěkně mluvit. Každé dítě se vyvíjí individuálně, lepší je je neporovnávat 😉

evcounek
15. kvě 2013

nijak se nestresuj určitě děláš vše dobře. Náš Luky uměl chodit, částečně se najíst (i když to bylo všude tak se aspoň snažil než jsem to psychycky nevydržela a nakrmila ho sama) na nočník jsem se začali učit kolem roku a půl. mluvit začínal myslím, že zásoba tvé dcerky je dostatečná. Z hrrnečku pil, ale bylo to tím, že jsem mu dala do flašky vodu a do hrnečku šťávu. 😀 párkrát se polil ale zvládnul to brzy. Teď jsou Lukymu 3 a flašku na mlíko má pořád. to jsem ještě neodbourali.

monad
15. kvě 2013

ahoj,, buď v klidu, moje holčička má cca 14měsíců a umí taky úplný prd.. 😒 flašku si nedrží, sice taky říka mama baba tata papa ham a já nevim co ještě, ale ne účelově.. nočník to je věc ještě dááááááááááleko vzádlená.. je to takové naše mimi ještě..

moje první holčička v jejím věku už uměla vše možné, mluvila účelově, držela si flašku už os 8m, pije z hrníčku taky, ale falšku má doteď.. je na ní závislá asi.. a nočník se naučila teda pozdě, až ve 2,5letech.a chodit se naučila taky pozdě..
mám dva protiklady. 3letá je hodně napřed mentálně, a roční zase fyzicky.. noo 🙂 🙂

danca722012
15. kvě 2013

Ahojky memu chlapeckovi je 15 mesicu kdyz jsem ho po prve davala na nocnik taky se ho bal =) ale skusila jsem mu u toho cist pohadku a zabralo to =) Sice to mozna zni blaznive ale je to tak =) Lahvicku si umi drzet ale taky mu to dlouho trvalo =)Taky jeste moc neumi mluvit ale snazi se treba az ted v 15ti mesicich se naucil rikat tata =) Ale bud rada za kazdy pokrok tve holcicky =) hodne stesti

leikkka
16. kvě 2013

každé dítě je jiné, starší synek už na roce jedl sám lžičkou, na 1 roce a 1/4 vidličkou, od 10m chodil na nočník a od 14m bez plen přes den,1,5 roků chodil do schodů bez držení, co se týká mluvy, pusu nezastavil a od 2 let mluví plynule větami. Rozhoděn nic špatně neděláš, má každé dítě svůj čas. Na netu najdeš když tak hodně věcí co by mělo umět - já mám na ledničce toto - zvedne přemět ze země a neupadne, vyleze na maloužidli, dovede těžkopádně utíkat, návlekne na yčinku kouli, í rádo samo lžičkou, ale rozlévá a zná pět slov a napodobuje zvířátka, pije samo z hrníčku.

salikova
16. kvě 2013

Ahoj! Náš starší byl v 18ti měsících naprosto samostatné dítě🙂 - jedl sám,krásně mluvil, sám se zabavil, chodil na nočník,.. Náš mladší má za chvíli 2 roky a je jeho pravý opak - přitom k nim mám stejný přístup(mladší je ve výhodě i v tom, že by ho měl ten starší "posouvat", což funguje jen v rámci zlobení), takže každé dítě je opravdu jiné... Mladší skoro nemluví, motoricky na tom byl podle "tabulek" o měsíc pozadu už od narození.. Takže klid🙂
Co se týče nočníku, tak bych rozhodně nenutila... Náš malý se do něj ještě ani jednou nevyčůral 😠 Ono to tak nějak samo všechno příjde - až k tomu dítě prostě dospěje;)

blahova_andrea
16. kvě 2013

tak my umíme to stejné co vy a divné mi to nepřijde. sice se nenají sám lžičkou, ale vidličkou mu to jde skvěle, slovíček taky používá tak 10, ale jinak se snaží hodně opakovat a docela se daří, i když nerozumí všemu co říká. pomáhá s oblékáním mě i sobě, uklízí po sobě plínečku, pomáhá mi v kuchyni, na nočník přestal chodit, občas čůrá na stojáka do mísy jako táta, ale jinak jsme stále plínkaři. věci jako vkládání tvarů, stavění vězí z kostek a podobné věci, podle kterých jsou nastavená měřítka ho absolutně nezajímají. má své vlastní aktivity. co se pohybu týká, tak bez problémů stačí starším dětem, dává schody, prolízačky, žebříky, je ohromně společenský a kontaktní. já bych tolik neřešila, co má umět. to, že neumí to, co dítě od vedle neznamená, že není dítko šikovný. umí zase jiný věci. já malému nenutím sedací aktivity, když ho nebaví, prostě jen občas zkusíme a raději zkouším čím jiným ho zaujmout. takže umí poprosit, občas i poděkovat, podá ruku na seznámení nebo pozdrav, posílá vzdušnou pusinku a stále se hýbeme všemi směry 😀