Dceři je rok a ještě ani nestojí jen lozí. Mám to řešit?

ined77
21. únor 2012

Ahoj všem 🙂 ,
nějak mi to nedá, sice nechci stresovat...čekala jsem až se malá "rozleze" a přišlo to (v 10,5m), teď čekám až se postaví a doufám, že to také přijde, jen jsem maličko nervózní, že snad by už měla....nerada srovnávám a bráním se tomu, ale někde za rohem cosi hryže, synek už stál "dávno" a v tomhle věku už se dokázal postavit sám v prostoru☹.vím, že co dítko to originál, ale přeci jen..maminky co bylo vaše dítko na tom podobně, kdy se postavilo, kdy začala samostatná chůze?
Předem mockrát děkuji🙂.

bocinka
23. únor 2012

@anehap jak máš starou holčičku???? Mám takové dilema, Sof ještě nechce chodit po schodech, myslím jakoby sama a po dvou, ne za ruku, myslím, že je to ze strachu. Nejsem zrovna "tabulková" maminka, ale doktor se pořád vyptává, jestli už a proč ne? a jestli trénujem??? (netrénujem, máme doma jen jedny schody a ty jsou úzké a vysoké, vedou do sklepa, tam malá nechodí)

ined77
autor
23. únor 2012

@anehap 🙂 ...díky, tak kdyby to bylo takhle jako u vás, tak bych byla spokojená 🙂 .....a právě, to okolí 😒 ....rodina teda vůbec ne, to zase musím říct, že všichni nad tím " mávají rukou", že je čas 😉 .ale jinak všechny děti a i mladší už aspoň stojí 😔...kdyby stála tak neřeším nic 😉.synek stál od 8 měsíců a sám chodit začal až na konci 13 měsíce, prostě se bál pustit 😉.
malá je proti synkovi taky cvalík, no, teda byla...teď už ani ne...jsou tak stejně, až na ty faldíky na nožkách, ty synek nikdy neměl 😀 .por. váhu měla 2972g, takže drobeček, ale pak přibírala moc pěkně, co měsíc to skoro kilo 😅.

@lojzina 🙂 ...ahoj 🙂 ..no a kdy se sebík sám postavil?

anehap
23. únor 2012

@bocinka má devatenáct měsíců, tak na schody ještě čas 😉 TO neřeš, ona má možná trochu strach, navíc když to tak nezná....přijde to časem...my trénujeme - máme schody ke vchodu do paneláku, tak ji držím za ruky a jdeme - pořád stejnou nožičkou.... 😉

anehap
23. únor 2012

@ined77 neboj, bude to ok, malá jak začala chodit později, tak pak byla mnohem opatrnější, než děti co začnou třeba v roce, skoro žádný pády, byla si jistá a do dvou týdnů doslova běhala - teď si vždycky s mm říkáme: kdo si stěžoval, že ještě nechodí? 😀 😀 😀

bocinka
23. únor 2012

@anehap tak to jo, já pořád čekám.... 😝

anehap
23. únor 2012

@bocinka no jo, nemusí dělat všechno podle našich představ a tabulek 😉 mají na všechno svůj čas 🙂

ined77
autor
23. únor 2012

@bocinka ...sice to nebylo na mě ale🙂 ...řekla bych, že je to dáno tím, že malá nemá kde se to naučit.náš malý sice sám do a ze schodů už sejít umí, ale dodnes se raději drží mě nebo zábradlí.ve vašem věku také nebyl nijak jistý a do schodů jsem ho kolikrát musela i nosit...dolů chodíval sám , ale jen za ručku.
opatrnosti není nikdy dost...lepší než kdyby byla malá jako splašená 😉 🙂

lojzina
23. únor 2012

@ined77 v roce nestal,ani omylem,tak v tech 14 mesicich asi,taky sme cvicili vojtiovku kvuli zadove hypotonii

ined77
autor
23. únor 2012

@lojzina ...no ale teda to se rozchodil rychle! to je super! 🙂

lojzina
23. únor 2012

@ined77 to jo,pak uz to ,,valilo" 🙂 .Proste v roce nestal,pamatuju si to dobre.

ined77
autor
23. únor 2012

@lojzina ...tak snad se to pak bude valit i u nás, děkuju! 😀 🙂

lojzina
23. únor 2012

@ined77 nemas zac,v klidu,taky sem si rikala to stejne co ty,ze nechodi a takovy... 😒 .hlavne nesrovnavat 🙂 ,kazdy je jiny.bea taky chodila az po roce,Maros v roce u dortu stal....a asi tyden po 1.nar.se tak rozchodil....az sme cuceli 🙂

ined77
autor
23. únor 2012

@anehap ...děkuju! 🙂 ..to by bylo fajn, malý byl samá boule snad do dvou let 😅 😀 .už jsme vážně uvažovali nad nějakou tou helmičkou 😝 😅 .

ined77
autor
23. únor 2012

@lojzina ...no já vím, ale tam někde vzadu, hodně vzadu ta mrška hlodá a hlodá 😠 😀 .
jinak na otázky typu..malá ještě nechodí ?? odpovídám že ne, že je to chytrá ženská, která ví, že se v životě ještě nachodí až až 😝 😀 .

lojzina
23. únor 2012

@ined77 taky me hlodalo 😀
Ne,nejlepsi jsou(byly)otazky typu:a co umi,co uz dela?....Na toto sem polkla vzdycky odpoved o jednom slovu 😀 ...

bocinka
23. únor 2012

@ined77 to je fakt, máme doma velkou opatrnistku, jak říká moje babička, i když se honí s ostatními dětmi, tak se nestalo - ťuk ťuk - že by se praštila do stolu, nebo nějak jinak si o něco ublížila, má oči všude.... 🙂 🙂
@anehap já právě nejsem tabulková, ale je fakt, že už jsem byla zoufalá, když nechodila v těch 15ti měsících, ale šlo mi hlavně o nošení, páč v tu dobu měla patnáct kilo.... 😕 🙄 to už bylo "něco" k nošení

ined77
autor
23. únor 2012

@lojzina ..přesně vím jaké 😎 😀
na to ale není co jiného říct 🤐 😅

@bocinka ...no zato u nás to vypadalo jakobych toho prcka vzala pánví obden 😀 .když něco, tak zásadně do hlavičky...až jsem se fakt bála aby ho to nějak do budoucna nepoznamenalo 😔 😀 .a s tím nošením...no právě! já mám záda hin už teď 😨

bocinka
23. únor 2012

@ined77 je fakt, že vlastně jeden úraz měla, ale to do ní nechtě děda šťouchnul a malá spadla a odřela si celou pusinu.... 😢 vypadala taky, jako bychom ji zmlátili.... 🙄 řvala teda jak tur, ale děda byl z toho s nervama v pr...li dýl jak Sofi i my všichni.... 😅 https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bocinka/albu... tady je to čerstvé, do rána to hrálo všema barvama.... ale jinak fakt nic.....

ined77
autor
24. únor 2012

@bocinka ....jejda, chuděrka, to muselo bolet 😢 .
to věřím, že to dědečka sebralo, to se mu nedivím, taky bych měla výčitky až za hrob 😅 ...no ale stane se 😔 .

meleri
24. únor 2012

@ined77 muj syn se narodil tak podobne, v tricatym sestym tydnu ale byl v klidu jen proste pozadu.....ta to je dobre, nakoupili jste hracky pro dceru a hraje si syn no to uz tak asi byva... 😀 u nas je to jak pises mladsi dedi hracky po starsim ale on mmu stejne vsecko porad bere musim se s nim potom hadat....jo mladsi ma ted taky zanet usi vidim ze jste taky nemoni to je celkem peklicko ty dve male deti....ja jsem taky zvedava kdy bude chodit muj madsi syn ale zatim to tak nevypada.... 🙂

ined77
autor
24. únor 2012

@meleri ...jjj, ouška nás trápí...horší je, že dnes dobíráme ATB a malá už teď ze spaní několikrát plakala a zase cukala hlavičkou jako poprvé 😨 ...tak zrovna řeším, jak se dopravit na pohotovost...kdy nás něco chytne?...v pátek, samozřejmě 😝 ☹ .nechce se mi moc čekat a nechávat to na noc, raději ať na ni někdo kukne zavčasu 😔 .ale cesta pátečním provozem mě dost děsí, můj řidičák ještě voní tiskem dalo by se říct 😅 .
ach jo ☹ .
ale vy se brzy uzdravte! 😵 ...tahanice o hračky jsou i u nás...a je mi jasné, že bude hůř 😅 😀 .

meleri
24. únor 2012

@ined77 to me mrzi....taky se mi stalo ze nezabraly antibiotika a bylo to na zanet mocaku u syna. nam to ted zabira ale jak ho polozim tak vzdycky place jako by ho to bolelo asi tam taky zavolam......ja jsem radsi kdyz jsou nemocni pres vikend ze mi aspon manzel pomuze jinak je to o hubu pro me teda....maly ma z tech antibiotik prujem... ☹ aha tak tam treba zavvolej?

meleri
24. únor 2012

@ined77 bude asi hur ty jo puberta u nich to bude asi mazec! dekuju taky se uzdravte ty nmoci to je blbe

ined77
autor
24. únor 2012

@meleri ...no já jsem na ně právě teď o víkendu sama + i dnes, od rána až do noci 😝 .
myslím, že volat tam nemá smysl...řeknou dojeďte.uši jsou nevyzpytatelné.my poprvé byly hned na ORL a dr. říkal, že má trošku zakalené bubínky, ale že jinak dobré a mám dávat nurofen, no a v noci děs běs a ráno vidím, že má ouško od hnisu ☹ .
taky děti mívají při ATB průjem, hlavně starší teda ☹ .on i po sirupech na teplotku nebo lécích vůbec.

meleri
24. únor 2012

@ined77 aha to je blbe tak s tema usima to u starsiho neznam to prislo az s mladsim a je to celkem bolestive, jestli mas obavy tak tam radsi zajed, to je blbe ze si na ne sama

ja mam nejvetsi hruz z toho pichani jeje....ale zati dobry...
jo i ten panadol nam to dela....ja jsem ted taky nachcipana a taky me boli usi nevim co je to za hnusny bacil.....

ined77
autor
24. únor 2012

@meleri ..malému píchali ouško jen jednou a byl to teda děsný zážitek 😢 .a vše prostě ze školky, věčná týma a pak se to vrazí do uší a je vymalováno ☹ .malá to teď měla taky poprvé a doufám, že u toho zůstane 😔 . už jsem jí dala nurofen a spinká dál, sice chvilkama pláče...no uvidíme jak to bude vypadat po vzbuzení..
možná teď lítá hodně bacilů skrz to počasí, přeci jen se dost oteplilo a to je pro bacily ráj 😠 😅 .

anehap
24. únor 2012

@ined77 teeeda, to máte zase trápení s ouškama, nedávno s malým a teď i prďolka 😢 My teď taky jsme nemocní, zase šílený kašel, rýmu jak trám,ale zatím zvládáme bez ATB a na dnešní kontrole poslech dobrý, tak snad to půjde k lepšímu, ale skoro nespíme, v noci je to nejhorší....ale skoro denně se poblinká, je šíleně zahleněná, divím se, kde se v ní toho tolik bere 😕 A taky má trochu chycený ouška, dostali jsme kapky, který máme dávat, kdyby začala plakat, že ji bolí, jinak nurofen. Dáváš ho, i když teploty nemá?
Jinak Dr. nám říkala, že teď po tom oteplení se hrozně rozjíždí chřipky, tenhle týden má pořád čekárnu na prasknutí - i my jsme onemocněli ať teď, během mrazů v pohodě, chodili jsme denně ven a teď jsme na hromadě všichni 😖 Už aby bylo jaro.... 😝

ined77
autor
24. únor 2012

@anehap ...jj, pořád něco ☹ .nurofen od bolesti dávám i bez teploty, ne teda pravidelně, ale třeba k těm ouškům jo.evidentně jim to uleví.ale v noci mi přijde že ten účinek není až takový...asi i tím, že v noci prostě bolí všechno víc.
a co se týče zahlenění, to je taky síla...to hodně malá na to trpí a taky ji to vždy nadavovalo až tak, že se poblinkala několikrát ☹ .
ať je brzy líp a s jarem přijde klid 😉 😵 .

meleri
24. únor 2012

@ined77 to je desne chudak maly proc ty deti musi tak trpet......ted je zdechlych hodne lidi i kolem me asi je to posledni krize pred jarem a snad uz nam pak bude vsem dobre..