Dcera má 16 měsíců a nemluví. Poradí někdo?

mathilda
6. bře 2008

Ahoj,
poradí někdo ? Dcera v roce žvatlala, povídala i něco jako máma, tata, baba. Ale už ne. Teď se omezila pouze, že na něco ukáže nebo vidí psa a "řekne" eeee ? Je moc šikovná, hluchá není, většinou i udělá co po ní chci, ale nemluví. Kamarádka říkala, že mluvení se řeší cca od 3let, jenže její dcera už mluví ve větách 😎 .

eleonora
6. bře 2008

Mathildo to je u deti uplne normalni nas malej taky nechtel mluvit a na vsechno ukazoval. Tak jsem ho trochu ignorovala rikala basnicky a formou hry se ucil slovicka. Zacali jsme lip mluvit tak kolem dvou let a ted je ukecanej ze si nekdy preju aby radsi ani nemluvil. A nemuzes srovnavat dve deti mezi sebou tvoje Matylda je urcite zase v necem jinem lepsi nez kamaradky dcera 😀

mathilda
autor
6. bře 2008

no podle toho co říká kamarádka, je její dcera geniální 😝 😝 😝 , takže si ne 😎
á byla v klidu dokud jsem se včera nezačetla na rodině.cz o nemluvení, tam byla s věkem úplně špatně 😎 . Za 2 měsíce nás čeká prohlídka u MUDr., ona strašně žere tabulky, tak když jsem si v průkazu přečetla, že by měla v 18m, spojovat slova, fakt mě přepadla depka. MUDr. mi třeba do prlkazky napsala,že dcera lehce opožděná, protože ve 12m. nechodí !!!! 😠
Každopádně díky za odpověď. Jo koukal se tvůj na telku ? Moje máma mi tvrdí, že dcera nemluví, protože se kouká na telku (ne pořád), že jí mám poštět písničky, že ona mi pouštěla Abbu, což je blbost, protože Abba mě rozhodně mluvit nenaučila

aponchie
6. bře 2008

bud v klidu ,tohle deti delaji,pak s ebudes divit jak se rozjede jeste 🙂 a mudra je divna to ta moje rika ze deti maji cas a nema cenu je honit a ze ti napise ze je opozdena ve 12mes.pac nechodi?ja osobne bych k takovemu mudre nechodila

eleonora
6. bře 2008

Kouka na pohadky zacali jsme na krteckovi a nejaky pohadky mam namluveny na cd tak vecer pred spanim posloucha maxipsa fika jinak nechce do postele a kouzelnou skolku mu poustim.
Chodit jsme zacali az v 15 ti mesicich jinak jen za ruku je chytrej a sikovnej jenom mirne linej a nebavi ho neco se ucit to samy byl u nas nocnik a plenky ty jsme dali prac az ve 2 a pul letech

mathilda
autor
6. bře 2008

Matylda začala chodit ve 13m, MUDr. je divná, jednou ti řekne na všechno je čas a po druhý, vy jí jako nemotivujete ? tak já jí ještě nechám, na telku kouká jenom na reklamy, takže pohádky ještě nic, a čtení pohádek jí moc neba, spíš chce šmajchlovat tu knížku 😎

zdenka26
6. bře 2008

Ahojky,nějak bych to neřešila,brácha začal mluvit ve třech letech a ted je až moc ukecaný a jeho syn začal mluvit až ted a to má 2,5 let,Takže já bych to neřešila 😉

mathilda
autor
6. bře 2008

no ono mi asi nic jinýho nezbude 😠
jsem jí alespoň pustila Lvího krále 😀

mikca
6. bře 2008

matilda klid neboj naučí se to hlavně to nesrovnávej s jinýma dětma to to je nejhorší co můžeš dělat...každé dítě je jiné..můj malej taky mluví špatně jo to hatmatil..naše malá v jeho věku už vystřihla větu a tuten ani nespojuje slova...ale nějak to neřeším se to naučí...prostě potřebují na mluvení víc času... 🙂

eps
6. bře 2008

Mathi, nespěchej na ni, synovec se rozmluvil těsně před 2. narozeninama, a to mluvil jen "toto", "totoje"? A teď už vykládá básničky, zpívá, povídá ve větách (2. narozky měl v úterý!), on rozuměl, jen prostě nechtěl mluvit (a to měl vzor v bráškovi, to je kecka 😀 )

mathilda
autor
6. bře 2008

no asi tomu nepomůžu, mluvím na ní jako blázen 😎 , ale musí chtít sama

paolin
6. bře 2008

nas maly taky zacal mluvit az ve dvou letech. vubec jsem to neresila. kazde dite to ma jinak
a poznamkam stylu "vy to jeste nedelate..?" se vysmivam 😉
ted jsem rada, kdyz synator obcas zavre pusu.
aneb prvni dva roky chceme po detech, aby chodily a mluvily a zbytek zivota
po nich chceme, aby si konecne sedly a mlcely 😀

mathilda
autor
6. bře 2008

holky moc děkuji 😀 😀 😀 😀 😀 , tak já to ještě na pár měsíců hodím za hlavu 😎

krikri27
6. bře 2008

Mathi, jj 🙂 Na Anežku jsem taky mluvila jak blázen a do 2 let byla hodně málomluvná 🙂 a na Elu jsem neměla tolik času a od roku pusu nezavřela 🙂 a jsou i děti, které na to dlabou i skoro do 3 let a jsou v pořádku 🙂

kyri
6. bře 2008

klídek, fakt, mám známé, cojejich prostřední synek nemluvil asi do 3 let - vždy používal jako "tlumočníka" svýho staršího, děsně ukecanýho bráchu. no, a ve 3,5 letech už rovnou četl (i cozí slova!) - jsem z něho fakt nestíhala 😀

violet.b
6. bře 2008

ahoj, u nás krišot v 2,5 letech říkal tútút jakože auto a to bylo všechno. naštěstí naše moudrá MUDr. mě uklidňovala. Přesně 1 den po 3 letech se rozmluvil (a doteď nezastavil 😵 ). Je fakt, že už v roce rozuměl velmi dobře - předložky, příslovce, příkazy a tak). Naše mladší Aňa začala mluvit spolu s krišotem (jsou od sebe rok).

kyri
6. bře 2008

violet - máš výborný motto 😀 😀 😀

violet.b
6. bře 2008

jo, to vymyslela kamarádka, když se narodil krišot, asi nám to tím mottem zavařila 😉

mathilda
autor
6. bře 2008

mě se zase líbí Krišot 😀 😀 😀 😀 , to je super 😎

bramburka
7. bře 2008

moje teta začala mluvit velmi pozdě, okolo 18 měsíců teprve par slovicek a ted teda neznám ukecanější ženskou 😉 důležitý je jestli rozumí! No oni jsou prej líní. Zkusila bych ignorovat to ukazování... nebo prostě nepotřebuje mluvit, aý ti jednou řekně: Je to málo slaný, budeš koukat 😉

krajcoanka
7. bře 2008

čaute, devy!
moja segra ma 39 mesačného chlapca a ten tiež len hatlá. Sem tam povie mama, tato a tata. Aj som jej hovorila nech ide k logopedovi, že to nie je v poriadkú, no ona tomu necháva volný priechod.
Ja mam dvoch chlapcov(30 mes. a 5 mes.) a starší hovorí už od 11.mesiaca. 🙂

georgine
7. bře 2008

ahojky.. muj malý mluvi teprve od 2 let do te doby obcas mama, tata a brrrm.
ale tedka táák kráýsne mluvi ve vtách vsechno se krásne naucil.. nebojte to se poddá... taky se od roku a pul omezil na jedno slovo treba mama a rikal ho tak 5x do týdne.. doma bylo ticho jak v hrobe a tedka mele pantem ze to je des a z niceho nic.. chod s mezi deti ktere mluvi treba obkouká.

georgine
7. bře 2008

paolin souhlas.. 😀

megee
7. bře 2008

chlapeček od kamarádky má 15 měsíců a taky nemluví komě atooo, když kolem projede auto to mu jde dobře jinak neříká ani mama, tata ....

marusch.mat
7. bře 2008

Mathildo, na něco se tě zeptám, malá si na něco ukáže a ty jí to podáš, je to tak? Jeslti ano, tak malá se dorozumí i beze slov a tak prostě mluvit nepotřebuje. To děti rády dělají 😉 Jinak nechápu tvoji lékařku. Za normální se považuju, pokud dítě začne chodit do 18 měsíců a pokud by si myslela, že je malá opožděná, měla by vás odeslat na neurologii. 😠

mathilda
autor
7. bře 2008

Marusch: to néé, ona když něco chce tak si pro dojde, třeb pro pikslu s piškotama, sama si jí sundá ze stolu a podá ti jí abys jí otevřela. Ukazuje třeba na psa a tak u toho udělá nějakej zvuk, tak jí řeknu pejsek nebo auto .... 😀
co se týká MUDr.-to je kapitola 😎 . Do průkazky mi v roce napsala mírně opožděná (protože mírně, tak ai zatím žádné neuro 😀 ), jak jsem psala, nechodila a nestavěla kostičky (neb žádné neměla), jo a taky se setra strašně divila, že neříká bác. Já když jdu na kontrolu, jsem zralá na panáka 😀 😀 😀 , jinak je hodná, můžu jí zavolat v noci víkendu a poradí, jenom žere tabulky no 😀

ssiimaa
9. bře 2008

Ahojky, tak můj malý má 15.měsíců a taky nemluví. Bylo období kdy říkal mama, tata, děda a pak najednou přestal a teď nic. Dokáže ukázat to co chce,ale nic neřekne. Chodil už v 10.měsících, ale čůráme pořád do plínek.Když má sednout na nočník tak křičí. Nevíte co s tím? Jinak si myslím, že každé dítě je jiné a nemůžeme je rozdělit do škatulek. Každé je prostě nějaké, ale jsou to naše šikulky.

mathilda
autor
9. bře 2008

Ahoj,
tak plíny neřeším vůbec, počkám na léto a pak se do toho pustím. Matylda si sice na nočník sedne sama během dne, ale oblečená 😀 , myslí si , že je to nová hračka 😀 .
Jinak okolo roku taky povídala: mama, tata, baba a konec.Ukazuje, ale nemluví.

jituska
9. bře 2008

Ahoj, tak moje dcera taky nemluvila. Začala říkat slova až ve dvou letech a mluvit začala až 2roky a zhruba osm měsíců a to jen řekla, mamika v neocici s mimikem (maminka v nemocnici s miminkem) 😀 Spojila tak pět slov, věty neříkala. Mluvit azčala až tak ve třech letech o sto šest a teď jí jsou čtyři a mele a mele, že si někdy musím zacpávat uši 🙂 Takže bych to vůbec neřešila a třea jen malá poslouchá vás,co říkáte a pak to začne opakovat. Každé dítě je jiné a rozhodně není pozadu.

draga
9. bře 2008

mathilda víš co nechápu? proč ti mudra napsala kvůli chození to že je opožděná 😲 zrovna tohle mi včera přišlo z rodiny.cz a je to ke 13.měsícům

Snazi se vas drobecek jiz o prvni samostatne krucky? Pokud ne, pravdepodobne brzy zacne. Mejte proto po ruce pripravenou kameru. Neznepokojujte se, jestli vasemu diteti naprosto vyhovuje lezeni a nezda se, ze by na tom chtelo neco zmenit. Nektera batolata nechodi az do sedmnacti nebo osmnacti mesicu, dokonce i pozdeji

Co třeba zkusit vyměnit doktorku ať tě to tolik nenervuje?

mathilda
autor
10. bře 2008

draga: 😀 😀 😀 😀 😀
no ona je jinak v pohodě, akorát opravdu žere ty tabulky, tak vysonduju jak je to jinde a hodím se do klidu 😎 . Když malá spadla z postele na hlavu, tak jsem jí zavolala v neděli v podvečer a naprosto pohodě.
Je teda pravda, že každou schůzku říká něco jinýho, ale my se stejně budeme zhruba do roka dvou stěhovat do Berouna, tak se mi nechce měnit na chvíli. Z rodiny mi to přišlo taky 😎 a taky si vybavuju, že mi řekla, buďte v klidu, já tady mám 18m děti co nechodí a pak doma čtu v průkazce, že je vlastně blbá, ale jenom mírně 😀 .