Dáváte svým dvouletým dětem pleny?

terezasabackova
13. dub 2017

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli dáváte svým dvouletým dětem pleny? Mám dvouletého syna a bez plen se zatím neobejde. Ve svém okolí pořád slyším, že je už velkej a pleny by měl nosit jen na noc. Na nočník zatím nechce a opravdu nejsem ten typ matky, který by dítě dával na nočník za každou cenu. Zajímal by mě váš názor, jak to máte vy, případně jak jste děti učily na nočník. Děkuji za rady.

terka_85
18. dub 2017

Starší syn nechtěl ve 2 letech o nočníku ani slyšet. Měl hysterické záchvaty jakmile jsem ho na něj jen posadila. Tak jsem to nechala být a ve 2,5 letech to zkoušela znovu. Během 3 dnů se odplenkovat přes den, během týdne neměl plenky ani v noci.
Mladšímu je 23 měsíců a zatím je to úplně stejné.
Neřeším to, až bude chtít, tak to přijde... V 5 letech už snad plínky mít nebude 😀

plkdd
29. dub 2017

Dobrý den, mám 3 děti, kluky, všichni jsou od roku, nejpozději od roku a půl bez plen přes den, pouze do 2 let měli plenky na noc. Všechny jsem posazovala od 11 měsíců na nočník, stačilo na chviličku sem tam, před koupáním, doma jsme pak tleskali a jásali, když vyčurali třeba kapičku a oni postupně vše pochopili a naučili se bez problémů. Promiňte mi, ale myslím si, že tohle záleží hodně na rodičích. Mám děti i s velkým věkovým odstupem, takže se jen nekopírovali od sebe. A když jsem to zvládla naučit všechny tri tak brzy, myslím, že to jde naučit takto či podobně všechny děti. Petra

popelka1984
29. dub 2017

Synkovi jsem začala odebírat pleny kdyz se mu blížil druhý rok(květen). Stalo nas to sice par počůraných tepláků ale co. Nejprve mi tak behal doma s tim ze věděl jakmile bude chtít tak mi musi říct nebo si prinest nočník ktery byl porad na dohled nebo si stáhnout kalhoty
Pleny mel pouze do auta aby nepročůral sedačku a do krámu . Stejne jsem sebou nosila náhradní oblečení a delam to i ted kdy mu budou tři roky. Do par týdnů jsem odbourala pleny v noci, počůral se do postele vyjimecne a matrace byla kryta. Myslím že ten druhý rok či mesic dva před je na odplenkovani idealni. Dite chape co chci, lepe se s nim domluvim bez treba v roce, dokaze si rict, donest nočník, stahnout kalhoty. Nejsem příznivcem toho obklopit deti hračkama drzet ho na nočníku treba dvacet minut, cist u toho pohadky. Ja radeji plinku sundam, kazdych deset minut se ptam jestli chce, kdyz se stane nehoda tak vyperu a vysvetlim jak priste. Vzhledem k tomu ze jsem vedela ze pujdu do prace az v jeho trech letech či mesic pred tak mi to tak stacilo.

jirina1110
29. dub 2017

Mam syna 2 roky a 3 mesice. Zacal chodit na nocnik az tet. Nabizela jsem mu nocnik odcas na nej posadila a kdyz zacal brecet tak jsem ho nenutila. Jednoho dne si stahnul kalhoty a plinu a posadil se sam. Kazde ditko k tomu mudi dozrat. Vubec bych to nelamala pres koleno. Kazde ditko je jine. Nektere chodi driv nektere pozdeji. Nebo nechte behat nahateho a ukazte mu ze tady ma nocnik a ze se tam dela ee. To zabralo u druheho. Nemusel se vslekat a jen si sednul. Nebojte on na to prijde sam 😉

kataol
30. dub 2017

Ve dvou a pul letech si dcera sama plinku dala pryc...myslim,ze deti nejsou hloupe a samy si umi urcit,kdy zvladnou jit na nocnik samy..muj mladsi bracha to mel tak samo...nocnik odmital a ve dvou a pul letech sam zacal chodit na zachod...ne ze bych to s malou nezkousela,ale me pliny vesmes nevadily a nez se v roce a pul nervovat v obchode,ze musi curat a za pet sekund to pusti,pockala jsem si,az se sama udrzi..ale podotykam,ze chodit mohla az od dvou let a mela posunity psycbomotoricky vyvoj,takze urcite veci zvladala pozdeji...hlavni je nenechat se prudit ostatnima,pokud plina nevadi matce ani diteti,nechme ho ditetem byt..prijde mi,ze v dnesni dobe se matky predhaneji,co jejich deti umi a neumi a zbytecne se je snazi hrozne rychle nutit rust..teda psychicky..dite co jde do skoly aniz by umelo psat nebo pocitat je asi hrich...z vlastni zkusenosti,zdrave dite je dar a ti co nemuseli resit noc horsiho nez rymu apod.. si malokdy uvedomuji,ze jsou dulezitejsi veci nez co nejdriv zbavovat plinek,dudliku apod...

kataol
30. dub 2017

A dodavam ze ihned jak mala zrusila pleny,spala bez nich i v noci..

dokument
30. dub 2017

@terezasabackova tak to jsem ve svem okoli slysela taky, ale zaroven zadne takove dite v mem okoli nebylo a neni....

Dvoulete maji jeste narok. Synovi (kluk...ti to maji vsechno trosku pozdeji, ale jsou i vyjimky) jsem plinku na den vzala ve 2 a ctvrt roce a 14 dni cural do gati (doma), a pak dobry. Pak jak se oteplilo, asi za 2 mesice, jsem vzala na ven, dobry, bez nehod, nezapomina se, nikdy. Ale na spani na noc , ji ma jeste ted a bude mu 3,5 roku. Na spani poo ji nema nebo u babicky kdyz ji to tam nechci od nej pocurat (co kdyby), tak mu ji dam. A ted posledni tyden uz ma i pres noc vetsinou suchou, tak doufam, ze uz i pres nnoc se toho zbavime. Co je kkomu do toho vlastne, ze jo. Bud v klidu.

mysicka_lb
14. kvě 2017

Ahojky, já jsem proti drilování, trápení dětí a také trápení maminek. Ono nedělat nic jiného, než pořád preventivně posazovat na nočník a likvidovat nehody, není pro každou... Syna jsem nikdy na nočník nenutila a neposazovala. A NIKDY jsem mu jen tak nesebrala plínku. Možná mě ukamenujete, ale radši jsme si spolu hráli, než prali a vytírali. Vysvětlovala jsem jen slovně. Zastávala jsem názor, že dítě je na nočník připravené, až když chápe, co se po něm chce. Takže jsem okolo druhého roku začala vysvětlovat, že jdu čůrat, čůrám na záchod a on má ještě plínky, ale až se to naučí, bude chodit taky na záchod (nočník jsme přeskočili). Pak jsem mu jednou v krámě ukázala regál s jeho oblíbenými Monte nápoji a řekla jsem mu, že kdybychom nemuseli kupovat to balení plínek, mohli bychom si místo toho koupit všechny ty Montíky. No a to pochopil velmi dobře a od té doby začal chodit doslova z hodiny na hodinu na záchod. Asi mu chyběla ta motivace. Samozřejmě jsme pak nakoupili plnou ledničku Montíků a ukázali mu je. Plínku jsem mu sebrala až asi měsíc poté, co to bezpečně uměl. Bylo to u nás naprosto v pohodě, bez stresu a bez neustálého převlékání a praní. Jen těch keců od starší generace, co jsem si vyslechla.....

vrana80
15. kvě 2017

Moja mladsia dcera mala nedavno 2,5 roka a o nocniku nechce ani pocut 😉 Niekedy si sadne, posedi a nic...vydrzi bez plienky a ked jej treba tak si ju vypyta...skusali sme vsetko co sa da 😉 Ma priklad aj v starsej sestre a nic 😉 tak som si povedela ze to chce este cas, tak uvidime.