Dáváte ročnímu dítěti dudlík, kdy chce? Omezujete to?

momin
16. črc 2010

Holky zajimalo by me jestli detem davate dudlik vzdycky kdyz chteji-nebo to nejak omezujete a davate jim ho treba jen na spani?!
Daniel vyzaduje dudlika casto i pres den! Bohuzel nekdy i venku..... 😒 jak ste na tom vy ostatni?

aleachim
16. črc 2010

snažíme se jí ho dávat jen, když jde spinkat, ale pravdou je, že někdy si ho vyřve i mimo usínání 😖 .

marselina
16. črc 2010

moje zkušenost s dudlíkem prvnímu synovi jsme ho sebrali nějak po roce a půl a šlo tím,že jsem u něj seděla hladila ho četla mu pohádky před spaním.
druhému synovi(ještě kojen),jsem dudlík sebrala v roce a čtvrt,nejdřív plakal ale to bylo jen jeden večer,ted si na dudlíka ani nevzpomene,zvládl to dokonce aníž bych u něho musela sedět a číst mu 😀 v ten samí týden jsem mu chtěla sebrat i kojení,ale to se nepovedlo,tak jsme aspon ještě sebrali na celý den plínečky,jsme tedy bez ní i na odpolední spinkání,jen večer jí musím dát.

barbika
16. črc 2010

Ahoj, tak u nás byl dudlík asi od 7 měsíce jenom na spaní a v roce jsme se rozhodli s tím skončit. Týden byl perný, protože ho pořád vyžadoval, ale dalo se to vydržet a nakonec začal usínat bez něj.
Takže to chce pevný nervy a držím palce!

pattie
16. črc 2010

My jí ho dávali kdy chtěla (což bylo skoro pořád), v 1,5 roce už ho začala vyhazovat z kočáru, až jsme jednou řekli, že když si ho vyhodila, žádnej mít nebude.... a od té doby jsme bez....

germik
16. črc 2010

no my sa snažíme davat dudlík fakt len na spanie a niekedy ked ideme v aute. Cez den jej ho dávam fakt len ked je kríza /aj to len ked nam idu zubky a to jej ho dám, do par minut sa ukludní a potom ho sama vyhodí/
Ale rozmýšlam že by som ho vzala už aj na noc, len čakám že jej vylezu horné štvorky 😒

kjajule
16. črc 2010

My dáváme dudlík jen na spaní , ted učíme na nočník tak až nám to půjde lépe sebereme i dudel... 😎

marooshka
16. črc 2010

malej má dudlík jen na spaní už dlouho, ale neodpírala jsem mu ho, prostě ho jindy nechce. Když třeba přes den brečí tak ho stejně nechce a zahazuje. Má ho jen na usínání. Můj nejstarší měl dudlík do dvou let a myslim dvou měsíců 😝 jinak ségry holka měla dudlík taky dlouho myslim tak do těch dvou a něco a právě ho nosila pořád, taky i venku atd. Pak ho myslim nějak "jako" zahodili nebo někomu dali nebo tak něco a bylo.

vendulka
16. črc 2010

já se snažím dávat dudlík jen na spaní, ale jsou chvilky, kdy ji ho dám i přes den, když je k neutěšení,ale snažím se ho dávat míň a míň...

sabcav
16. črc 2010

My taky dáváme už jen na spaní 🙂. Asi by si ho dala občas i přes den, ale vždy do bez něj zvládneme 😉. Nechci dopadnout jako tchán, ten měl dudlíka ještě v 1. třídě ve škole 😀 😝. A buď ho přestane chtít sama, nebo ho v prosinci vezme mikuláš s čertem nebo ho dáme v únoru sestřičce nebo bráškovi 😉.

shaula
16. črc 2010

U nás byl dudlík nutností, jinak bych skončila v Opavě. Takže jsem ho dávala, když ho chtěli (ale sama jsem jim ho nenabízela). Asi před dvěma měsíci jsem se rozhodla, že s tím skoncujeme, tak jsem jim sebrala všechny dobré dudlíky a nechala jen dva rozhryzané - a jeden synek se rozhodl, že než rozkousaný, tak radši žádný 😎 Druhý ho bohužel ještě vyžaduje, ale spíš ho žmoulá v ruce, do pusy ho dá jen na chvíli, pořád čekám, až se rozpadne úplně a pak ho spolu půjdeme vyhodit, snad pak dá pokoj taky úplně...

jmisa
16. črc 2010

Náš malej má dudlíka jen na spaní a stejně ho pak vyplivne. Nějak to nehrotím, ven už ho nenosíme dlouho a doma ho ve dne nevyžaduje. Spíš si ho někam uklidí a pak se s ním od někud vynoří, tak mu ho zabavím a je to.

ani3012
16. črc 2010

ja som na tom presne ako jmisa 😀 akoby som to písala ja sama 😀

glumy
16. črc 2010

Davame dudlika jen na spani a nekdy teda v aute, ale pres den ho vzdycky nekam zasiju, aby ho Kubik nevidel😀

luthien.k
16. črc 2010

My zatím bohužel dudlíkujeme dost 😅 Na spaní, do kočárku, do auta, do nosítka musí být, jinak je řev jak blázen a doma si ho taky vynutí často, acho jo 😝 Malej je bohužel dost uječený a dudlík to aspoň trochu tlumí 😅 😀

ferinka
16. črc 2010

Dudlíme a nemůžeme přestat,ale já se ho prý taky nechtěla vzdát 😀

jeudi
20. črc 2010

náš filipek má 4 roky pryč a pořád ho má na noc do ničeho ho nenutím zbyteně by se stresoval až ho nebude chtít tak si ho neveme.na ven ho nenosí stydí se za něj.ale na noc ho pořád vyžaduje.a myslím že dudlík po roce není žádná ostuda ,do ničeho bych dítě nenutila..znáte to čím víc něc zakazujete tím víc to to dítě chce

zany
22. črc 2010

Honzík byl bez dudlíku v roce a půl 😉 Od roka ho měl jen na spaní. Vydrželi jsme přes dovolenou, po obědě se učil spát bez něj a pak si ho šel sám vyhodit do koše a od té doby byl bez něj úplně 🙂 Ze začátku to byl trochu boj ho uklidnit, ale zvykl si a dobrý 🙂
Eliška ho má od roku jen taky na spaní. Jen co se vzbudí, tak mi ho podává a nebo ho sama odloží na skříňku 🙂 Teď jedeme na dovču, tak ještě vydržíme a hned potom jí ho taky zkusím sebrat... Ale rostou jí ještě zuby, tak uvidíme jak to s ní půjde 🙂

blandik
22. črc 2010

U nás to bylo tak, že jsem mu dudlíka kolem roka začala brát na den. Po spinkání jsem mu ho vzala (nejprve tajně, při hře, později i vědomě) a dala do hrněčku v lince. Vůbec mu přes den nechyběl, ale kdyby ho měl na očích, tak by si jej do pusy dával. V noci a při usínání ho potřeboval hodně, budil se kvůli tomu, že jej neměl. Když byl jednou nemocný - měl i rýmu, kašel - bylo to cca v 15M, tak dudlík nechtěl, protože potřeboval dýchat pusinkou. Tak jsem se rozhodla mu jej vzít. Tři dny si ani nevzpoměl a pak jej začal hledat - ale nebylo to až tak zjevné, že by si přímo o ten dudlík řekl, neukazoval na pusinku. Jen nechtěl jít spát, usínal s obtížemi a ráno se mnohem dříve budil. V noci ale zato spal báječně. Trvalo to asi měsíc, co měl problémy s usínáním a s brzkým buzením. Po měsíci totální pohoda. Vše se srovnalo. Dohodnce jsme po třech týdnech, co jsme mu jej vzali byli o víkendu s podobně starým chlapečkem, který dudlík nedal z pusy ani přes den a malý na dudlík vůbec nereagoval. Osobně bych doporučila se dudlíku zbavit spíše dříve než později. Po tom roce a půl si děti už moc, moc pamatují a taky více protestují. Osobně si mylsím, že dudlík v pozdějším věku může uškodit zoubkům, navíc brání v rozvoji řeči. Ale tím nechci nikomu nic nutit, vzít dítěti dudlík není snadné. My jsme jen využili příležitost.

lumixii
22. črc 2010

My máme zase dny kdy dudlíka nevyndá z pusy, a dny, kdy si na něj ani nevzpomene a když mu ho dám do postýlky na spaní, tak ho stejně vyhodí... 🙂 I ven ho kolikrát nosíme.. rozhodně to nehrotím.. až ho nebude chtít, tak si ho brát nebude.. nestresovala jsem tím prvního syna, (který ho měl na spaní do dvou let), nebudu ho brát ani tomu druhému.
Všechno je věc názoru 😉

mili84
22. črc 2010

Ahoj , my zatím dudlíka nějak extrémně neřešíme... Na spaní ho dám vždycky a přes den si na něj většinou ani nevzpomene - pokud ho někde nenajde. Takže přes den se snažím je mít z dohledu i dosahu, ale když je ukňouraný nebo nesvů, tak mu ho prostě dám. Postupně se ta doba s dudlíkem minimalizuje. Až nám zbyde jenom na noc, tak budu ráda. Ale na noc to nebudu řešit, myslím si, že si k tomu dojde časem sám...Ničemu to nevadí. Do 18ti ho mít nebudeme, že 😀

romana29
25. črc 2010

Sousedovic dcerka měla dudlík ve 4 letech 🙂, prý už si mysleli, že s ním půjde i do školy 😀 .
Syn byl velkej dudlal, ale pak nějak sám dudla začal vyplivovat a v roce ho neměl vůbec, ale taky jsem mu do toho vůbec "nemluvila" - chtěl dudlíka, tak ho dostal.
Sestřenice dcerka ho měla asi do dvou let, ale taky pak nějak tak samo to přešlo...

marecek4
25. črc 2010

naši kluci dudlíky neměli,Terezka ho ztratila asi v roce a půl a protože jiný nechtěla,tak jsme skončili bez něj a Ráďa ho brala jako hračku,která se časem omrzela a v roce byla bez něj

berynka
25. črc 2010

Naše malá měla dudlík tak do 2 a půl 😅 . Od roka na noc a výjimečně ho chtěla i přes den, když jí rostly zoubky.
Kolem těch dvou let sem měla snahu, že bysme ho mohly dát nějakému miminku. Ale to neprošlo ani nahodou 😀 . A já si hlavně říkala, jak to bude v noci, když se probudí, protože dudlík 100% okamžitě zabral? 😕
Jenže pak bylo období, kdy si dudlík začala vynucovat pořád, celý den mne přesvědčovala, že chce jít spinkat... no, je to logika, na to se nedá nic namítat, že? 😉 Takže jsem se naštvala a udělala tu úplně primitivní věc... ustřihla špičku 😝 . Ani jsem nedoufala, že by to mohlo zabrat! V ten okamžik začal být dudlíček nepřítel, Hedu nejdřív usoudila, že se rozbil, tak chtěla, ať ho opravim, pak že koupíme novej. Ale jak už byla starší, tak pochopila vysvětlení, že je velká holka a těm se takhle rozbije každý dudánek a od té doby po něm ani nevzdychla... kupodivu ani před a během spaní 😎 .

ined77
25. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak u nás se zatím dudlíkuje ještě na spánek, ale rostou zrovna trojky, tak čekám až budou všechny venku a pak se snad podaří odevzdat dudlík pejskům 😉.
zhruba od roku už ho má jen na spánek...na ven jsme našli náhradu v podobě rohlíku a vyšlo to 😀.
ještě je dost možné, že ho rozhryže jako ten minulý a to bude mít pak smůlu 😉 .nový se kupovat v žádném případku nebude 😝 😀 .
ráda bych, aby byl bez dudlíka než se narodí mimísek, aby mu ho pak nekradl jako já kdysi sestře 😎 😀 .

kristi
25. črc 2010

naše ho měla na spaní a prakticky kdykoliv chtěla cca do dvou let. Pak ji ho vzal pejsek

maart
25. črc 2010

Vubec neresim 😉 . Dcera ho ma na psani porad....ani by me nenapadlo ji ho odebirat. Starsi syn ho mel do postele do 3 let, je ted UPLNE normalni 😀 sikovnej kluk, ma nadherny rovny zuby....mladsi skoro do 3 let, ma zuby kapku krivy, asi bude mit rovnatka, ale je to tim, ze ma od malinka vyrazeny predni mlecny zub (nosi mezernicek 😉 ). Takze s dcerou se tak nejak do pul roku taky urcite dohodneme. Ale ja jsem v mnoha vecech hooodne benevolentni 🙂 ...takze tak.....

brusinka.pusinka
25. črc 2010

my dudlík odnaučili v teď před 14 dny a i když ho vidí u jiných nechce ho. Jeden den pláče a pak už si ani nevzpoměla 😉 Je moc šikovná u nás je nezbytností plyš. hračka, buď medvídek spinkáček nebo František s Faninkou 😀 😀 😀 taháme všude 😉

muminek
26. črc 2010

Náš malej měl dudlík dokut ho neprokous asi 1,5 roku pak jsme ho hodili do popelnice odvezli ho popeláři jsme jim zamávali a bylo to. Když o něj knoural tak jsme mu řekli aby si vzpoměl jak to bylo pověděli jsme mu to a tak to samo přešlo. Já bych to asi neřešila ono to přejde časem . Ale je pravda že usína s dvouma medvědama maminkou a mimnkem a ty snama jezdí všude i pod stan a měl je i v restauraci na jídle.

marier
26. črc 2010

Dudlíka vyhodit 😉 Daneček bude asi týden plakat,ale pak si na něj ani nevzpomene,osvědčené a vyzkoušené,postupné odvykání dudlíku nic neřeší přeji pěkný den Marie

ivika18
26. črc 2010

my jsme malého taky poslali vyhodit dudlík do koše, kupodivu neprotestoval, vyhodil ho a v pohodě 😉