Dcera je ve školce, počůrává se

vercamudrunkova
19. bře 2018

Dobrý den dcera 33 měsíců nastoupila do školky, první týden v pohodě, ale potom se začala ve školce počůrávat, přitom je bez plenky více jak 9 měsíců i na noc. Do školky nastoupila, kvůli tomu, aby se pořádně rozmluvila a čeká nás kolečko proč nemluví tak jak by měla. Dcera si umí říct na čurání a když jdeme do školky tak mi zopakuje, že má říct teto čurat. Jinak ve školce se jí líbí, když tam jdeme tak do třídy přímo běhně a když jdu pro ní musím skoro 10 minut čekat že si pohraje. Máte zkušenosti zda jí mám vzít ze školky nebo vydržet. Učitelky na mě furt že ona byla jediná venku, co se počůrala atd a když řeknu že si jí teda nechám doma tak mi řeknou to není řešení a že jinak šikovná. Špatně to snáším nevím co mám dělat pořád i opakujeme že si má říkat jako doma. Zkoušeli jsme i způsob odměny máte nějaké rady? Když řeknu, že nepůjde do školky tak brečí že tam chce nevím kde je zakopený pes, když se jí tam líbí. Děkuji za Vaše rady a zkušenosti

pejskyne
19. bře 2018

Je to nové, je to vzrušující, prostě si na to čůrání tolik nemyslí. Určitě to vychytá. Chápu, že učitelky to trochu obtěžuje, ale neměly by z toho dělat bůhví co, to jí určitě nepomůže. Až přestane cítit ten tlak, že je potřeba se nepočůrat, a víc si ve školce zvykne, že jí bude zabývat kapacita i na takové věci, jako je čůrání, bude určitě v pohodě. Zatím prostě vybavit spoustou náhradního oblečení a nehrozí to. Jo a když v 33 měsících dokáže říct Teto čůrat, aspoň trochu evidentně mluví a před ukončeným třetím rokem myslím stále OK, když nerozpráví plynule

pejskyne
19. bře 2018

Nehrotit to, jsem chtěla napsat, ne nehrozí, pardon

hojda
19. bře 2018

Tak bych se rovnou zeptala, jaké řešení tedy navrhují učitelky, ať víš, co máš tedy podle nich dělat.

olga_
19. bře 2018

Dala bych tomu čas podle pravidla "deset z deseti dětí ocení, když se o tom nemluví". Pokud jinak problém nemá, ve školce se jí líbí, tak si to podle mě sedne, ale chce tomu nechat čas a nestresovat ji tím.