Co zvládnou říct naše dětičky po roce?

luckaa
14. říj 2008

Ahoj maminy,v očkovacím průkazu na prohlídce v roce a půl je kolonka spojování slov,myslím si,že Nikolka na 15 měsíců umí docela dost slov,ale zatím nespojuje.Jak jsou na tom Vaše dětičky se spojováním a vůbec s mluvou,co dokážou?

grisgot
14. říj 2008

Ahojky! Spojování slov? To u nás tedy neexistuje. Jediný tak : máma ham nebo bába ham 😀
Ani jednotlivých slov moc neumíme..bohužel ☹

vojtisek2007
14. říj 2008

tak mi s bídou to máma ale jde nám ham, víc z něj nedostanu... 😒

anezka1
14. říj 2008

Moje holka v roce řekla sotva 5 smysluplných slov a těsně před 18ti měsíční prohlídkou spojila slova jako máma pápá nebo táta pápa....nic jinýho. Styděla jsem se to na kontrole říct, ale dr. řekla, že tak to úplně stačí. Dnes,je jí teda o rok víc než těm vašim, mluví jak když bičem mrská, sama řekne básničky, zazpívá písničky......Myslím, že máma ham je taky v pořádku.

luckaa
autor
14. říj 2008

No já se s Nikčou docela dorozumím,umí říct jak dělají různá zvířátka,pak tradičně máma,táta babí,děda,teta,pápálham pít,dík,když chce něco rozbalit tak říká bait,ale řekne i čaj,kytí,pán paní,bus,atd.Je toho fakt docela dost,ale nespojuje zatím,tak jsem jen chtěla vědět jak to máte jinde,jestli to takhle stačí.Jo a je jí 15 měsíců.

anezka1
14. říj 2008

tak to umí říct spoustu slov a je jen otázkou času, kdy se jí to spojení podaří. Uvidíte, že za chvíili budete ještě ráda vzpomínat na čas, kdy sotva něco řekla, jak Vám z toho žvatlání půjde hlava kolem 😀

janulle22
14. říj 2008

holky vy mate tak sikovne deti...? 😉 ☹ ...nas malej umi jen mama,tata,baba,brm,af,jé,a pak ma nejakou rec ktere neni uuuuubec rozmet...:(snad se to zlepsi...

lenerka
14. říj 2008

ahoj

tak Kačka toho nakecá až až
ale když jsme byly v roce na prohlídce tak se ptata Dr.kolik slov umí
to uměla cca asi 10-15
ale pak mě překvapila,když se zeptala jestli už dává dohromady věty!!!
no tak to ani náhodou
to umí až teď
docela mě to překvapuje,jak se během chvíle rozpovídala
a jak odmlouvá a má svojí hlavu
holky máme se na co těšit 😀

agnny
14. říj 2008

Malej řekne mama a tím to končí. Jo, ještě umí brrrrrm-jako auto🙂 Tak koukám, že docela zaostáváme ☹

majaaita
14. říj 2008

Mluvila jsem o tomhle s dětskou dr. Podle ní je ta kolonka nesmysl, na roce a půl je ještě úplně normální, když dítě nemluví skoro vůbec. Hlavní je porozumění - tzn. reaguje na povely typu "dones, podej, přines, postav" a konkrétní věc - pasivní slovní zásoba už by měla zahrnovat základní zvířata a věci v domácnosti (hračky). Tzn. pokud dítě reaguje správně na pokyn typu "běž do pokojíčku a přines si z postýlky deku", a přitom nemluví, jeho řečový vývoj je přesto správný.

Jinak náš starší je kecka ukecaná, což je hezký, ale zase všechno říká stokrát - nestačí jednou "auto", ale je to "auuuuuuuutooooooo,autoooooooooo,auuuuuuuuuuutooooooo,aaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuttttttttoooooooooo" 🙂)))))

j.a.n.u.s.
14. říj 2008

El umi rict mam,a baba, bebe, momo(pes monty), děda (to vyslovi krasne)...zvirata dela spise zvukama kacenka je gaga, umi udelat zvuk jak tece voda, ale to taky znamena napit se a taky bazen!!!! ale jsou v tom miniaturni rozdily, ktere snad slysim jenom ja...

kacka79
14. říj 2008

Tak u nás máma, táta, af-af (to je jako haf-haf), brm, bum, gaga, bů, hají, pápá, ee/ když se pokandí/ a čí. Nespojujeme vůbec a já si myslim že je to i brzo...

kalo
14. říj 2008

Naše ještě vůbec nemluví...jen tatatata 🙂 A to se manžel raduje, jako že je to jasný "táta" 😀 😀

nikka.vo
14. říj 2008

Dominik umí ve skoro 17 měsících jen ňam, hají, řekne i táta,máma, bába, dedý, ale tím stylem, že řekne nekdy tátátátá, někdy táta, mámámá ,někdy máma 😖 . Jak se mu prostě zlíbí. Ale nikdy na mě nezavolal mami, nebo máma, řekne to jen když to po něm člověk chce 😒 Už řekl i kytí, auto, ale jen jednou a víc ani náhodou 😕 . Takže jsem zvědavá kdy se rozkecá 😨

janeses
14. říj 2008

Ahojky, tak naše malá bude mít rok a půl a mluví docela dost...rozkecala se hezky po roce a je to čím dál lepší a lepší...Umí asi 50 slov, opakuje všechno, začíná spojovat dva slova....jako Nia (tak si říká) curala nebo kakala, Nia myje (myje si ruce) mami maluje (to když se maluju)...volá mamííí,tatííí, babííí, dědooo...atd....v mluvení je moc šikovná 🙂

alcatko.j
15. říj 2008

Cha 😀 Nelinka toho moc neumi, mozna by umela, kdyby nebyla tak zatvrzela a na kazde nase pobidnuti nesemkla jeste pevneji rty a ze jako nee 😅 A aby spojovala, to uz vůůbec nee 😅 Jen jednou dokazala spojit dve slova, ale naprosto nevhodne, nebo jako vhodne, ale zrovna tohle se naucit nemusela 😅

Rekla:" máma, coura" 😅 😅 😅 😅 😅 😅

yvsvetlim 😅
mela jsem nove dziny a kozacky a sli jsme cela rodina na prochazku a ja sla pred nelinkou a manzelem a manzel poloseptem rika":maminko, ty me rajcujes, vypadas zezadu jak coura" 😅 😅 😅 😅 😅

eps
15. říj 2008

Lucko, neřešila bych to. Madla má 14 měsíců, nakecá toho dost, ale spíš takový to máma, táta, baba, jména dětí (Dáda, Áďa), zvuky zvířátek (vidí živé zvíře nebo na obrázku a reaguje zvukem, co to zvíře vydává), auti, ale teď spíš zkráceně buu(dřív dělala hezky brrrm-přes rty), co jí jde dokonale, tak KUK, BABOU (pavouk), BABA (ne babička, ale baba jaga), ale KUKU už je od kutululů...Spojuje asi 2 věci, máma+mlaskání (mámo, mám hlad) a tata hůůů (táta jel vláčkem do práce) nebo tata buu (táta jel autem do práce) 😀 😀 😀 No, samé důležité věci umí 😉 😀 😎

daasik
15. říj 2008

Matysek umi mama, tata,teta, baba, deda, mnam, jeste a dej, posledni tri pouziva nejcasteji 😉

luckaa
autor
15. říj 2008

Tak to jste mě uklidnili,všichni říkají,že je Nikolka na mluvení šikovná,ale znáte to,každej jen chválí a nikdo neřekne opak.

kubaka
16. říj 2008

janese - to je šikovná - takhle mluvil můj první syn - po roce už spojoval slova a v 1,5 mluvil ve větách. Tohle malé zvíře má 19 měsíců, sice mluví také plynně s velkou slovní zásobou a výmluvnou intonací - jenže to je svahilština. Dokonalá tak, že by cizinec nepoznal, že to není čeština. Prostě má potřebu vyprávět, tak si vymyslel jazyk 😅 Česky řekne akorát mama, hamini, bi jako "blik" a teď bibi - jako "boty".
No, jsme nad věcí - je úpllně jiný než brácha. Einstein taky začal mluvit v pěti letech. Měli ho proto za zaostalého. Promluvil, až když měl světu co říct - a nebylo toho málo, že... 😀

jakoubka
16. říj 2008

Kubík-máma,táta,bába,Jája(teta Jana,moje sestra),Dáda(sestry přítel Dalibor),ham,áto(auto),gabun(což nevíme co je)bů,haf,bá(bum)

kalo
16. říj 2008

alcatko: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak to je fakt dobrý 😀 😀 😀 😀

dvaka
26. črc 2014

Pravě jsme byly na prohlídce v roce a půl a tak jsem se před tím taky koukla do očkováku ,co bude pí. doktrorka po nás chtít a spojování slov mě socela zarazilo ,jestli nejsme pozadu,ale jak tak tady koukám a i v okolí jsme norm. průměr, sice nespojuje, ale krásně umí tatí, mamí, u sousedu volají na psa Tedýý a to jí šlo hned, asi dvacet slov bych řekla umí určitě, ale jedno spjení umí máma koko,z rodiny z toho mají srandu, ale prostě chce jet k babičce na slepičky 😉 .