Dcera to doma věčně "nestíhá" na záchod a počůrá se

misa3206
29. kvě 2019

Ahoj maminky,

už si fakt nevím rady! :( tak třeba mi někdo pomůže. Máme doma tříletou holčičku, cca od dvou let je bez plen ALE! To že sem tam se to neobejde bez nehody chápu, ale u nás je problém někde jinde. Když má jít na záchod tak se vždycky připočůrá, nikdy ne úplně ale vždy má na kalhotkách cca 5-10 cm mokrý flek. Je to tak pokaždé když jde čůrat už nevím co s tím, u doktora jsme byli xkrát a nikdy jí nic nezjistili... Zajímavé je že to dělá převážně doma, když jsme jinde většinou si bez problémů řekne a kalhotky má suchý... I doktorka mi říkala že na to doma prostě prdí... Zkoušeli jsme jí různě motivovat nebo odmenovat ale nic co by mělo dlouhodobý efekt... Už sem z toho nešťastna 10x denně jí převlékat do toho vždycky scéna u oblékání... Chjo už fakt nevím co s tím :(nevímprevazhttps://media.tenor.com/images/1a3077ebcd44

makronka222
29. kvě 2019

A proc ji prevlikas ty? Ji rekni at si jde pro obleceni do skrine, at to spinavy da do kose a oblikne se sama. Si to pak rozmysli, jestli na to bude myslet nebo ne. Delas moc veci za ni a ona na to spoleha, je diky tomu lina, protoze ty pribehnes

hanve
29. kvě 2019

U nas je to same, syn jede na kolecka. Zkouseli jsme vsechno mozne, pozitivni motivace, tresty, nic nezabira. Ted ma ctyri roky, bez plen je od 22 mesicu a zlepsilo se to v posledni dobe. Mam pocit, ze ho "nakopl" tyden v nemocnici. Tam byl jen se mnou, mela jsem na nej cas, starala se akorat o to, jak ho zabavit a nepocural se ani jednou. Po navratu domu ve ctvrtek to vydrzel presne do nedele, od pondelu najel zas na kolecka, ale postupne tech prevlecenych slipu ubyvalo a ubyvalo. Je to mesic a je na jednech az dvou slipech na prevleceni denne. Tak uvidim, jakeho to bude mit trvani. U nas je to zpusobene psychikou, syn je cita, jakakoliv zmena ho rozhodi, navic ma mladsi sestru a ja znovu tehotna, casu na nej neni mnoho a on ten nedostatek pozornosti resi mimodek timto zpusobem.

jannym
29. kvě 2019

Dcerka kdyz se pripocuravala tak pomahala s uklidem i premachnutim pradelka, ale my meli trochu jiny problem a to ze pri hre se zapominala a letela na posledni chvili a ukotvovaly jsme myslenkovy proces pricina nasledek a casem si to sedlo do skolky uz nastupovala s min nehod cca 2 na mesic, to uz slo

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@hanve
tak trestat dite za to,ze se pocura je to nejhorsi co muzes udelat.hlavne z toho nedelat zadne drama,proste prevliknout a hotovo at nema pocit,ze je to katastrofa.

lnk84
30. kvě 2019

@misa3206 Já jsem malého dávala na nocnik sama,
pravidelně, dokud to nezacal sám stíhat..

kaja2016
31. kvě 2019

@misa3206 Hele u nas to je tak, ze se zapomene spis nekde venku, s kamaradam, pri hre. Doma ji to moc nebavi, tak nezapomina. Hlavne ma nocnik porad na ocich, tak se ji sam pripomina. Venku musi rict me. Tak ji dej nocnik do prostoru, kde si hraje, treba. A i se ji doma ptam a kolikrat ji i nocnik proste poslu - rano, vecer, kdyz se hodne napije, nr ze by se curla, ale aby to nezadrzovala. Mozna je u cad i prpblem v tom, ze jste ji kvuli tomu vysetrovali, nechce prijit o zdroj pozornosti. Prestala bych to resit, soupla ji nocnik pod nos, naucila ji prevlikat a oblikat se samotnou a hazet pocurane katata treba do vany a vic se o to nezajinat. Je jeste mala.

misa3206
autor
31. kvě 2019

@kaja2016 to máš pravdu s tou pozorností, taky si myslím že přesně o to jí jde... Ona se umí sama převléknout ale je líná, jen si ty mokrý kaťata stáhne ke kolenům a je schopná takhle vydržet hodinu, pak to třeba někde svleče ale zase oblíknout je na dalších xhodin... Takže většinou to nevydržím a převléču jí já... Vím že je to špatně, ale máme doma celkem chladno a nevydržím prostě pohled na to jak tam celý dopi lítá nahá 😂 ona doma už nechodí na nočník ale vyloženě na záchod, možná zkusím jí ten nočník zase vyndat třeba na něj bude chodit líp jak bude na očích 😏

kami1984
31. kvě 2019

Asi bych důsledně trvala na tom, ať se prevleče. Pokud bude s vámi orat nyni, bude to pak ještě horší.. Kolikrát jsou ta naše zlatíčka vyčůraná a vše dělají s nějakým kalkulem.