Dcerka nakláňa hlavičku na jednu stranu

beatrice100182
5. črc 2010

Ahojte, posledny tyzden som si vsimla, ze dcerka zacala naklanat hlavicku viac vlavo - pozera sa akoby trochu zo sikma, najma ked sa hra na brusku alebo sedka.
Je mi jasne, ze budeme musiet zajst k doktroke a cvicit, ale chcem sa opytat, ci nemate skusenosti s podobnym problemom. Dik.

morgan
5. črc 2010

@beatrice100182 ahoj, náš syn taky nakláněl hlavu jen na jednu stranu a to pořád, ale dřív, když mu bylo pár měsíců,.Doktorka to vůbec neřešila. Pak jsme chodili k fyzioterapeutce kvůli něčemu jinému, tak jsem se jí na to ptala a taky řikala, že obavy být nemusí, že se to pravděpodobně srovná. Je fakt, že se to srovnalo, už ani nevím kdy, ale prostě už ty strany střídá 😉

ygreen
5. črc 2010

syn nakláněl hlavu na jednu stranu byl jak zeman 😀 bylo to proto že byl velikej a v bříšku měl málo místa a vypěstoval si už v těhu zkrácený sval jak měl hlavičku k jedné straně. Cvičili jsme vojtovku, pomohlo to, teď je ok, jen oooobčas si uleví k té straně, třeba když se zakouká na telku, nebo tak.
Hodně mu prospělo, že asi od 7 měsíců spolu skáčeme na gym míč, zpěvnilo mu to krásně celou postavu 😉

rennca
6. črc 2010

ahojky...my máme uplně stejný problém. Malý se neotočil v bříšku takže už tam se mu vlastně svalíky na krku vyvýjely blbě a když se narodil tak začal upřednostnovat jednu stranu. Ted chodíme na rehabilitaci (vojtova metoda) je to už o 100%lepší ale neuroložka nám řekla že to vidí na cvičení do roka.furt je takovej křivej 🙂 já to sice nepoznám ale doktorka to vidí. určitě bych ti radila zajít za doktorkou at ti poradí. čím dřív začneš cvičit tak tím dřív to bude lepší pro vás obě. Malému taky hodně pomohla voda. plaveme v bazénu a ve vaničce je na bříšku takže furt musí ten krk vytahovat....a během týdne se mi začal překulovat na bříško a má první pokusy o lezení🙂))

beatrice100182
autor
6. črc 2010

dakujem, ked som si to prvykrat uvedomila, ze je tak nakrivo, trochu som sa vylakala a vidim, ze zbytocne.
Ono je to asi tym, ze ked sa na brusku hra, vacsinou sa zalozi na lavu rucicku a tym smerom si teda nakloni i hlavicku, je to hold lenivec - alebo pohodlnec? 😉
tu gym loptu by sme teda mohli vyskusat....

andykov
6. črc 2010

Malá to dělá už od miminka, taky prý z bříška, cvičily jsme do 8měsíců, ale pak jí stejně dávala na stranu, ale fyzioterapeutka, že už tam nic nevidí, že to spíš dělá jako pohodlný držení, neurolog taky nic nevidí, jiná fyzioterapeutka, že by ještě vojtila, ale mně se moc nechce vojtit.. Přijde mi to jako zbytečenj psychickej stres začínat teď.. Něco jinýho je, když se to cvičí od miminka, to je samo pak jiná. Má ještě trochu povolený zadíčka, ale chystám se koupit balon a bude se cvičit... Ale možná to taky je tím, že má trochu překrytou jednu zorničku malinko víčkem, říkala i oční, že to mlže dělat z tohoto důvodu.

k.ate
6. črc 2010

Tak náš malej má hlavu normálně rovně, ale čas od času mi přijde, že má "tik" a hlavu přikloní k levé straně (k pravé nikdy), chystám se na to zeptat dětské, až tam půjdem na kontrolu v 10 měsících, protože mi to leží v hlavě... 😕

miumia
28. čer 2013

@k.ate ahoj nas maly tak sem tam naklana hlavicku hlavne ked sa zahanbi tiez mi to pride ako tik alebo krc.. Ako ste dopadli co vam na to povedali? Preslo to? Nas ma uz 16mesiacov..

vrtelka
3. črc 2013

Ahoj náš maly má 3.měsíce a otáčí také hlavičku na jednu stranu a má ji příšerně slehlou uplnou placku z jedné strany .na cvičení zatím chodit nebudeme,protože jsme furt nemocní .Snažím se mu hlavičku otáček na opačnou stranu a je jak pérko ted ji začíná trochu držet tak je to lepší .Myslíte,že ta placatá hlava mu zůstane nebo se to srovná jak bude víc hlavou hybat? ☹

duracell79
3. črc 2013

@beatrice100182
Já si toho u malé všimla cca v 2-3 měs. a Dr. doporučil pytlík s rýží (2-3 varné sáčky) a podkládat, aby tu kebulku nemohla na tu stranu položit a zvykala si na tu druhou... Dávala jsem všude, aj v kočárku, akoráte né přes noc na spaní, bo jsem se bála, že se udusí bo tak... Ušila jsem si na to potah a postupně se to srovnalo, cca za 2měs. Malá i když pásla, tak otáčela hlavičku. Měla jsem strach ze cvičení, ale tohle zabralo a bez trápení 🙂. Hodně štěstí 🙂

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz