Dcera si zlozvykem tvoří předkus

luho2012
13. lis 2017

Dceři bude 2,5 roku a má zvláštní zlozvyk. Když se na něco soustředí, tak si na sebe posadí hrany stoliček a předsadí bradu (vypadá jak čarodějnice🙂). Dělá to celkem často, vypadá to strašně. Nejdříve jsem zkoušela si toho nevšímat, že jí to přejde, pak zase jsem jí občas řekla ať to nedělá. Teď jsme byly u zubaře a ten si všimnul, že by mohla mít spodní předkus. Tak od té doby jí říkám, že i pan zubař říkal, že se tak nemá tvářit, že bude mít křivé zoubky. Občas skřípe i zubama. Máte někdo zkušenost jestli pomáhá na to upozorňovat nebo si toho nevšímat.

lv
14. lis 2017

Upozornit, samo ji to nepustí.

kuliseks
14. lis 2017

Nas syn si zase cuca prsty misto dudliku, ma skoro 2 roky a myslim, ze to zacina mit vliv n horni zuby.. zubarka rikala, ze je jasne, ze je to lepsi odbourat, ale ze chape, ze se to malokdy povede, jak chteji rodice. Ale pry se to pripadne resi az pozdeji (rovnatka a tak). Drzim palce, at se vam to odbourani povede, my bez toho neusneme ☹ ale kdyztak bude mit, co nejdriv to pujde, rovnatka.. nechci, aby dopadl jak ja, kde ty zuby bohuzel neresila zubarka, takze svoje zuby nesnasim 🙂

lv
14. lis 2017

@kuliseks dcera taky cucala palec, do 5let skoro. Dřív se to bohužel vůbec nedařilo odbourat. Zubarka říkala, že se uvidí na stálých zubech, jestli to zuby ovlivnilo, nebo ne, na mléčných to vidět nebylo.

verdos
14. lis 2017

@lv Náš syn si na upozornění ten palec schválně cucá ještě víc. Takže spíše záleží na povaze. Zuby zdeformované má. Teď mu budou 4 roky, zubařka říkala, že do 4 let bychom to měli odbourat. Šila jsem mu speciální rukavice, ale naučil se je sundavat a na vylepšení jsem bohužel neměla čas (je potřeba tam došít ještě očko na uchycení, aby to sundat nemohl). Jinak se dá koupit vestibulární clona, prý to ty zuby i narovná, možná skončíme u toho, nevím, ale syn moc nespolupracuje. Uvidíme, co bude dál.

petajansa
14. lis 2017

Doporučuju vždy ji na to upozornit. Bude ji to určitě štvát, ale jiná cesta asi není. Náš mladší měl problém, že měl povolený jazyk a měl ho před zuby. Odnaučila ho to až logopedka, která s ním ten jazyk posilovala, ale sama nám říkala, že máme pořád upozorňovat "jazyk za zuby", aby si sám zvyknul.

kaja2016
14. lis 2017

@luho2012 Tak moje dcerka rok a půl to má podobné, naopak podsazuje bradu a jakoby si cca spodní ret. Dělá to už určitě půlrok. A dělá to vlastně pořád, neee jen když se soustředí. Já ji tu pusinku prostě kdykoliv si všimnu napravím, spodní ret vytáhnu, a řeknu jí, aby to nedělala. Jako co z toho bude, těžko říct. Zubařka mi říkala, že takhle malé děti mají všechny mít předkus, že v tomto ohledu je to v pořádku, ale že se jedná určitě o zlozvyk ale jestli to ovlivní budouci stisk se říct nedá.

kaja2016
14. lis 2017

A jinak zubama skřípe taky a děsně ji to bavi🙂 zkouším kde co, vysvětlovat, že ji budou bolet zoubky, že maminka bude smutná atd...

maybe72
14. lis 2017

Mám osobní zkušenost s cucáním palečku, synovi nejspíš vzali v kojeňáčku brzo dudáček a palec si cucal velmi intenzivně... Když jsme si ho ve třech letech přivezli domů a absolvovali s ním lékařské kolečko, pan zubař se viditelně zděsil a řekl, že takový skus u dítěte ještě neviděl, poslal nás i v tomhle útlém věku na ortodoncii a paní doktorka naprosto rezolutně přikázala, že ten palec musí ven za každou cenu...
Při sebemenším zamlaskání jsem celý rok po nocích vstávala a ten nešťastný palec vyndávala z pusiny ven, třeba 8x za noc, bylo to fakt šílený, ale nakonec jsme zlozvyk odbourali, skus se srovnal, čelisti taky a já u paní doktorky dostala pochvalu před celou čekárnou...
Píšu to jen proto, že jiný způsob odbourání u nás nefungoval, musela jsem to celé oddřít sama, ale nelituju, stálo to za to... Hodně trpělivosti a pevné nervy vám všem!!!

lv
14. lis 2017

@verdos ona spolupracovat začala, až to asi lépe chápala, ukázala jsem jí fotky, jak můžou vypadat její zuby, rukavice (obyčejný zimní tenčí) si dala hned, v prvních 14dnech cucala snad 4x nad ránem, kdy si to neuvědomila. Pak už vůbec.