Denní režim batolete, jaký mají vaši prckové?

lady742
11. led 2014

Dobrý den, mám 2,5 letého chlapečka a zajímalo by mě jaky režim mají vaši prckové.Konkrétně spíše jídelníček, syn je od malička nejedlik, má období kdy docela jí, ale v poslední době papka jakštakš, ale musí koukat na pohádky, což samozřejmě chci odbourat.Ráno vypije 180ml UM, po ránu pečivo do něj nedostanu, sv.-jogurt, nebo ovoce, občas 1/2 rohliku s něčím maznutým, oběd-klasika, akorát maso odmíta kousat, takže mixuji do zeleniny, odpol.sv.-podobná dopol.podle toho co má dopol., večeře-krupice, občas mléčná kaše(to spíše vyjímečně), zbytek z oběda, polévka.Přes den chodí spat kolem pul 12, už mi nechce spávat, vím, že je to brzy ale snažim se to zkombinovat s mladším ročním brachou, at spí stejně, pže po obídku ten je po spaní, tak kolem 13h, chodíme ven.Dě kuji za názory

deenyska
11. led 2014

Máme stejně staré děti a myslím, že i režim se nijak významně neliší. Po ránu mlíčko, taky tak 180ml, později svačinka, buď namazané pečivo, celý rohlík nebo dva krajíce chleba(menší samozřejmě), nebo jogurt (ovoce mi bohužel vůbec nejí)... oběd to, co máme my, svačina taky podle toho, aby se neopakovala ta ranní, no a večeře máme tak jako vy, krupice, nebo třeba taky pečivo a nebo to, co bylo na oběd, případně polévku a pak ještě večerní "dorážku" mlíčkem. Přes den mi taky odmítá spát, když vstane hodně brzy, tak ho uložím, ale na 90 % stejně neusne. Když usne, tak nejdřív ve dvě a to už je fakt jako pozdě, to už mi večer neusne, spíš až o půlnoci a to se fakt nedá, takže pro mě lepší varianta nedat spát a do 7mi večer usnout.

riakuk
11. led 2014

Mám 3 letou dceru (váha 13,5kg) a 16 měsíční dceru (váha 9 kg) - obě mají stejný režim. Vstáváme v 8hod. (+- 15 min.). Ráno bez mléka, asi půl hod. po vstávání si dají jogurt, Lipánek někdy krupicovou nebo ovesnou kaši s ovocem a čaj. Tak za 1,5 hod rohlík (jeho část) s máslem nebo sýrem. Pak chodíme min. na hodinu ven - snědí banán nebo jablíčko. Kolem 12 hod. obědváme polévku nebo hl. jídlo. Obě chodí spát ve 12.30 hod., starší občas neusne. Obě dotávají UM (cca 150ml). Spí do 14.15 - 15.00 hod. Dáváme zase jogurt, tvaroh nebo domácí pudink. Pak jdeme opět ven a po návratu jíme zeleninu a pečivo s něčím (dost často zapékám toasty, protože mladší dcera má raději, když jsou sýr a šunka spečené 😉 ), používám i starší pečivo). Večeří kolem 19hod. také polévku nebo zbytek od oběda, pak následuje koupel (ob den) a chodí spinkat kolem 19.30 hod. Mladší opět UM (cca 150ml) a v noci je ještě kojená. Vypadá to, že obě hodně jedí, ale ty porce jsou fakt malé a občas mi připadá, že jen připravuji jídlo a nemám čas si s nimi hrát. Mladší víc mléka nevypije, někdy ani tu malou dávku nechce. Co snědí také vyběhají, posoudíte podle váhy 🙂 Jinak nevím, zda je dobré mixovat maso, až půjde do školky, mohl by to být problém 😨

lady742
autor
11. led 2014

dobré to mixování masa není, ale jinak mi ho plive, tak si říkám aspon nějak to do něj dostat než vubec, když budete mít typ jak ho to naučit jist budu ráda, jinak riakuk ty vaše holky toho spořadají docela dost🙂)

prochytech
11. led 2014

ahoj holky mam 5mes.syna a nevim jak zacit s prikrmama.mohli by jste mi napsat vas jídelníček?za kazdou radu jsem rada.dekuju

deenyska
11. led 2014

@prochytech Malý nebyl kojený, takže jsem s příkrmy začínala od 4. měsíce. Začínala jsem bramborou s mrkví 🙂... první den tak dvě tři lžičky, pak dorážka mlíčkem, no a vlastně každý den jsem dávky zvyšovala, dokud nezvládl celou porci. Pozor, abys mu nedopřála celou porci. Kámoška celá žhavá do zavádění příkrmů a líná vařit nakoupila skleničky a hned na poprvé celou tu malou do něj nacpala a argumentovala slovy, že malému to chutnalo, že to snědl. A pak se divila, že malej plače a nemůže se vykakat, tak než aby hledala chybu u sebe, odsunula zavádění příkrmů na později. .. No ale zpátky k věci... Asi tři dny jsem dělala jen tu bramboru s mrkví, když se malý neosypal, přidala jsem petržel, po pár dnech jsem jí vyměnila za celer a tak jsem to průběžně obměňovala, aby to neměl stejný. Postupně jsem zkoušela přidávat další zeleninu, třeba špenát, později, kdy už nebyly takové problémy s bolením květák i brokolici - tu malej miloval. Inspirovala jsem se na těch skleničkách moje první lžička či jak se to jmenuje. Nikdy jsem je nekupovala, ale dívala jsem na to, co do toho od kterého měsíce přídávají, abych měla nějaký tip. Maso jsem zavedla myslím av 6i nebo 7i měsících. Jinak v 5. měsíci už jsem zkusila na odpolední svačinku ovoce jablíčko a banán, stejnej postup jako při zavádění obědu, pár lžiček a pak dorážka mlíčkem. Až jsme se naučili na odpolední svačinky, začala jsem stejným způsobem zavádět dopolední svačinky, většinou nějaký jogurt, nejvíc se asi doporučuje Holandský, já jsem začínala Pribináčkama smíchanýma s bílou Activiou (sestřenice to měla doporučené od doktorky, tak jsem to taky zkusila). A ještě jsem si vzpomněla na ty večeře... ty jsem dávala v průběhu zavádění příkrmů podle toho, od kterého měsíce byli, to jsem kupovala kaše Sunarky, nebo Nestlé mlíčko s kaší a tak, zkrátka na zasycení.

prochytech
12. led 2014

@deenyska ahoj dekuju za odpověď.maly teda taky už není kojeny,ale je jedlik ma 7,7kg v 5měs.chutna mu uplne všechno a s kakanim problém nemá.ja ti napisu co ma za celej den a rekni co ty na to?tak rano v 8hod.180ml mlicka,v 10hod.pulku přesnídávky,na pul 13 třeba brambůrky s mrkvickou,v 15hod.doji tu druhou pulku te přesnídávky,v 17hod.180ml mlika,a 19hod,kasi.a spi az do 8hod.rana.co ty na to?

deenyska
12. led 2014

@prochytech Myslím, že to máte zavedený celkem rozumně, podle mě je důležitá pravidelnost a tu máte, takže bych řekla, že je to ok, hlavně, když to vyhovuje malému. Já jsem akorát nedávala mezi odpolední svačinou a večeří to mlíčko, dávala jsem v šest nějakou večeři a před spaní pak tu dávku mlíčka. Ukládala jsem malého kolem 19 hodiny, takže to tak vycházalo.

lady742
autor
12. led 2014

no nevím zda se mi, že v 5 měsicích má 4 příkrmy, to je hodně najednou, to se normálně dítě dostane tak 8měsicích, bych to tak nehrotila, ho to zbytečně zatěžuje

deenyska
12. led 2014

@lady742 V podstatě máš pravdu, já se vyjadřovala spíš k tomu režimu. Ale k tomu množství - záleží na tom, kdy to dítě přestalo být kojený, my jsme teda v 5. měsíci taky zaváděli teprve 3. příkrm, malý byl od 2. měsíce na UM, takže jsme začali ve 4. měsících, taky jsem zaváděla příkrmy pomaleji, ale že bysme měli 4 příkrmy až v 8mi měsících, to taky ne. Samozřejmě u kojených dětí je to o něčem jiným, když se s příkrmy začíná až v půl roce. Ale zpátky k prochytech - jestli to zaváděli postupně, což asi ano, nemyslím si, že by byl zatěžovaný, když píše, že s tím malý nemá problém. Jistě nezavedli všechny čtyři během jednoho týdne a podle toho, co je uvedeno, nezdá se mi, že by toho spořádal moc. I ten celonoční spánek dává signál spokojeného miminka 🙂. Znám maminku, co ve třech měsících začala cpát Pribináka a v půl roce krmila tím, co jedla sama, byť bez úplného dochucení, dnes má dítko 2,5 a krmí se párkama - tohle považuju já za zatěžující 🙂

prochytech
12. led 2014

tak to jsem rada ze je to v poradku na UM je od 2mes..myslim si ze malého nezatezuju,to by asi plakal,nebo vykazoval nejaky znamky nespokojenosti,ale je zdravy mimco.a když se před nim ji tak to na nas hejka a vydava zvuky 😀 jako dej mi taky,je to sranda.dnes jsem mu koupila tu aktivii,tak mu ji dam zítra k svačince.koupila jsem bila sladka.?a dnes jsme nasli první zoubek dole 🙂

deenyska
13. led 2014

@prochytech Jojo, taky jsem kupovala bílou sladkou. Někdo tvrdí, že se to dávat nemá, někdo to zase doporučí.. v tomhle musíme dát na vlastní rozhodnutí. Já jsem s dětskou doktorkou jídlo nijak nekonzultovala, v prvním místě bydliště se naše doktorka vyptala co jí a jak jí, asi kdybych malému dávala párky, tak by mi vynadala 😀 , ale jinak mi do toho celkem nezasahovala. V současném bydlišti je pediatrička řekla bych chvilkama až "plašan".. registrovali jsme se u ní v roce a půl a přestože k paní doktorce nemám výhrady, tak mě celkem dostala, když mi udělala přednášku, co malý smí a nesmí, v zásadě žádný jiný jogurt než bílý, do toho ovoce - přiznám se, že to jsem zkoušela při zavádění příkrmů a do malýho jsem to nedostala... každopádně nepřela jsem se, poslechla, odkývala a dělala si to po svém 🙂

lady742
autor
13. led 2014

no ikdyž se začne s příkrmy ve 4 měsicích, dejme tomu, že co 3 týdny zavedeme nový tak v 5 nemůže mít 4 příkrmy, tak nejdřív v 7 měsicích, ale ted když už to tak máte tak je asi hloupost to redukovat, jenom aby se to pak nevymstilo třeba v podobě alergii nebo atop.eksému, znám několik takových případu, kdy to mamky chtěly honem honem a stejně to pak nedopadlo ☹ , no ty párky nou coment, to prostě nepochopím, ale at si každý krmí svoje dítko čím chce

iva_kucerova
13. led 2014

jéé, tak to baští krásně🙂 Ivance budou za chvilku 2 a vypije ráno trochu mlíka, pak ke svačině obvykle nic, někdy mandarinku, někdy jogurt, pak jdeme ven, kolem poledne máme oběd. Maso nejí vůbec, ani rozmixované, u jídla se musí blbnout, kreslit....jinak nejí nic. Oběda sní tak půl mističky, někdy tři lžičky, po obědě trošku mlíka, odpoledne někdy půl přesnídávky, někdy trochu jogurtu, někdy si dvakrát kousne do rohlíku, mezitím jsme obvykle venku. Večeře kolem šesté. Většinou zbytek z oběda, někdy kaše (sní tak půl misky, někdy ani to ne), pak koupání, kolem osmé mlíko a spát. Odpolední spánek žádný, toť náš režim a jídlo🙂

ladie
13. led 2014

U nás kolem osmi snídaně (jogurt, lipánek... Vetšínou něco takového), během dopoledne má na talíři na zobání nakrájené ovoce.
O půl dvanácté oběd - normální jídlo. Hustá polévka, omáčky, těstoviny, kuskus... O půl jedné si jde na hodinu zdřímnout.
Kolem dvou svačina - nejčastěji pečivo s něčím (rohlíky, housky, chleba, vánočka, marmeláda, pomazánkové máslo, sýry, domácí pomazánky...).
Na procházce kolem čtyř chce něco do ruky. Takže nejčastěji koupím rohlík, preclík, občas mám sebou nakrájené ovoce, zeleninu nebo nějakou sladkoust typu "kinder mléčný řez".
No a kolem šesti večer klasická večeře (vařím teplé).

prochytech
13. led 2014

ahoj holky,jeste jsem chtěla k tem prikrmum-mas Milošek sni co mu do pusinky dam nevybíra si.jenom ze kdybych mu davala 100krat denne jidlo,tak on bude papat.tak jsme to zavedli takhle a je spokojeny 🙂 a k tomu atop.exemu.ten jsme taky měli ale jak pozoruju jak ji uz i normalni stravu tak se to lepsi a lepsi nic uz na sobe nema 🙂

lady742
autor
13. led 2014

ladie, to má docela malé pauzy mezi jídly, to bud ráda, že ti takhle papká, my máme tak jídlo co 3-3,5h jídlo, dříve by mi toho moc nededl ☹

lady742
autor
13. led 2014

ladie, to má docela malé pauzy mezi jídly, to bud ráda, že ti takhle papká, my máme tak jídlo co 3-3,5h jídlo, dříve by mi toho moc nededl ☹
čím nahrazujete maso?

prochytech
14. led 2014

jsem moc rada a to ho ještě jak jsem uz psala krotim v tom papani.maso nahrazujeme tim ze mu ovonim lzici vyvaru třeba ty brambůrky s mrkvickou 🙂

ladie
14. led 2014

@lady742 no malé pauzy jo, ale na druhou stranu je dost vybíravý a nic moc nechce jíst. Třeba víc, než rok vůůůbec nejedl maso. No, on ho vlastně nejí ani teď. Jen si jednou za čas dá kousek kvalitní šunky nebo kousek řízku 😖

lady742
autor
14. led 2014

čím to maso teda nahrazujete, když ho nejí?našemu malému se ani moc nechce kousat, protože to jde samozřejmě huř než treba zelenina, tak vždy rozmixuji kousek do zeleninové omáčky

isaisabella
22. bře 2014

😵 my jsme vzhuru kolem 6,7hodin na snidani mlicko,pak nake pecivo napr veku se zerve---pak jdeme ven obed v pul 12 coz je polevka,druhe nejradeji maso....omacky nam moc nejedou ale uz je to lepsi...mlicko a spanek kolem 2 vstane ve tri nekdy ve ctyri svaca v sedm veca a hjiiii.vazime 15,6kg. 😀

siporka
27. dub 2016

kolikrat za den ma jist osmi měsíční dite a vakem časovem intervalu