Dát dítě do školky už ve 2,5 letech? Nemám počkat?

sandra81
2. dub 2009

Bydlim v Holandsku a je tu normalni davat dite ve 2,5 letech, nebo i ve 2 letech uz do jesli - skolky. Minimalne na jedno dopoledne to je od pul 9 do 12 hodin a jedno odpoledne od pul 2 do pul 4. Ja ted resim tohle dilema, nebo nasi male byly dva roky a mela bych ji prihlasit. Vsichni o tom furt mluvi, ze uz pujde do "skoly" a ja nevim zda na to neni brzy. Co si myslite? Neni fakt lepsi pockat do jejich 3 let? Zas na druhou stranu je dost sikovna, uz i bez plen, i kdyz nekdy ucurne do kalhotek...ale taky je dost zavislak na me tak nevim jak by to zvladala, a jak bych to zvladala taky ja...tezce tipuju. Ale v lete nam pribyde prirustek do rodiny a tak bych mela od zari tudiz vic casu na mimi kdyz by byla mala ve skolce. Nevim jak se rozhodnout, jaky nazor na to mate vy? Je to dobre pro dite nebo pockat? V tech tridach je kolem 16ti deti a 2 nebo 3 ucitelky...

elly
8. kvě 2009

Sandro ok...pekne si to uzijte v cz...a stastnou cestu 😵

myval
8. kvě 2009

ahojte holky, jak si tak pročítám tuto diskuzi, chtěla jsem se zeptat, jaká byla reakce okolí, nebo rodiny v Čr že dáváte dítě tak brzo do školky - jeslí. Já se ptám proto, protože mám dvě děti, mám a měla jsem i před těhotenstvím prvního bobana svou firmu a podnikám, a využívám pravidelně hlídání babičky - tchýně 2x do týdne na odpoledne, a mám takový blbý pocit, že je mi sem tam nepřímo naznačeno, že si mateřství neužívám a já to pak chápu jakože se nevěnuji tolik dětem jak bych měla.

elly
11. kvě 2009

Ahoj Myval, my mame firmu. Bohuzel z manzelovi strany uz nikdo nezije a jine pribuzne na hlidani nemame. Takze hold jina moznost u nas neni. Jinak taky musim rict, ze mam z toho blbej pocit...ale nemame na vybranou.
Snazime se, abych mohl amit volno, jak to jde..nebo si praci beru domu, abych na maleho mela vice casu.

sandra81
autor
2. čer 2009

Myval: reakce okoli tady v NL je asi takova ze se me uz od dcerinych ani ne jeste dvouch let ptaji kdy uz pujde do "skolky".Hrozne tady na to tlaci, jako by to bylo ja nevim co do zivota tak malych batolatek. Reakce v CR jako treba my mamy...no sama mam vedet, je to jen vlastne 5 hodin tydne, budu to brat asi tak ze si jde mala pohrat mezi deti. Snad se ji to bude libit. Kdyz ne tak si ji necham do 3 let urcite jeste doma. Uvidime no.

Elly: Zdravim opet z NL. Tak jsme zpet z CR. Bylo fajn, ale pro me narocny s tim pupkem...uf uf
A jak se jinak mas?

elly
8. čer 2009

Ahoj Sandro, jsme zpet z cz...pocasi nam teda moc nepralo, ale bylo fan. Vsak vis.

Jak jste se meli vy? Jak to slo s pupickem..koukam uz 35tt..skoro za dverma co? Tesis se co? 😉

zuzanapan
12. srp 2014

Zdravím dámy,čtu tady že některé žijete v Holandsku. Měli bychom se tam přesunout s manželem a dětmi cca v říjnu nebo i dříve. Práci má domluvenou,ale problém je to bydlení. Kde se dá sehnat,nějaké www stránky. Nebo jak jste našli bydlení vy? Potřebujeme něco na rok-zatím a pak se uvidí. Budu ráda za každé info. Děkuji