Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Děti 1,5 rok od sebe - tipy na výchovu i vybavení, zkušenosti rodičů

bauskka
21. dub 2019

Maminky mám dvě holky narozené rok a půl po sobě. Chci se zeptat na tipy co se týká vybavení, výchovy, co dělat nedělat .. čím si to nejlépe ulehčit, jak nastavit nějaký režim, procházky, výlety, cokoliv vás napadne atd? Nemám absolutně žádnou zkušenost a navíc já byla jedináček, takže ani nevím pořádně co a jak 😥
Díky 🙏

sudylichozrout
21. dub 2019

@bauskka hoj, mam holky rok a trictvrte od sebe. Vidim obrovskou vyhodu v tom, ze po sobe mohou dedit obleceni. Te mladsi je ted rok, starsi budou v cervnu tri. Ta je ale pidizvik, co ma 11 kg a 86 cm takze ji segra zdatne dorusta. Vzdy, kdyz chci te mladsi dat neco po te starsi, chodim se ptat, zda by ji to nevadilo, protoze si to sve obleceni pamatuje a zna ho. Vzdy mi to "dovoli" 🙂 Takze to urcite doporucuju, ptat se, zda nevadi davani obleceni te mladsi. Jinak vybaveni pouzivam pro obe stejne, vse mame 1x a pouzivame dohromady.
Na rezim je bezva spolecne koupani, spolecne jidlo, resp. ve stejnou dobu u jednoho stolu. A taky je zkusit naucit pres den spat ve stejnou dobu. Jak polozis miminko, poloz s i tu druhou. Ten cas, co obe budou chrnet, je k nezaplaceni 🙂 Co se tyce vyletu, mela jsem podedeny dvojkocar, pak jsem zase presedlala na svuj singl, kdyz ta starsi uz dokazala v pohode chodit vetsi vzdalenosti. Takze take doporucuji nekde sehnat. Je to dobry vynalez.
Ze zacatku mi to prislo trochu jako s dvojcaty, ale pak najednou ta starsi hodne poskocila a zacala byt samostatna, pomahat nam s miminkem a ten rezim se zacal tocit hlavne kolem male.

kejt29
21. dub 2019

@bauskka neboj, to si sedne samo. Ono se tezko radi, kazde dite je jine. Ale neni to takova hruza, naopak ja jsem za to rada. Mame deti 20m od sebe a ted bude treti 19m rozdil. Jinak vubec nenutim do pomahani, snazim se nevymlouvat na miminko v brisku. Nejhorsi obdobi u nas bylo kdyz zacal lezt a kradl hracky 😂

astyna88
21. dub 2019

Ahoj,ja mam kluky 20m od sebe. Starsiho jsem ucila samoobsluhy, misto rikanek a tak jsem s nim pilovala to,aby po sobe uklidil, pochopil me,pomahal. Je mkc sikovny a inteligentni a vse se mi pozdeji zurocilo. Po porodu se mnou byla dva tydny tchyne a pote dva tydny manzel. Bali se,ze se bude opakovat poporodni psychoza jako u prvniho syna. Ale vse bylo v pohode, mladsi syn 9 mesicu jen kojen a spal. Takze za me v pohode. A to dedeni obleceni je taky fajn. Vlastne i hracek,autosedacek apod. Dvojkocar nebyl,starsi od roku uz do kocaru nechtel. Jezdil na odrazedle a na delsi vylety jsem brala nositko nebo manzel nosil za krkem....

konidana
22. dub 2019

Me se hodně osvědčila kombinace kočár a šátek . Často bylo mimino v kočárku a starší dvouletá v satku😅. Jinak je to mazec jak jsou starší, tak se furt honej, hádaj a jecej. Jsem taky jedinacek mám ráda svuj klid tak toto je občas psycho😅 ale zas si dokážou i hodiny v klidu vyhrát spolu a vůbec mne nepotřebuji. To je super! Takže přeji hlavně pevné nervy🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli