Dcerka nejí ve školce. Co mám dělat?

karolinakolkova
4. lis 2022

Dobry den moje skoro 4 léta dcera přestala ve skolce jist doma normalne něco sní ale ve skolce cely den bez jídla už nevím co sní když se ji zeptám proč nepadá řekne ze tam papat nebude jiný důvod není nevím co sní každý den slibuje ze tam jist bude ale když si ji vyzvednu tak učitelka ze nejedla nic je se vždy napije trochu mleka nevím jak to řešit jsem z toho zoufalá snažím se na ni v klidu i někdy sem u na ni zakricela už proste nevím má někdo nebo měl někdo stejný problém ? Dekuji za odpověd

merope
4. lis 2022

Mám to naopak, syn zase jí ve školce a doma nejraději jen mlíko.

Co mě k tomu napadá je, prostě jí dát ráno pořádnou snídani, netlačit na pilu, nechat plynout. Pravidelně ji vážit, zda nehubne, pokud trošku přibírá (drží se svého percentilu v tabulkách), tak nechat být.

A hlídat, co jí - ať má dost živin.

prejeta_zaba
4. lis 2022

Ach jo, lidi, proč vůbec nepoužíváte interpunkci? 🙈 K podstatě problému - hele, nemyslím si, že by tam za ty 4 hodiny umřela hlady. Prostě nechce, tak nechce - nejspíš tam snědla nějakou věc, která ji znechutila a teď se bojí to zkoušet. Jestli doma jí normálně, no tak se nasnídá a potom se nají odpoledne. Nic závratného se neděje. 🤷‍♀️ Čím větší z toho budete dělat vědu, tím víc se zasekne. Třeba ji to za chvíli zas přejde, děti mívají různá období. 😉

izz76
4. lis 2022

@karolinakolkova A dřív ve školce jedla? Pokud ano,tak se muselo něco změnit,jiná kuchařka,jídlo chutná jinak,nebo ji učitelky nutily něco co jí nechutnalo? Každopádně pokud doma ji normálně,nebyla bych zoufalá,hlady jistě neumře. Časem se to určitě zase změní

konidana
4. lis 2022

@prejeta_zaba pokud je ve skolce 4h tak bych to taky neresila, snidane doma, obed doma. Moje deti byly ve skolce denne 10h (6.30-16.30) , tam by to uz asi byl problem, kdyby nejedly...

konidana
4. lis 2022

@karolinakolkova promluvila bych si s ucitelkama , od kdy neji, jaky by mohl byt duvod...

martt
4. lis 2022

@karolinakolkova A před tim ve školce jedla? Pokud ano, tak nějaký důvod proč tam nechce jíst bude. Pro tebe a učitelky to může být banální důvod, ale pro malé dítě to může být důvod zásadní. Mne třeba syn nechtel chodit ve školce na obědy, po tom co mu paní uklízečka dost nevybíravým způsobem řekla, že má jíst rýži priborem a ne lžíci.

skarma007
5. lis 2022

A nemůže mít nějaký psychicky problém? Když ji neco trapi, nebo se jí tam nelíbí, tak nemusí mít chuť k jídlu a tím pádem jíst odmítá ...? 🤔

karolinakolkova
autor
5. lis 2022

@prejeta_zaba my se snažíme to před ni neřešit predtim jedla a chodí od 7:30 do 15:30 takže jen 4 hodiny to nejsou no ale tak doufam ze se to bude ok už je to dva měsíce 😞

karolinakolkova
autor
5. lis 2022

@skarma007 pravé ze se ji ve školce líbí a vůbec nevím když se ji jen zeptám co se stalo ze najednou nepapa ve školce řekne já tam jist nechci nic víc z no nedostanu 😕

karolinakolkova
autor
5. lis 2022

@izz76 tak snad jo jen sem potřebovala vědět od jinech maminek naky uteseni a je jasný ze neumřely hlady 😂

kurpilova
5. lis 2022

JESTLI RÁDA MALUJE,nakreslete si stůl se školkovými dětmi a povídejte si co kdo jí ve školce rád,co mu nechutná..co by měli kuchařky uvařit...třeba se dozvíte...

skarma007
5. lis 2022

@karolinakolkova tak co treba to zkusit nějakou formou hry, myslim, vytáhnout z ní, proč tam nechce jíst? Pokud to sama neřekne, tak vůbec netuším, jak ten problém pak vyřešit 🤔

blondynka400
5. lis 2022

@karolinakolkova hlady určitě neumře. Mladší ve školce/škole nikdy pořádně nejedla. i jsem párkrát byla na "koberečku" že takto to nejde, že nejí, je hubená (to je, ale protože má za týden x tréninků, není to z nedostatku stravy, je samý sval) a bylo mi i vyhrožováno sociálkou. Vůbec nedokázali pochopit, že jí tam to jídlo prostě nechutná a že doma jí normálně. Já jí niky nenutila, asi to má po mně. Doma je schopná sníst večeři, větší než manžel. Na různé tábory a soustředění jsem se ji naučila dávat jídlo sebou, dost si i na místě koupí. Ale takové ty závodní jídelny jí prostě nechutnají, nějaké pečivo s pomazánkou též ne, z domova je prstě zvyklá na jiný typ stravy. Teď jak už je větší, je to mnohem lepší a okolí to i nějak víc bere.

jasminek2012
6. lis 2022

Syn chodí do školky 8.00 -12.30. Nejí nic. Ani moc nepije. Občas polévku, ale to musí hodně chtít.
Já už to neřeším. Doma sní ráno snídani, do 12.30 hlady neumře. Hned, jak přijdeme, dostane oběd.
Učitelky to ze začátku pořád řešily, ale já jsem jim řekla, ať ho nechají. Čím víc budou tlačit, tím víc se sekne.