Dáváte už v téměř 8mi měsících dětem těstoviny?

suki
24. dub 2008

🙂 ?? 🙂 Děkuju za odpovědi.

lenkakr
24. dub 2008

začala jsem až v 8 měsících, protože obsahují lepek. teď je baštíme i samotný 😀 to jsou nejlepší

paolin
24. dub 2008

od osmi mesicu rohlik i testoviny 🙂

jabber
24. dub 2008

Holky a kolik mají prckové zubů? My máme zatím jen dva spodní, tak to asi nemá cenu jí dávat, nebo jo? Já jí dávám na hlodání zatím jen kukuřičné křupky 😅 . A to jim jako vrazíte do ruky třeba kolínko, nebo jak myslíte těstoviny?

paolin
24. dub 2008

jabber, treba nadrobno nakrajene spagety.

kacka79
24. dub 2008

Těstoviny dáváme od 8 měs, nakrájený v příkrmu nebo i do ručičky, když vaříme 😀

jabber
24. dub 2008

Aha, díky holky, tak já to teda taky vyzkouším 🙂

pipisek
25. dub 2008

já je uvařím (bezvaječný italský) a přimíchám k jídlu, ketré jí vařím do krabiček do mrazáku. trochu pak vše přejedu mixerem, ale už nechávám kousky.

petule.h
25. dub 2008

ano já už dávala skoro vše, vždy´t v příkrmech máš od 8 měsíců i brambory, rýži.. .jinak jabber, my měli v 9 měsících už 8 zůbů určitě, ale to je u každého dítěte jiné, neboj 🙂

kalo
25. dub 2008

My jsme ještě bezzubí 😀 Ale těstoviny jsem ještě nezkoušela....Zkusím! Do maso-zeleniny dávám na střídačku brambory, rýži, jáhly nebo pohanku....

syrael
25. dub 2008

Rozhodne ne, zubu mame sice plnou pusu, ale nebudu do decka cpat zbytecne brzo lepek, vsak si ho za zivot jeste uzije!

kalo
25. dub 2008

No...my jíme denně dětské sušenky a na noc kaše a v tom lepek je taky... ☹ ☹

majaaita
25. dub 2008

Ve zdravé výživě se dají koupit bezlepkové těstoviny. Když normální, tak určitě bezvaječné.

Jiřímu dávám bezlepkové od ukončeného 8. měsíce, teď už mu dávám naše bezvaječné. Lehce mixuju, sice už zuby docela má, ale rád se dusí 🙂

petule.h
25. dub 2008

hele holky, dávejte svým dětem co uznáte za vhodné, já tohle nemám ráda, tady je lepek, tady škrob...atd. já i všichni jsme byli krmené normálně a jsme ok, dnes se to přehnaně řeší, kde je jaké éčko...nedávat masox jen solčanku...atd.rozhodně nejsem zastáncem vše zdravé je nej...ale to je každého názor. můj kluk jí všechno od roku, je zdravej, nic mu není a doktorka taky říká, že je dobře, že jí všechno. znám matky, co děti krmí pohankou, jáhly...nesmí nic sladkého..pijí vodu a pak to dítě když vidí jiné jak jí např. brumíka, nebo čokoládku, tak mu to vyloženě rvou z ruky a cpou se tím.no nic, každý má jiný názor, to není kritika, a´t každý vychovává dítě a krmí ho dle svého přesvědčení, nicméně nevěřím tomu, že dětské příkrmy od hippu...atd by schválně dělali něco, co je škodlivé

kalo
25. dub 2008

Je jasný, že dítě bude jíst podle toho, co jí jeho rodiče...Když se u někoho nepije kravské mléko, nebude ho asi ani dítě pít, je-li někdo vegoš, budou asi i jeho děti...U já nejím vepřové maso nebo čokoládu (sladkosti), nepiju mléko a nebudu to dávat ani svému dítěti..Pohanka a jáhly jsou u nás vařené jako příloha častěji než brambory a připadá mi to normální...
....Ale když jsem v jedné diskuzi napsala, že jsem /i na doporučení dr./ dala malé Lipánka, tak se do mě zúčastněné pustily, jako bych dala malé jed na krysy...
......Ještě k těm těstovinám....když je dítě nejí denně, proč ne?? My baštíme všechno. zase se úmyslně vyhýbat potravinám, protože mají to a to je nesmysl..pomalu zvykat na všechno, co je od určitého věku doporučováno...

petule.h
25. dub 2008

, já mléko taky nepiju, ale určitě ho dáváš do bramborové kaše né? nebo u vaření, tak se s mlékem setká, jinak abych tě uklidnila, tak jsem taky dávala pribińáka...je to na každém, já zase miluju maso, čoko nejím moc, ale malému kupuju brumíka, mléčný řez...apod.
já se tedy snažím vařit vše i rajskou kterou nenávidím malému vařím, on je stejně po mě, takže miluje omáčky, masa na všechny druhy..miluje třeba kyselé zelí, snědl by i utopence...atd. Já bych zase nejedla jáhly a pohanku, to je holt na každém. Stejně se časem s vepř. masem setká i tvé dítě... 🙂

markeeta
25. dub 2008

ja taky uvazuju co vsechno ji davat, protoze uz potrebuje vice kalorii. Testoviny urcite a rozmlete na male kousicky. Natasa uz chroupe sama jablicko a mrkvicku.
Jak se tu bavite o tom mleku, tak u nas je k dostani specialne upravene mleko pro deti od 6m do 2let obohacene vitaminy a mineraly, po otevreni musi byt spotrebovano do 2 dnu, protoze neobsahuje konzervatny. Nedavam ji ho pit, ale pridavam trochu do kase.
Taky souhlasim, ze od 8.mesicu by meli byt zvykany na vsechno. Dneska se kazdej boji detem neco podat, ale jsou to neoduvodnene obavy, ty pripadne alergie se jen oddali. Urcite do ditete nervat litry kravskeho mleka denne, ale treba kazdy tyden trochu bifi jogurtu je ok. Ten organismus si musi zvykat.
Davam ji i na zuzlani pulku krajicku toustoveho chleba s maslem. V zemi, kde ziju jsou vypestovane a vyprodukovane potreviny prirozene bio, takze v tomhle ohledu ja se nebojim.

petule.h
25. dub 2008

souhas, já dávala taky toast.chléb se sýrem, nebo pribinou..jogurty už normálně. Má rád všechno a nad ničím se mi zatím neošklíbá.Co se týče potravinové alergie, tak se projevila ve 2 letech a to na čokoládu, ale to není nic hrozného, to přejde za nějaký čas a čas od času mu můžu jednu dát, nebo smí když už tak bílou. jinak jsem ráda, že opravdu jí to co já.

med
25. dub 2008

Ahojky, já už těstovinky dávám. Petule.h naprosto souhlasím s tvým názorem, dávám taky, co uznám za vhodné. Lipánka tak jednou za týden, dělají ho teď "bez chemie". Taky už měla chleba s lučinou, žemlovku, puding, koprovku (samozřejmě neochucenou). Rohlík, piškot nebo jablko v ruce je u nás na denním pořádku. Sama doktorka mi řekla, že jí mám zvykat na lepek. Žádnou reakci na něj nemá, tak nevím, proč bych ho nedala. Psali jste tu, že dáváte kukuřičný lupínky - to jako cornflakes? A jak je dáváte, třeba do ovocný přesnídávky? Nebo jen tak ty lupínky do ruky?

petule.h
25. dub 2008

malému chutnali takové ty kukuřičné tyčinky, to si pamatuji, jinak já už od roku dochucovala, tak uvidíš jak se to vyvine u Vás, mám rodost, že malému chutná vše a že nemáme problém.Navíc tlustej není,nemocnej taky né a to je hlavní. jasně, že mu necpu párek každý den, ale jednou do měsíce mu ho taky ohřeju s kaší, nebo když jdeme někam třeba do zoo, tak mu ho koupím, nám jsou sice 2 roky, ale tak po tom roce už jsem mu ho taky zkoušela dát, jelikož už kousal...nejsem žádnej blázen do výživy, spíš si myslím, že od každého trochu, takže přes dens e nám vejde do jídelníčku ovoce, zeleninka, mléčné výrobky, pečivo, a určitě polévka...no a hlavní jídlo je jak kdy že, třeba dnes gulášek 🙂

jabber
25. dub 2008

med - to jsem psala já, kukuřičné křupky natural - normálně do ruky na žužlání 🙂

petule.h
25. dub 2008

jasně, to jsem si myslela 🙂

med
25. dub 2008

jabber díky, tak to taky zkusím, ať má nějakou změnu 😉
petule.h, taky bych ráda, aby malá dlabala všechno, až bude vetší a neohrnovala nad vším nos. Manžel je vybíravej už prý od malička, tak bych se tomu ráda vyhnula, občas je to s ním horší než s miminem 😀 Já teda kromě kuřecího masa nejím žádné, ale není to nějaké vegetariánské přesvědčení, maso mi prostě nechutná, ale rozhodně nebudu malou v tomhle omezovat. Vařím (spíš teda kupuju) jí všechno - kuřecí, krůtí, telecí, hovězí, jehňečí... doufám, že jí to vydrží 🙂 I když jestli bude po mně, tak bude spíš na čokoládičky 😅

petule.h
25. dub 2008

no vidíš, můj kluk, je prostě po mě v tom mase, manžel taky nejraději vše z kuřete, ale sní všechno-naštěstí, já dělám hodně vývary a polévky, tu musím mít min obden a z hovězího je nej a omáčky se dasjí dělat s jakýmkoliv masem , jen je problém, že pro mně je kuřecí moc suché 🙂 , nicméně to je jedno, hlavně že vaříš vše..jak říkám, já taky nejím moc zeleninu, rajskou nenávidím a vůbec červené omáčky...ale vařím to, protože vím, že jim to oběma chutná, jen to nechám vždy ochutnat manžela 🙂 . Maso děti potřebují, to je bez diskuze. Čoko jak jsem psala my te´d nemáme, krz tu potravinovou alergii, ale občas mu dám, většinou, když je jí kupa dětí okolo, tak 1x za 14 dní. Taky se snažím střídat přílohy a od toho se odvíjí jídlo, takže rizoto, pak třeba špagety...atd ale někdy se mi vařit nechce., tak si koupíme pizzu, nebo udělám toast.Hele ono do budoucna je to fajn, protože pak nemusíš nikde v restauracích lovit jídla...vždy se najíte 😀

jabber
25. dub 2008

tak u nás jsem prevít na jídlo já a už od mala, tak jsem zvědavá, jak budu vykládat dceři ať něco jí, že je to zdravé, když já to třeba nejím 😅

petule.h
25. dub 2008

to nemusíš, ona to určitě ochutná i jinde než doma a pak to budeš prostě kupovat. já bych taky nevařila mozeček a malej ho ochutnal u babičky a chutnal, já ani květák moc nejím.hele vař co chceš, pokud nejsi nějakej vegan a nebudeš dítěti odpírat maso úplně, tak je to určitě ok, já rajskou taky vařím krz manžela neboj 😉

jabber
26. dub 2008

petule, no je to fakt, ode mě se třeba chudák nedočká králíka, protože to prostě nejím, ale u tchýně si ho asi dá. Já nemám ani tak strach, že by něco neochutnala, víš co, mě spíš děsí až přijde otázka proč já to a to nejím - aby pak nezačala taky vymejšlet 😅 😀

petule.h
26. dub 2008

jasný, ale myslím, že je to nenapadne, ve školce to jíst bude, u tchýně taky.Hele můj táta nejí králíka, skopové, a nemusí kuřecí.Já skopové poprvé ochutnala snad ve 24 letech a chutnalo mi a králíka jsem čas od času měla u babičky, ale te´d ho docela vařím...takže bych to neřešila, mě to nikdy nepřišlo, že se to u nás nevaří.Je fakt, že se od malička zabíjelo prase u babičky , já jsem prostě masožravec jako brno, ale zase manžel á rád ryby a zeleninku, tak holt udělám rizotko s kuřátkem a zapečenou rybu se zeleninou...atd

malovani
27. dub 2008

Holky, koukám, že vaše děti toho jí už hodně, my jsme se zatím dostali jen k masu (kuře, krůta, hovězí, jehněčí) se zeleninou a bramborem, popř. jí dávám do směsi zeleniny a brambor místo masa uvařenej žloutek (zatím půlku)... jednou jsme jí dali do ruky kousek jablíčka a to nemělo žádnej úspěch, mrskla s ním na zem a šla si hrát 😀 ...

A chystáme se na ty kukuřičný bezlepkový tyčky nebo křupky...

med
28. dub 2008

Malovani, já jsem bohužel kojila jen 2 měsíce, tak jsme začali brzy se zeleninkou atd. U dětí, který jsou plně kojený do půl roku je to asi pomalejší... si aspoň myslím...

petule.h
28. dub 2008

med, my to samé, příkrmy byli od 4 měsíců, takže jsem od malička neměla sebemenší problém z jídla na lžičce...apod a v roce jedl vše.. já kupovala příkrmy i jsem vařila, ale jemu stejně do těch 10 měsíců chutnali víc ty kupované věci, a pamatuji si, že nejvíc to byl brambor se špenátem 🙂 . Co piškoty? já kupovala ty cukrářské