Dcera se neotáčí na bok ani na bříško, je to normální?

sixtynka
27. led 2016

Moje dcera se bez pomoci sama neotaci ani na bok (občas se ji to povede, ale malo), natoz na brisko - je to normalni?

radana1992
27. led 2016

Maly se neotacel na bok ani na brisko do sveho pul roku. Az 14dni na to se otocil uplne na bricho a az ted lehava na boku. Kdyztak zkus male pomoct cvikem bobath kdy ji chytnes za kotnicek a naznacis ji ze ma jit na bricho. Az se ti otoci na bok, chvilicku ji tak nechej, pripadne srovnej (maly se mi vzdcky vzprimil do luku ale udajne je to normalni kdyz nevi jak na to) a zkousejte na obe strany 🙂 Doporucila mi to Dr jelikoz ja mam doma lenocha.

hromka35
28. led 2016

moje má za týden půl roku a zatím se neotočila ...když jí pomůžu tak postupně se k tomu dostane ale sama ani na bok...také trénujeme

kackaaradek
1. únor 2016

Ahoj,náš prcek zatím také nic a 14.2. mu bude půl roku. S dopomocí se přetočí, ale jinak nic. Snažím se ho zaujmout hračkou, kterou pak posunu z jeho dosahu a povzbuzuji ho + mu dopomáhám jak píše radana 1992. Ale pokud je na bříšku,tak se snaží dosáhnout na hračky a snaží se i sunout kolínka pod sebe, jakoby do kleku. Každé mimčo je jiné. Držím palce,ať se to brzo podaří 😉